Antal Barnabás kétszer is duplázott Norvégiában

Varga Balázs tovább termelte a gólokat a finn juniorligában, Kassay-Kézi gólt lőtt a német DNL-ben. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Az elmúlt két hétben a junior válogatott felkészülése valamint a nemzetközi szünet miatt nem jelentkeztünk utánpótlás légiós rovatunkkal, most igyekszünk összefoglalni az elmúlt időszak történéseit.

Norvégia, U20

A Lillehammer Antal Barnabás hathatós közreműködésével 5-3-ra verte a Lorenskogot, az Újpestről külföldre igazoló támadó két gólt lőtt és két asszisztot osztott ki. Másnap fordított pályaválasztás mellett újból összemérték erejüket a felek, a Lillehammer ekkor 6-2-re győzött, Antal ismét duplázni tudott, 17 mérkőzést követően 6+9 ponttal áll.

Finnország, U20 SM-sarja

A december 8-ai hétvégén a JYP 5-2-re nyert a Jukurit vendégeként, csapata harmadik gólját Varga Balázs ütötte, a negyediknél gólpasszos volt. Két nappal később a JYP büntetőkkel 5-4-re legyűrte a Lukkot, Varga ekkor is 1+1-gyel zárt, a rávezetéseknél kihagyta saját próbálkozását. A következő héten Vargáék otthon fogadták a Jukuritot és győzték le 4-2-re, a győztes gólt a magyar csatár szerezte. December 17-én a Lukko otthonában 7-1-re megnyert bajnokin Varga hat mérkőzés után maradt gól nélkül, ekkor két gólpasszal segítette győzelemhez csapatát. Varga 31 mérkőzésen összelapátolt 51 pontjával továbbra is második a bajnokság pontlistáján, miközben a JYP feljött a táblázat második helyére.

Finnország, U18 SM-sarja

Schwartz Gergő (TuTo) duplázott a RoKi ellen 3-2-re megnyert alsóházi mérkőzésen, Pásztor Viktor 93,8%-kal védett.

Egyesült Államok, NAHL

A Bismarck Bobcats Tóth Tamással a soraiban előbb büntetőkkel 3-2-re, majd rendes játékidőben 3-0-ra legyőzte a North Iowa Bullst, később az ex-miskolci támadó 1+1 pontjának is köszönhetően 5-2-re verte a St. Cloud Norsement. Tóth 16 mérkőzést követően 8 pontos a Bismarcknál.

Egyesült Államok, USPHL Premier

A Carolina Jr Hurricanes négy mérkőzést játszott az elmúlt hétvégén, kettőt nyert, kettőt elveszített. Kaibás Kornél három találkozón lépett jégre, a Palm Beach ellen gólt ütött. Gáspár Bence (Steele County) 45 lövést hárítva shutoutot ért a Minnesota Blue Ox ellen (2-0), majd 90%-kal dolgozott a Lake Tahoe ellen 3-2-re elveszített mérkőzésen. A Winconsin Rapids Riverkings a december 8-ai hétvégén kétszer győzte le a Minnesota Moose-t, Csémi Dávid játszott, egy gólpasszt adott. Az elmúlt hétvégén a Wisconsin előbb 5-2-re kikapott a Minnesota Squatchtól, majd másnap 1-0-ra visszavágott: a vesztes mérkőzésen Csémi és Varga Zaránd is két-két gólpasszal zárt. A Rockets HC négy mérkőzés alatt 8 pontot gyűjtött, Birta Levente mind a négy mérkőzésen játszott, egy kivételével mindegyiken feliratkozott a gólszerzők közé, jelenleg 4+4-gyel áll a bajnokságban.

Németország, DNL U20

A Landshut előbb 6-3-ra verte a Regensburgot, majd 5-4-re kikapott ellenfelétől: a vesztes mérkőzésen Kassay-Kézi Kende idénybeli első gólját ütötte. A felek december 16-án is megmérkőztek egymással, a Regensburg akkor 2-0-ra legyőzte a Landshutot.

Svédország, J18 Regional

A keleti divízióban a Lidingö hosszabbítást követően 1-0-ra legyőzte a Sollentunát, majd 6-2-re kikapott a Nacka vendégeként. A vesztes mérkőzésen Molnár Botond gólpasszos volt, az alapszakasz során 17 meccsen 3+3-mal zárt. A Lidingö a 12 csapatos divízió tizedik helyén zárt, nem került be a legjobb 20 csapatot tömörítő elsőosztályba, a J18 Nationellbe. Az északi divízióban a Boden 5-3-ra nyert az Örnsköldsvik vendégeként, Nagy Dominik gólt lőtt, Erdősi Csanád 1+1-gyel zárt. Három nappal később a Boden ráadást követően 5-4-re alulmaradt a Clemensnäs ellenében, Nagy ismét gólszerző volt. Az alapszakasz záró fordulójában a Boden 3-1-es vereséget szenvedett a Björklöventől, így a csoportja kilencedik helyén zárt, szintén a másodvonalban folytathatja majd. Mind Nagy, mind Erdősi 22 alapszakasz mérkőzésen 4+7 pontot ért el. A Vén Bendegúzt válogatott kötelezettségei miatt nélkülöző Södertälje a keleti divízió ötödik helyén végzett, így januárban a J18 Nationellben szerepelhet.