Egy tucatot számolt a Klagenfurt az Asiagóra

A listavezető a ligatörténelem második legnagyobb győzelmével ütötte ki a szenvedő olaszokat.

A karma elkezdett törleszteni: az utóbbi időszak számos, végjátékban elúszott fehérvári pontja után az elmúlt két ICEHL-bajnokin végre a Volánnak jött ki jobban a lépés a hajrában, előbb Asiagóban 16 másodperccel a rendes játékidő vége előtt, majd a kedd esti, Villach elleni hazain az 59. percben szerezte meg a győzelmet érő fontos három pontot Kiss Dávid együttese. További örömhír, hogy az eközben Linzben büntetőkkel alulmaradó Salzburg egymást követő harmadik meccsét bukta el, így a magyar együttes vesztett pontok tekintetében már jobban áll a nemrég legyőzött címvédőnél, egy meccsel többet játszva 5 egységgel előzi a Red Bullt a második helyen. A másik közvetlen rivális, a listavezető Klagenfurt ellenben hatalmas kiütéssel demonstrált erőt kedden, a KAC hazai jégen brutális, 12-0-s maflással zavarta haza az utolsó előtti helyen szerénykedő Asiagót. Az olaszországi csapaton egyszer már a Fehérvár is kitöltötte a dühét idén (éppen egy Klagenfurt elleni 1-7 után), de ez a mostani KAC-pofon még azt a novemberi, székesfehérvári 10-2-t is übereli. Olyannyira, hogy ez a 12-0 az osztrák bázisú nemzetközi liga történetének holtversenyben második legnagyobb diadala: ennél csak a bemutatkozó szezonban, 2001 februárjában született nagyobb arányú győzelem, akkor a VSV 14-0-al törölte fel a jeget az azóta az osztrák harmadosztályban szereplő Zeltweggel. Érdekesség, az előző 12 gólos kiütés is a rekordbajnok klagenfurtiak nevéhez fűződik, jó öt éve, 2019. január 6-án a Medvescak Zagrebet döngölték jégbe 12-0-ra.

Közben folytatta menetelését a nagy hajrát nyitó Ljubljana: Antti Karhula együttese a tabellaszomszéd Pustertal túlórás legyűrésével négymeccses győzelmi szériában van, utóbbi 10 bajnokijából hetet a rendes játékidőben, egyet a ráadásban megnyerve lopja a távolságot a Pustertal, Villach kettős mögött. Innsbrucki 2-0-s sikerével a Bolzano is végleg kilábalni látszik a korábbi hullámvölgyből, Glen Hanlon gárdája egymás után három, az elmúlt öt meccséből négy sikernél jár, ezzel jelenleg hajszálnyi lépéselőnyre tett szert a top 6-ért folyó óriási harcban. A játéknap utolsó, alsóházi mérkőzésén a 11. helyen égő Vienna a sereghajtó Graz leküzdésével tartotta életben playoffkvalifikációs esélyeit, a fővárosiak a 4-3-as győzelem eredményeként 5 pontra közelítették meg a kedden szabadnapos, 10. Vorarlberget.