Magyarország–Litvánia 7-1

Litvánia egy váratlan fórgóllal még vezetést tudott szerezni a mérkőzés elején, a végére viszont alaposan megszórtuk a baltiakat.

A jelzett sorokkal és Bálizzsal a kapunkban kezdtünk, a litván kapuban a svéd 4-ben védő Karla állt. A litvánok nyilván a termetüket igyekeztek használni, a kezdés után nem sokkal el is tüntették Némethet, nem fújták be. Az első nagyobb helyzet ezúttal is Mihály Ákosék sorához fűződött, aztán Sebők korcsolyázta körbe védőjét látványosan, Karla zárta a rövidet. Az első sorunk is megvillant, de középen Gallón védekeztek jól, irányítottuk a játékot, az első Bálizs-közbeavatkozásra a 7. percig kellett várni egy éles szögből érkező litván próbálkozásnál. Aztán viszont a 9. percre fordulva jött egy váratlan Németh-kiállítás és egy még váratlanabb litván vezető gól. A kapunk előtt határozatlanok voltunk, Kaleinikovashoz került hátra a korong, a hátrányunk rendezetlenségét kihasználva rátűzte, nem volt egy jó lövés, igazán erős sem, de át akart csorogni az addig jobbára unatkozó Bálizs lábai között (0-1). Baj nem volt, mentünk tovább, hamar jött is a megnyugtató egyenlítés. Előbb Horváth Bálint távoli megpattanója még a vasról hullott le a gólvonal elé, Karla eltakarította, aztán viszont a következő cserében már góllá érett a magyar nyomás: Stipsicz szúrta rá hátulról, a kapusról lejött, előtte Erdély kellemetlenkedett, Galló mindenkit lazán kikerülve beemelte az üres kapuba, 1-1 a harmad felénél. Három és fél perccel később már nálunk volt a megérdemelt előny egy fehérvári koprodukció után: Terbócs szaladt el a jobb oldalon, átdobta a másikra az érkező Mihálynak, aki kapásból, féltérdről bevágta – klubformáját a válogatottra is átmentve már harmadik gólját szerezte a tornán (2-1). Innentől jöttek a góljaink szép ritmusban, a 17. percben megint Terbócs tette be szélről, a kapus határozatlan volt, a melós kaparás eredménnyel zárult, Nemes és Terbócs együttes erővel passzírozták át a pakkot a fekvő Karla fölött, hivatalosan előbbinek adták (3-1). Rögtön ezután előnybe kerültek a litvánok, ez őket zavarta meg jobban: előbb a támadóban egymást ütközte le két játékosuk, majd hátul is eladták a korongot. Ezzel még nem éltünk, de 1:20-szal a vége előtt, már egyenlő létszámnál egy nagyon okos kapu mögüli Erdély-visszapassznál fogalmuk sem volt a litvánoknak, mi történik, Hári köszönte, beverte a zsugát (4-1).

GAME04_HUN_LTU-086 sebok b

A középső etap két egymást követő Karla-védéssel indult, aztán a magát ziccerbe hozó Terbócs helyzeténél volt észnél a litván kapus. Jól mentek a soraink, légiósklasszisaink közül Erdély és Galló egy-egy élményszámba menő mozdulatot is megengedett magának olykor, Sebők szokás szerint más dimenzióban korcsolyázott. Negatívumként a kiállításokat lehetett felróni: a nyitó harmad litván fórgólja után a második játékrészben két Sofron-kisbüntetés is volt, a másodiknál mondjuk vendéghelyzetet akadályozott meg tamperei gólkirályunk. A harmad végét megnyomtuk: amikor sebességet akartunk váltani, sokszor úgy járt a korong, mintha előnyben hokiztunk volna, gólig azonban nem sikerült játszani a helyzeteinket. Fél perccel a második szünet előtt egy necces saját kékes Horváth Milán-kereszt után Bálizs még védett egyet, de összességében magabiztosan őriztük az előnyt.

GAME04_HUN_LTU-046 sofron

Magyar helyzeteket hozott a záró húsz perc eleje, aztán egy rossz litván cserét kihasználva Hári legjobb éveit idéző szólógóllal növelte előnyünket: a saját térfélről indulva ment át a litván védők között, és a végén pakk is átfért a kapus hóna alatt (5-1). A fehérvári csapatkapitány innentől a közönségnek is játszott, passzolt, cselezett, fórban is vagánykodott. Hátul azért csináltunk néha meredek dolgokat, a harmad felénél Bálizstól kellett bravúr. Az utolsó öt percre kinyílt az olló, előbb emberelőnyben egy ismerős Sofron-bombánál nem volt esélye Karlának, aztán egyenlő létszámnál Kiss Roland is ráemelt egyet a kékről, akadálytalanul kötött ki a semmit sem látó kapus hálójában (7-1). A végén még egy hátrányt kivédekeztünk, szombat este így a várakozásoknak megfelelően a japán válogatottal játsszuk az OST budapesti fordulójának “döntőjét”.