Kilenckörös büntetőpárbaj volt Chicagóban

A Blackhawks végül maratoni csatában nyert a San José ellen. A Toronto sem tudta megállítani az Edmontont.

A New York Rangers 5-2-re verte a Seattle-t, és több mint három hét után tudott ismét két egymást követő mérkőzést megnyerni. A meccs embere a duplázó és győztes gólt szerző Blake Wheeler, valamint a két hónapos kihagyás után visszatérő és ismét eredményes Kaapo Kakko voltak.

A Colorado a meccs első felét átaludta Ottawában, majd a meccs második felében álomhokit bemutatva háromgólos győzelemmel távozott a kanadai fővárosból. A Canadian Tire Centre-ben féltávnál még 4-2-re vezetett a Senators, de ezután az Avalanche feltámadt, és zsinórban öt gólt ütve megfordította a meccset. A 7-4-es győzelemből Mikko Rantanen egy duplával, Samuel Girard három előkészítéssel vette ki a részét. Nathan MacKinnon két gólpasszal már 72 pontnál jár, amivel befogta a liga kanadai táblázatát vezető Nyikita Kucserovot.

A Washington jelenleg nem érzi Alekszandr Ovecskin hiányát, egymás után harmadszor győzött a kapitánya nélkül. A Capitals ezúttal az Anaheimet verte 2-0-ra a 24 védést bemutató és shutoutot szerző Darcy Kuemper vezérletével.

Nem sok izgalom volt az American Airlines Centerben, ahol a Dallas könnyedén verte 5-1-re a Los Angelest. Az utolsó 10 találkozójából kilencet elvesztő Kings ellen Roope Hintz, Wyatt Johnston és Jevgenyij Dadonov is góllal és gólpasszal zárt. A vendégek becsületét Drew Doughty mentette meg, akinek ez volt a 150. gólja a Los Angelesben, és amivel a második a klub hátvédjeinek a rangsorában Rob Blake (161) mögött.

A 16 mérkőzést kihagyó Kyle Connor góllal és győztes meccsen tért vissza a Winnipegbe. A Jets az Islanderst fogadta, és 4-2-re verte az utolsó hat meccséből ötöt elbukó keleti parti gárdát. Connor mellet a 35 védést bemutató Connor Hellebuyck játszott kiemelkedően.

kyle connor_back

Alsóházi rangadót rendeztek az United Centerben, ahol a Chicago fogadta a San Josét. A liga két leggyengébb csapat nem bírt egymással a rendes játékidőben és a hosszabbítás során sem, így 1-1 után jöhettek a rávezetések, ahol Boris Katchouk gólja döntött a kilencedik körben. A meccs embere Petr Mrazek lett, aki 37 lövést fogott és még nyolcat a büntetők során.

A Calgary hazai pályán verte mínusz kettőről az Arizónát. A Flames a harmadik harmad közepén 63 szekundum alatt lőtt két góllal jött vissza a meccsbe, a hosszabbításban pedig Jegor Sarangovics góljával beállította a 3-2-es végeredményt. A Flames ezzel a sikerrel együtt egymás után negyedszer győzött.

Az Edmonton a Toronto legyőzésével egymás után a 11. alkalommal győzött és tovább nyújtotta a franchise-rekordját. A hazai jégen játszó Oilers 0-2 után támad fel és zsinórban négyet ütve állította be a 4-2-es végeredményt. Az Edmontonnal ellentétben a Leafsnek már közel sem megy ilyen jól, hiszen egymás után a negyedik zakóját gyűjtötte be.