Olimpija Ljubljana–Hydro Fehérvár AV19 3-4

A székesfehérváriak fordulatos meccsen Ljubljanából is elvitték mindhárom pontot, ezzel már a második helyre léptek előre a tabellán.

A magyar csapat összeállításában egy fontosabb változás volt: a nyáron Miskolcról igazolt válogatott bekk, Kiss Roland az előszezonban összeszedett sérülése, és az elmúlt napokban a farmcsapatban lejátszott visszahozómeccsei után először volt ott a jégen az ICE-együttesben, kezdésként a negyedik sorban Vokla párjaként. A kapuban ezúttal is Horváth kezdett, tartalékja viszont Márkus Levente volt.

Jól indult a mérkőzés a Volán szempontjából, 5:45-nél Leavens készített elő Fournier-nek, a védő be is verte szezonbeli második gólját, míg a gólpasszos Leavens 14. meccsén 14. pontját jegyezhette fel (0-1). Ekkor nem sokan gondolták volna, hogy a hazaiak még ugyanebben a minutumban kiegyenlítenek, de ez történt: rögtön a bedobás után Mahkovec egalizált közelről, mindössze 9 másodperc telt el a két találat között (1-1).

A villámgyors gólváltás után egy darabig csendben maradtak a csapatok, pontosabban inkább a kapusok játszották a főszerepet, a meccs feléhez közeledve azonban 10 percen belül három újabb találat is esett. A 27. perc végén egy kipattanót Horák kapus és a földön fekvő védő együttes erővel sem tudott eltakarítani, Leclerc érkezett jól és jókor, a Volán aktuális pont-, egyben a liga asszisztkirálya idei 14. gólpassza mellé negyedik gólját gyűjtötte be. Ezúttal azonban már nemcsak egyenlítésig, de fordításig jutott az Olimpija. Előbb a 34. percben Mehle maradt üresen a jobb bedobókörben, Bericic jó fordítását védhetetlenül bombázta be a lepkés oldalra, majd két és fél percre rá egy véleményes kettős fórban Pavlin lőtte ki a kulacsot az ex-MAC-os Gooch passzából (3-2).

A harmadik harmad azonban a szezon során nem először ismét a Fehérváré volt: négy perc sem kellett, és ismét a magyar vendégcsapatnál volt az előny. A negyedik sor egyenlített Vértes révén, aki egy ellentámadás végén a jól befelé húzó Mihály átadását tette el kötényben, majd egy újabb végigvitt kontrát Bartalis fejezett be góllal higgadt csel után – a válogatott támadó elmúlt három meccsén negyedik találatát szerezte (3-4). A Volánnak ezúttal a hátra lévő nem kevés idő, több, mint negyedóra kihúzása sem okozott gondot a 92%-kal védő Horváth vezérletével, a szlovénokon a kapuslehozatal sem segített, a magyar csapat így zsinórban harmadik idegenbeli meccséről vitte el mindhárom pontot. A forduló előtt második Villach ráadásul meglepetésre sima vereséget szenvedett Vorarlbergben, Kiss Dávid együttese így előrébb lépett a tabellán, és immár a második helyen áll, pontazonossággal az éllovas címvédő Salzburggal.