A Salzburg megakasztotta a KAC pontszerző szériáját

A címvédő legyőzte a rekordbajnokot, meglepetésre lőtt gól nélkül maradt a Bolzano Szlovéniában.

A hétvégén két játéknapra bontva rendezték meg az ICEHL 40. fordulóját. A Fehérvár Pustertal elleni 2-0-s győzelme mellett további két mérkőzést rendeztek szombaton, míg vasárnap három helyszínen dobták be a korongot. A Villach és az Innsbruck a Volánhoz hasonlóan szintén hibátlan hétvégét abszolvált, a VSV hazai pályán hátrányból fordítva 2-1-re verte a Vorarlberget, amivel felkapaszkodott a tabella negyedik fokára. Andrew Desjardins karrierje 1000. találkozóján lépett jégre, a több mint 400 NHL-mérkőzéssel is büszkélkedő 37 éves veteráncsatár második idényét tapossa a karintiai csapatnál. A zsinórban hatodik idegenbeli győzelmét arató Innsbruck hosszabbítást követően 4-3-ra legyőzte a Vienna Capitalst, a megszerzett kettő ponttal a tiroli együttes is megelőzte a hatodik helyre visszacsúszó Linzet. Az elmúlt öt mérkőzés során már a harmadik túlórás meccsét játszotta a Haie, mindhármat megnyerte. Az elbocsátott Shaw helyére visszahozott Zach Magwood első idei góljával harcolta ki a hosszabbítást, a ráadásban Albano döntött.

Vasárnap a Salzburg megállította a Klagenfurt 14 mérkőzéses pontszerző szériáját, hazai pályán nyert a címvédő 4-1-re. A Red Bull sorozatban hatodik alkalommal győzte le saját jegén a KAC-ot, a roppant szoros találkozó utolsó percében két üres kapus gól alakította ki a nagyobb különbségű végeredményt. A tabella dobogóján így csere történt, a 74 pontos Klagenfurt már csak egy egységgel vezet az egyaránt 73-73 pontot gyűjtő Salzburg–Fehérvár duó előtt, a két osztrák együttes egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A rossz formába kerülő Linz Grazban veszített fontos pontokat, hosszabbítást követően 3-2-es vereséget szenvedett a Black Wings. A 99ers lett támadója, Renars Krastenbergs szállította a győzelmet a stájereknek: a korábban a Fehérvár ellen is triplázó vb-bronzérmes klasszis a rendes játékidőben megszerezte a vezetést, majd a túlórában el is döntötte a pluszpont sorsát. Az Olimpija Ljubljana meglepetésre sima 3-0-s győzelmet aratott a Bolzano felett. A szlovénok már az első harmadban kiépítették kétgólos vezetésüket, amit végig megőriztek, Lukás Horák kapus 39 védéssel ért el shutoutot. A legutóbbi hét meccséből ötöt megnyerő Ljubljana egyre stabilabban őrzi playoff-kvalifikációs pozícióját, míg az utolsó hatból ötöt elbukó Bolzano kicsúszott a top 6-ból.