Négy Nemzet Tornáját rendez az NHL

2025-ben az All Star-mérkőzés helyett 9 nap alatt 7 mérkőzést játszik az USA, Kanada, Finnország és Svédország válogatottja.

Jégkorongszempontból a pénteki nap legnagyobb híre az volt, hogy megegyezett egymással az NHL és a NOB, így 2026-ban és 2030-ban ismét ott lesznek a téli olimpián a világ legerősebb bajnokságának a játékosai. A megállapodás és az NHL SuperSkills verseny mellett szinte elveszett az a bejelentés, amin az NHL közzétette, hogy 2025 február 12. és 20. között egy új tornát hív életre, amelyen az USA, Kanada, Finnország és Svédország válogatottja vesz részt, szigorúan csak az NHL-ben játszó játékosok részvételével.

Az eseménnyel kapcsolatban tartottak is egy sajtótájékoztatót, amin Gary Bettman NHL-komiszár és Marty Walsh, a játékosszakszervezet (NHLPA) ügyvezető igazgatója mellett a négy válogatott egy-egy képviselője, Connor McDavid, Auston Matthews, Sebastian Aho és Elias Pettersson vett részt. Az új torna február 10-én indul a csapatok számára egy kétnapos összetartással, majd az első meccset 12-én játsszák. Minden csapat három meccset játszik hagyományos körmérkőzéses formában. A mérkőzéseket NHL-es pályákon, az NHL szabályai szerint vívják majd, viszont fontos változás, hogy a rendes játékidőben aratott győzelem három pontot ér. A hosszabbításban vagy szétlövésben aratott győzelemért két pont jár, a hosszabbításban vagy szétlövésben elszenvedett vereségért egy pont, a rendes játékidőben elszenvedett vereségért pedig nem jár. A hét összecsapást követően a két legjobb mérleggel rendelkező csapat jut tovább az egymeccses döntőbe. A körmérkőzések során a hosszabbításban a 3 a 3 elleni hirtelen halál 10 percig tart, amelyet háromfordulós szétlövés követ. A fináléban nincs ilyen megkötés, a mérkőzés az első gólig megy teljes létszám mellett.

Ami a kereteket illeti: minden csapat 20 mezőnyjátékossal és 3 kapussal rendelkezik majd. A válogatottba bekerülő játékosok mindegyikének NHL-szerződéssel kell rendelkezniük az 2024/25-ös szezonra és 2024. december 2-án a csapat játékoskeretében kell szerepelniük. A játékoskeret bejelentésének időpontját az NHL és az NHLPA határozza meg, de minden résztvevő nemzeti szövetségnek a nyáron ki jelölnie az első hat játékosát, mielőtt az év későbbi szakaszában kiválasztja a teljes játékoskeretet.