MacKinnon, Rantanen: csillagos ötös

A kanadai csatár 4 góllal és 1 gólpasszal zárt, finn csapattársa éppen fordítva.

Minden a kapusokról szólt a Scotiabank Arenában, ahol a torontói Ilja Szamszonov és a winnipegi Laurent Brossoit egyaránt hibátlanul védett 64 percen át. A hosszú gólcsendet végül Auston Matthews törte meg a hirtelen halál vége előtt 47 szekundummal, így a Maple Leafs kapta a pluszpontot. A góllövőlistát 39 találattal vezető Matthewsnek ez volt karrierje 11. gólja a ráadásban, amivel a klub örökranglistáján a második Mats Sundin (14) mögött.

A Carolina egy késői góllal győzött Bostonban 3-2-re, megszakítva ezzel a fekete-sárgák kilencmeccses pontszerző sorozatát. A Bruins a befejező játékrészben ledolgozta a hátrányát Brad Marchand duplájával, de Jordan Martinook szólója két és fél perccel a befejezés előtt eldöntötte a meccset. A Bruins kapitánya a két góljával már 395-nél jár, amivel a franchise-örökranglista ötödik helyére lépett, Ray Bourque mellé.

A nap slágereredménye a 6-2 volt, ugyanis hét találkozóból három is ezzel a tükörsima eredménnyel ért véget. Elsőként a Florida verte ilyen arányban az Arizonát a három gólt és összesen nyolc pontot szerző Matthew Tkachuk, Sam Reinhart, Carter Verhaeghe trió vezetésével. A hármasból Reinhart zsinórban a 11. mérkőzésén volt pontszerző. Másodikként a Seattle verte 6-2-re a Chicagót oly módon, hogy minden harmadban kétszer vette be Arvid Söderblom kapuját. A Climate Pledge Arenában Tomás Tatar vitte a prímet a maga két góljával.

A nap harmadik 6-2-es eredményét a Colorado szállította a Washington legyőzésével. Itt a Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen páros volt a főszereplő, akik fejenként 5-5 pontot tettek a közösbe. MacKinnon a négy góljából az első hármat klasszikus tripla formájában szerezte, ez a második volt a franchise történetében Joe Sakic (2003) után. MacKinnon az öt pontjával zsinórban a 24. hazai mérkőzésen szerzett pontot, amivel viszont megdöntötte Sakic (2000/01) klubrekordját. A Coloradónál még egy klubcsúcs született: Cale Makar a 76. gólját lőtte, ezzel túlszárnyalta Tyson Barrie hátvédekre vonatkozó eredményét.

makar_76

A vancouveri Pius Suter hiába lőtt mesterhármast a befejező húsz percben, a St. Louis Brayden Schenn találatával a hirtelen halálban győzni tudott a kanadai metropoliszban 4-3-ra. A Blues egymás után harmadszor nyert, míg a Canucks zsinórban a tizedik mérkőzésén szerzett pontot.

A hazai jégen játszó Los Angeles tíz perc játék után hiába vezetett 3-1-re a Buffalo ellen, a folytatásban momentuma sem volt, és a 12. meccsét vesztette el az utolsó 14-ből. A Sabres a második és a harmadik harmadban is kettőt lőtt így végül 5-3-as győzelemmel távozott az Crypto.com Arenából. A vendégeknél JJ Peterka duplázott, Devon Levi 37 lövést fogott.