Villach?Fehérvár 5-4

Az elmúlt időszak alapján a villachi nézők nyilvánvalóan jó Fehérvárra számítottak, de arra aligha, hogy négyszer is vezetést szerez a magyar EBEL-csapat. Sikerült tehát Énekes Lajos és a Volán terve. Még ha a végén egy pont is jutott nekünk.

Az első harmadot el is vittük, Mihály Árpád a 8. percben vezetést szerzett. Erre az NHL-szünet idejére hazatért Grabner a 21. percben válaszolt. A koreográfia innentől kezdve ismételte önmagát: lőtt egy gólt a Fehérvár, a hátrányt 2-3 percen belül eltüntette a Villach. Ladányi Balázs emberelőnyben volt eredményes, Frank Banham újabb emlékezetes gólt lőtt, negyedszerre pedig Sikorcin Ladislav köszönt be, de Damon, Peintner és újra Grabner csak-csak egyenlített. A rendes játékidőben nem is született döntés, az egy-egy pont látatlanban is jogosnak tűnik, mindkét csapat sokat tett ennek megszerzéséért.

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

A ráadás öt percben nem esett gól, jöhettek a büntetők. Ezt pedig, akárcsak legutóbb Székesfehérváron, a Villach lőtte jobban. Pusa lőtte a győztes gólt, a finn ember, aki amatőr tornák végén nehezen talál haza.

Gond egy szál se, sőt! Egy pontot hozni Villachból minden körülmények között nagyszerű teljesítmény. A Fehérvár csütörtökön indult útnak, két idegenbeli meccséről három ponttal tér haza. Kedden Salzburg vár Vas Mártonékra.