Pustertal–Hydro Fehérvár AV19 2-5

A fehérváriak megint majdnem visszaengedték a meccsbe az olaszokat, de az egyenlítés ezúttal sem jött össze Alex Petanéknak.

A Volán a pénteki összeállításával megegyezően lépett jégre Bruneckben is, teljes négy sorral és a kapuban ismét Horváth Dominikkal. Bátran és kezdeményezőbben kezdett a magyar csapat, amely negyedórához érve első emberelőnyét rögtön ki is használta a Bernard hálójába kapásból nagy gólt ragasztó Laberge révén (0-1). Egy perc sem telt el az első szünet után, McGauley egy koronglopás után remek fonákemeléssel fejezte be egyéni akcióját, a mérkőzés felénél pedig Kuralt már megtriplázta a vendég fehérváriak előnyét: a Nilssont lebontó Hannoun öt plusz véglegese alatt bosszulta meg társát egy bombagóllal (0-3) – remélhetőleg nem kell aggódni az agyrázkódásokkal köztudottan hadilábon álló válogatott védőért. Ezt a harmadot azonban már nem tudta kihúzni kapott gól nélkül a Volán, két perccel a vége előtt Horváth még védett, a kipattanó viszont teljesen egyedül találta meg Delucát, aki közelről nem is hibázott a fekvő kapussal szemben.

A 46. percben Ege találatával aztán hamar egygólosra olvadt a fehérvári fór: két hete 4-0-s Volán-vezetésről felezte le a deficitet a felére a Pustertal, ezúttal 0-3-ról zárkózott vissza mínusz egyre. Ennél közelebb azonban szerencsére most sem jutottak Petanék: bár az utolsó percekben mindent megpróbáltak, Kiss Dávid együttese Leclerc újabb asszisztja után Hári üres kapusával pontot tett a végére, hogy slusszpoénként még Terbócs is betaláljon fél perccel a vége előtt Bernard kapus “asszisztjából”.

A legközelebb csak pénteken, a Vorarlberggel meccselő Fehérvár ezzel átmenetileg biztosan átvette a vezetést a tabellán, a “félidőben” meglepetésre a sereghajtó Graznál égő Salzburg mérkőzése ugyanis csak később ér véget.