Pustertal Wölfe–Hydro Fehérvár AV19 2-1

A dél-tiroliak egy kései góllal a negyeddöntő második brunecki meccsét is behúzták, így 3-1 helyett 2-2-ről folytatódik a párharc hétfő este Székesfehérváron.

A csapatkapitány Hári csatlakozásával az első sor újra visszanyerte korábbi alakját, Leavens Bartalis és Terbócs mellett ment, Atkinson és McGauley oldalán Mihály Ákos játszott. A negyedik sorban ismét ott volt Kiss Roland, a kapuban újfent Roy kezdett.

Ezúttal már az elején elővette agresszív, magasan feltolt letámadását a Pustertal, amivel a minap látványosan megfojtotta a Hydro Fehérvár AV19 játékát. Jöttek is a menetrendszerű Roy-védések az első öt percben, aztán felvette a ritmust a Volán, a magyarok is egyre többször tesztelték Smith kapust, aki eddig a párharc mindhárom mérkőzésén stabil teljesítményt nyújtott. A harmad felénél Nilsson betett korongja okozott némi bonyodalmat, tisztázni tudtak a hazai védők. Távolabbi lövésekkel próbálkoztak a dél-tiroliak, nem okozott gondot Roy-nak, majd a 14. percben egy komolyabb hazai védelmi hiba után Kuralt jutott közel a vezetés megszerzéséhez, Smith mentette meg a társakat. Nem sokra rá a meccs első emberhátrányát a Volánnak kellett kivédekeznie Ambrus Gergő kiállításánál, megtette – húsz perc után a lőlap enyhe, 13:11-es Pustertal-fölényt mutatott, gól nem esett.

A középső etap elején milliméterekre volt a vezetés megszerzésétől a Fehérvár, egy kipattanóba Leavens csapott bele, a vasról az egyik védőre, onnan mellévágódott a pakk. A kanadai ezután is főszerepet játszott, csak nem úgy, ahogy szerettük volna: a 26., majd a 29. percben is kiállíttatta magát, előbbi előny gólt ért a Pustertal számára – ki más, mint Alex Petan bombázta be védhetetlenül Frycklund keresztjét (1-0). Nem először fordult elő a párharc során, hogy se kiköpni, se lenyelni nem tudja a farkasok játékát Fehérvár, ismét ez volt a helyzet. Szerencsére a második Leavens-kiállítást kivédekezte a csapat, aztán a 35. minutumban Petan is megtette azt a szívességet, hogy kiült két percre, megadva ezzel az esélyt az egyenlítésre előző együttesének. Élt vele az előnyös egység, kisebb meglepetésre Laberge révén, akihez McGauley fordított át, ő pedig Petanhoz hasonlatosan bombázott a kapu közepébe (1-1).

A 46. percben Kuralt lövése utat talált a hálóba, de a játékvezetők egyből jelezték, hogy nem érvényes: a Smith előtt keresztbekorcsolyázó Hári elvitte a kapus fejét, gól helyett kiállítás következett. A kiegészülés után éppen a visszatérő Hári ment el kettő az egyben Stipsiczcel, passzát a támadásokat végig segítő bekk nem tudta jól kapura tenni, elakadt Smith-ben. Egy kiváló Phillips-lövésre egy Schofield-tüzelés jött válaszul, de érezhetően egyre kevesebbet kockáztattak a csapatok. Rosszkor, hattal a vége előtt így is visszaszerezte a vezetést a Pustertal egy teljesen előkészítetlen góllal. Kuralt nem tudott kiütni egy korongot a harmadból, Ege-hez került, aki éles szögből próba szerencse alapon ráemelte, a blokkolni akaró Fournier botján pont annyira pattant meg, hogy megtréfálja Roy-t, és ne lehessen fogni a léc alá bevágódót (2-1). 1:43-mal a vége előtt Glira kiállításánál még kapott egy egyenlítési lehetőséget a Volán, Roy is lekorcsolyázott, de a 6 a 4-et is kivédekezte a Pustertal, amely a két brunecki mérkőzést látva megérdemelten jött vissza 0-2-es szériahátrányból.

Folytatás tehát 2-2-es összesítésről három nap múlva, Székesfehérváron, ahol az első négy, kivétel nélkül egy gólon múló csörte alapján nagyjából bármi megtörténhet.