Asiago–Hydro Fehérvár AV19 3-4

A kiválóan kezdő magyar ICEHL-csapat a harmadik harmadra visszaengedte ellenfelét, azonban 16 másodperccel a vége előtt Leavens emberelőnyös góljával mégis elhozta mind a három pontot Olaszországból.

Az olaszországi találkozó 10 perc késéssel kezdődött, a Volán busza keveredett kisebb közlekedési balesetbe, szerencsére sem a játékosok, sem a stábtagok nem sérültek meg. A nem túl optimális előjelekre tökéletesen reagált a a péntek estivel megegyező sorösszeállításban jégre lépő Fehérvár: Hári János már az első támadásból gólt szerzett, betört a támadóharmadba, Forma-1-es kifejezéssel élve körbeautózta Casettit, majd kiszorított helyzetből leadott lövése megtalálta az utat De Filippo kapus és a rövid vas között, 0-1. A Volán uralta a mérkőzést, sorra alakította ki a helyzeteket az olasz kapu előtt. A 11. percben meg is érkezett a második fehérvári gól, a mintaszerű támadásépítés Robertsonra jött ki, a szezon közben igazolt gólerős bekk lövése csúnyán kijött De Fillipporól, a kipattanót Kuralt tessékelte a kapuba, 0-2. A folytatásban is aktív maradt a Volán, gyakran percekig öt az ötben is forgattak, adogattak az olasz harmadban. Az első emberelőnyét ugyanakkor veszélytelenül játszotta meg Kiss Dávid együttese, sőt az Asiago szólóban veszélyeztetett. Az első harmadban osztálykülönbség volt a két alakulat között, a magyar együttes megérdemelten vezetett két góllal.

A második játékrészben feljavultak az olaszok, egyre gyakrabban értek oda Horváth Dominik kapuja elé. Fournier kiállítása alatt még nem, de a kiegészülést követően sikerült is a szépítés, Misley lövése jött ki oldalra Horváthról, szélről Vallati ismételt, a korong a hosszúra átérő magyar kapusról a hálóba vágódott, az olasz hátvéd mindössze második gólját jegyezte az ICHL idei kiírásában, 1-2. A Volán közel sem tudott akkora nyomást gyakorolni az olaszokra, mint az első játékrészben, ennek ellenére a 33. percben megvillant a negyedik sor: Terbócs centerezésére érkezett Rigoni tökéletes ütemben megelőzve Németh Kristófot, lövése védhetetlennek bizonyult, 1-3. A 39. percben Leavens törölte meg bottal ellenfele száját, a játékvezetők 2+2 perces kiállítással jutalmazták megmozdulását. Az első kisbüntetést még a szünet előtt kihasználta az Asiago, Gennaro bedobókörből leadott lövése pattanhatott meg Marchettin, 2-3. Kisvártatva Bartalist is kiszórták a zebrák, a harmadik felvonásra másfél percnyi kettős hátrány húzódott át.

A hatalmas lehetőséggel annak rendje és módja szerint élt az Asiago, már mindkét fehérvári kiállított visszajöhetett a büntetőpadról, amikor Gazzola is bevette Horváth kapuját, 3-3. A folytatásban Németh harcolt ki egy emberelőnyt, majd Atkinson adta el a korongot, szabálytalansága révén odalett az esély. A kiegészülést követően jobbára a Volán harmadában zajlott a játék, de nem volt döntő az olaszok fölénye. Az 56. percben Oksanen járt közel a győztes gólhoz, a túloldalon Campbell előtt nyílt esély. 53 másodperccel a vége előtt Gennaro ütött oda Magosinak, az emberelőnyt pedig 59:44-nél gyönyörű akcióval kihasználta a Fehérvár: Leavens adta át keresztbe Hárinak, a csapatkapitány visszatette a 30 esztendős kanadai elé, aki félig üres kapura behúzta a győztes gólt.

A Fehérvár egy kiváló első harmadot követően visszaengedte a mérkőzésbe az Asiagót, a hajrában azonban élt a kínálkozó lehetőséggel, és 4-3-ra legyőzte olasz ellenfelét. A Salzburg bolzanói vereségével a Volán feljött a tabella második helyére, előnye három pont az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó címvédő előtt.