Megállíthatatlan a Sharks

Szoros, izgalmas mérkőzéseket hozott a szerda hajnali játéknap. Tíz mérkőzésből hét helyen is csak egygólos különbség döntött.

A Toronto buffalói vendégjátékának az volt a tétje, hogy melyik csapat tud visszakapaszkodni az ötvenszázalékos mutatóra. A mérkőzésen felváltva estek a gólok, de a rendes játékidőben ez a kérdés nyitva maradt, 3-3 után jöhetett a ráadás. A mérkőzést végül a Leafs szélsője, Matt Frattin döntötte el, másfél másodperccel a hosszabbítás vége előtt. Frattinnek ez volt a második találata a derbin.

Ami sikerült a Leafsnek, az sikerült a NY Rangersnek is, hazai pályán gyűrte le 2-1-re a Philadelphiát, így szintén ötven százalékra tornászta fel magát. A Rangersben a hátvéd Michael Del Zotto egy gólt és egy gólpasszt szerzett, mellette a csapatkapitány, Ryan Callahan talált a kapuba, ami egyben pályafutása 200. pontját is jelentette. Öröm az ürömben, hogy Callahan súlyosnak tűnő vállsérülést szenvedett a harmadik harmadban.

A Boston folytatta remek sorozatát, hatodik mérkőzésén az ötödik győzelmét aratta, az áldozat ezúttal a vendég New Jersey volt. A rendes játékidő és a plusz ötperces ráadás 1-1-es döntetlent hozott, köszönhetően a két kapusnak, Hedbergnek és Rasknak. A szétlövésben csak a hatodik kör döntött, a mindent eldöntő büntetőt Brad Marchand értékesítette.

Egygólos sikernek örülhetett haza pályán a Montreal is a Winnipeg ellen, ám nagyon megszenvedett a két pontért. A Canadiens kétgólos előnyre tett szert az első harmadban, de a második játékrész felénél már a Jets vezetett 3-2-re. A Habs innen fordította meg a kanadai derbit és diadalmaskodott 4-3-ra. A hazaiak hátvédje Andrej Markov két gólpasszt adott, mindkettőt emberelőnyben, így öt mérkőzésen már hétpontos, melyeket kivétel nélkül emberfóros szituációkban szerzett.

A Montrealhoz hasonlóan a Washington is eltékozolta kétgólos előnyét, de fordítania nem sikerült, 3-2-es vereséget szenvedett Ottawában. A győztes találatot Szergej Goncsar szerezte kettő és fél perccel a játékidő letelte előtt. Ez volt az orosz bekk 32. győztes gólja, ami az aktív hátvédek között a legjobb. Mögötte Pronger (27), Jovanovski (26), Boyle (25) a sorrend.

A Minnesota Wild 500. mérkőzését játszotta az Xcel Energy Centerben és győzelemmel ünnepelte a jubileumot. A Wild, akárcsak a Capitals és a Canadiens, kétgólos előnyt szerzett, de ugyanúgy nem tudta megtartani, hanem hagyta visszajönni az ellenfelét. 2-2-es állásnál, alig több mint öt perccel a befejezés előtt, Pierre-Marc Bouchard talált Mason kapujába, eldöntve ezzel a két pont sorsát. Ez volt Bouchard századik gólja az elitligában. Egy sajnálatos baleset is történt a jégen. Thor Nelson vonalbírót fejbe találta egy korong a második harmad felénél. A szerencsétlenül járt spori kihúzta a középső harmad végig, de a záró játékrészre már nem tudott kijönni, ezért a mérkőzést egy vonalbíróval fejezték be.

Nem lassít a San Jose Sharks, amely továbbra is hibátlanul áll. Az eddigi fölényes győzelmek helyett a Cápák szurkolóinak be kellett érniük egy szétlövéses győzelemmel, de a régi mondás szerint a győzelmet nem kell magyarázni. A shootoutban egyedül Michael Handzus talált be hozzásegítve a San Josét a 3-2-es győzelemhez.

A nap meglepetését a NY Islanders szállította, amely sima 4-1-es győzelmet aratott a Pittsburgh Penguins otthonában, köszönhetően Jevgenyij Nabokovnak. Az orosz-kazah hálóőr 37 lövést fogott, és mindössze 69 másodperc kellett volna neki a hibátlan mérkőzéshez. A vendég Szigetlakóknál Casey Cizikas először volt eredményes az NHL-ben.

Tovább folytatja mélyrepülését a tavalyi szezon egyik meglepetéscsapata a Florida Panthers. Az első játéknapon még győztek a Párducok, azóta viszont csak buktak, akárcsak ma hajnalban a Tampa ellen. A Lightning elleni zakó azt jelenti, hogy a csapat legutóbbi mérlege öt vereség és 5-23-as gólarány. A Tampa Bayben igazi csapatmunka zajlott, az 5-2-es győzelemből öt játékos is két ponttal vette ki a részét.

A Floridához hasonlóan a Dallas is mélyrepülésben van. A texasi csapat három vereséggel érkezett Detroitba és nem tudta megszakítani rossz sorozatát. A Red Wings 4-1-es győzelméhez a Flippula, Zetterberg, Datsyuk trió tette a legtöbbet, mindhárom játékos egyaránt két pontot szerzett.