Feldkirchbe utazik a Volán

A magyar ICEHL-csapat a nyolcadik helyen álló, hárommeccses vereségszériában lévő Vorarlberg Pioneers vendége lesz.

A legutóbbi hét mérkőzéséből hatot megnyerő Hydro Fehérvár AV19 a 8. helyen álló Vorarlberg otthonában meccsel pénteken 19:30-tól. A ligába tavaly először nevező és az utolsó helyen is végző Pioneers idén jóval nagyobb játékerőt képvisel, 11 mérkőzéséből már ötöt megnyert – összehasonlításként, legutóbbi bemutatkozó szezonjukban összesen volt 8 rendes játékidős sikerük. A nyugat-ausztriai klub legutóbbi három bajnokiját azonban elvesztette: előbb az Innsbruck vitte el a pontokat a szomszédos tartományból, majd Klagenfurtban maradtak lőtt gól nélkül Spannringék, míg legutóbb Villachban kezdtek túl későn hajrázni (4-6).

A Vorarlbergből magasan kiemelkedik a bajnokság pontlistáján harmadik helyen álló Steven Owre. A 27 éves kanadai csatár pont/meccs átlaggal érkezett az északír Belfasttól, az ICEHL-ben még erre is rátesz egy lapáttal, egyelőre 11 mérkőzést követően 10 góllal és 5 gólpasszal áll. Owre két hete szinte egymaga verte meg a szenvedő Bolzanot, az 5-4-es mérkőzésen csapata mindegyik góljában szerepet vállalt, négyet ő maga lőtt, egyszer kiszolgálta honfitársát, Kirichenkot. Ugyanakkor jó hír lehet a Volán számára, hogy Owre azóta nem iratkozott fel a jegyzőkönyvbe, az előző három meccsen pont nélkül maradt. Az első soros Cedric Lacroix a liga legjobb bulizója, a bedobások majd 63%-át elhozza a tengerentúlon az AHL-ig jutó támadó. A Pioneers emberelőnyös játéka is említést érdemel, 22,9%-os hatékonyságuk a harmadik legjobb a ligában a Volán 19,1%-ával szemben. Létszámhátrányban már nem mennek ilyen jól a vorarlbergiek, kilenc gólt kaptak már speciális játékhelyzetben, míg a Volán csupán ötször kapitulált.

Az előző szezonban Hári Jánosék csupán két pontot vesztettek a megszerezhető tizenkettőből a Vorarlberg ellen, épp januárban, idegenben maradtak alul hosszabbítást követően 3-2-re. A ligastreamen ezúttal is nézhető összecsapás előtt Kiss Dávid vezetőedző és az elmúlt három mérkőzésen 6 pontot összelapátoló Daniel Leavens nyilatkozott a klubhonlapnak: