Már 13-nál tart az Edmonton

A kanadai csapatok között ez új NHL-rekord. Logan O’Connor és Danton Heinen is karrierje első tripláját lőtte, Roman Josi lett a Nashville történetének legeredményesebb hátvédje.

A Tampa 3-1-re nyert Buffalóban, amivel egymás után ötödször győzött, és idei legjobb sorozatát érte el. A Lightning gyorsan megalapozta sikerét: a meccs legelején Nicholas Paul és Tyler Motte 52 másodperc alatt mattolta az előző két mérkőzésen hibátlanul védő Ukko-Pekka Luukkonent.

A Logan O’Connor, Nathan MacKinnon párost nem tudta tartani a Philadelphia, ez pedig azzal járt, hogy a Colorado sima 7-4-es győzelemmel távozott a testvériség városából. A Wells Fargóban az Avalanche ütötte az első három gólt, és ezt a különbség a végére is megtartotta a karrierje első tripláját szerző O’Connornak, valamint az összesen négy pontot jegyző MacKinnonnak köszönhetően.

Az NHL legkisebb csarnokában az Arizona Clayton Keller duplájával, valamint Connor Ingram 31 védésével verte 3-2-re a Nashville-t. A Predators kapitánya, Roman Josi a 167. gólját lőtte a franchise mezében, amivel megdöntötte Shea Weber hátvédekre vonatkozó klubrekordját. A svájci bekk az összesített rangsorban a harmadik Filip Forsberg és David Legwand mögött.

josi 167

A Winnipeg a hirtelen halálban győzött Ottawában 2-1-re, amivel a 10. sikerét jegyezte a legutóbbi 11 mérkőzésen. A győztes gólt Nikolaj Ehlers lőtte egy csodás szóló végén, 46 szekundummal a hosszabbítás vége előtt.

A Dallas tükörsima meccsen hozta el a pontokat New Jerseyből. A Stars úgy győzött 6-2-re, hogy a Devils csak az utolsó néhány percben tudta kozmetikázni az eredményt két góllal. A vendégek legjobbja a duplázó Roope Hintz és a 29 védést bemutató Scott Wedgewood volt.

A Toronto hiába nyerte 46-21-re a kapura lövéseket Vancouverben, végül 6-4-es vereséggel távozott a nyugati parti metropoliszból. A Maple Leafs óriási fölénye csak arra volt elegendő, hogy ledolgozza a háromgólos hátrányát, 4-4 után viszont két gyors emberhátrány megpecsételte a sorsát, ugyanis mindkettőt gólra váltotta a Canucks. A Vancouver a legutóbbi 8 mérkőzésén 15 pontot szerzett a lehetséges 16-ból, a Toronto ellenben csupán hármat a 12-ből.

A St. Louis 3-0-ra verte a Washingtont, így három vereséget követően győzött ismét. A hazaiak kapujában Jordan Binningtonnak nem volt nehéz dolga, mindössze 18 védést kellett bemutatnia a shutouthoz.

Az Edmonton egymás után a 13. győzelmét szerezte, amivel nemcsak tovább javította klubrekordját, de minden idők leghosszabb győzelmi sorozatát érte el a kanadai csapatok történetében. Az Oilers ezúttal 3-1-re győzött, mégpedig az az állami rivális Calgary otthonában Zach Hyman, Ryan McLeod és Sam Gagner góljával.

A soros Original Six-rangadón a Boston 9-4-re ütötte ki a Montrealt. A TD Gardenben a meccs feléig nem úgy nézett ki, hogy a Bruins fölényes győzelmet arat – ekkor még csak 5-4-re vezetett -, de a befejező játékrész első tíz percében a hazaiak még négyet rámoltak be a Canadiensnek a mesterhármast szerző Danton Heinen vezetésével.

danton heinen

A SAP Centerben alsóházi rangadót nyert a San José az Anaheim ellen. A Sharks 5-3-ra győzött, de a hazai szurkolók a gőzelem mellett annak is örülhettek, hogy a szezon első 45 mérkőzését kihagyó Logan Couture gólpasszal tért vissza. A kapitány mellett a 31 lövést hárító Mackenzie Blackwood játszott kiemelkedően.

A Vegas bő négy perc alatt döntötte el a Pittsburgh elleni meccset. A bajnokcsapat 46 percig nem tudta megtörni Tristan Jarry ellenállását, de aztán jött az ominózus bő négy perc, a Knights pedig három góllal megfordította a meccset. A győztes gólt az a Brendan Brisson lőtte, akinek ez volt az első találata a legjobbak között.

Nem sikerült jól Jonathan Quick visszatérése Los Angelesbe. A Kingsben 16 idényt lehúzó, és a klubbal két Stanley Kupát nyerő hálóőr tavalyi elcserélését követően először játszott egykori klubja ellen, ezúttal a Rangers mezében. A veterán hálóőr 24 lövést fogott a Crypto.com Arenában, de ezzel sem tudta megakadályozni a Los Angeles 2-1-es győzelmét.