A Klagenfurt nyerte a 355. karintiai derbit

A Salzburg meglepetésre pontot vesztett Asiagóban, a Pustertal fontos meccset fogott Innsbruckban.

A Klagenfurt három nap alatt második fölényes győzelmét aratta: a listavezető pénteken Dél-Tirolban 7-1-re győzte le a Pustertalt, most a Villach elleni karintiai derbit húzta be 6-1-re. A telt házas mérkőzésen a vendég VSV szerezte meg a vezetést Marco Richter révén, de a középső harmadban percek alatt fordított a rekordbajnok: Hundertpfund egyenlítését követően Fraser három minutummal később már a KAC-ot juttatta előnyhöz, majd kisvártatva Vallant is beköszönt. A hajrában kiszakadt a gólzsák a listavezetőnél, amely az idei négy tartományi rangadóból hármat behúzott, s jelenleg egy meccsel többet játszva 8 ponttal éllovas a Fehérvár előtt.

A Red Bull fontos pontot hagyott Olaszországban, mi több, a salzburgiaknak kellett kaparniuk, hogy egyáltalán pontot mentsenek. A házigazda Asiago 40 perc után meglepetésre 2-0-ra ment, ám a harmadik felvonásban Bourke és Thaler révén túlórára mentette az összecsapást a címvédő, a pluszpont sorsát pedig Wukovits rávezetése döntötte el (2-3). A nemzetközi szünet előtt a Volán három pont előnnyel őrzi második helyét a Salzburggal szemben, a magyar ICEHL-csapatra ráadásul még öt – igaz, köztük négy idegenbeli mérkőzés (Klagenfurt, Linz, Innsbruck, Ljubljana, Graz) – vár az alapszakaszban, míg a bajnok már csak négyszer lép jégre.

A Vienna Capitals majd’ 5000 néző előtt Trevor Cheek duplájával 2-1-re verte a top hatért küzdő Linzet. A hajrában 1-1-es(!) állásnál a bécsiek kockáztattak, 58:25-nél lehozták kapusukat, ami jól sült el, az amerikai támadó 6 az 5-ben másodszor is bevette Tirronen kapuját. A győzelem ellenére a Capitals hátránya 4 fordulóval az alapszakasz vége előtt 12 pont a 10. hely mögött, így bár matematikailag még nem maradtak le a playoff-kvalifikációról, az esélyük minimálisra csökkent.

Már csak azért is, mert a 10. helyen álló Vorarlberg zsinórban negyedik győzelmét aratta, a Pioneers története során először tudott nyerni Bolzanóban. A nyugat-ausztriai csapat féltávnál már néggyel is vezetett a top négyes olaszok ellen, végül 4-2-es sikert aratott.

Az automatikus rájátszást érő helyekért zajló csatában fontos ütközetet nyert a Pustertal. A dél-tiroli együttes Innsbruckól tudta elhozni a pontokat 4-1-gyel, ezzel megelőzte ellenfelét, és feljött a hetedik helyre. A tabellán az ötödik Linz (69) és a nyolcadik Innsbruck (68) között mindössze egyetlen pont a különbség, a hátralévő fordulókban tehát hatalmas küzdelem várható a középmezőny csapatai között.