Muszáj nyerni Ljubljanában

Ha a Fehérvár az alapszakasz végén is szeretné megőrizni második helyét, kötelező a győzelem a szlovén fővárosban.

Két fordulóval az ICEHL-alapszakasz vége előtt a Hydro Fehérvár AV19 két pont előnnyel őrzi második helyét, és az ezzel járó automatikus BL-indulás jogát a Salzburg előtt. A magyar alakulat hátralévő két mérkőzésén legfeljebb egy ponttal gyűjthet kevesebbet, mint a címvédő: a Red Bull szerdán a 19 év után a playoffról lemaradó Vienna Capitalst fogadja, majd pénteken a Pusteral otthonában fejezi be az alapkört. A Volán a nemzetközi szünet óta három mérkőzésen csak négy pontot gyűjtött: a Klagenfurt otthonában 5-2-re maradtak alul Hári Jánosék, majd egy óriási csatát hozó mérkőzésen hazai pályán Mihály Ákos győztes góljával 2-1-re verték a Linzet, végül vasárnap McGauley és Atkinson góljával hiába álltak fel Innsbruckban kétgólos hátrányból, a pluszpont Tirolban maradt. A szezon közben előretolt Atkinson szemlátomást élvezi a támadószerepet, a Fehérvár legutóbbi négy góljából kettőt ő ütött, miközben a szezonban már összesen kilencnél tart. A védelembe visszatérhet az egymeccses eltiltását letöltő Fournier, így Kiss Dávid vezetőedző a február eleje óta hiányzó Leclerc-t leszámítva teljes kerettel utazhat Ljubljanába.

Az ellenfél a kilencedik helyen álló, legutóbbi két mérkőzését elbukó Olimpija lesz. A szlovénok már biztos résztvevői a playoff-kvalifikációs körnek: a hatodik helyet már semmiképpen sem csíphetik meg, szerencsés csillagállás esetén a nyolcadikra viszont még felkapaszkodhatnak. Pénteken hazai pályán túlórára kényszerítették a Salzburgot (a Volán-szurkolók legnagyobb örömére), majd vasárnap súlyos, 8-1-es vereséget szenvedtek az alapszakaszgyőztes Klagenfurt otthonában. Messze legeredményesebb játékosuk az Erste Ligából jól ismert Trevor Gooch, az 56 pontos amerikai egymaga majdnem annyi gólpasszt osztott ki (34), mint ahány pontja a házi rangista második helyén álló Maris Bicevskisnek összesen van (35 egység). Gooch az elmúlt időszakban picit lassított a gólszerzéssel, legutóbbi öt mérkőzésen egy gólt ütött, de azt öt assziszt mellett. A speciális játékelemek nem a szlovén gárda erősségei: 19,3%-os emberelőnyös hatékonyságuk még a nyolcadik helyre teszi őket, de a 72,2%-os hátrányos védekezésük már a legrosszabb a ligában.

Októberben a Fehérvár oda-vissza verte a Ljubljanát – hazai 6-3 után Szlovéniában 4-3 lett a vége -, ám az újév első napján az Olimpija erős harmadik harmadának köszönhetően 5-1-gyel elvitte a pontokat a koronázóvárosból. A 19:15-kor kezdődő mérkőzés előtt Kiss Dávid vezetőedző és Anze Kuralt mondta el várakozásaikat: