Klagenfurt–Hydro Fehérvár AV19 7-3

A mérkőzés felénél még az egyenlítésért küzdhetett a székesfehérvári alakulat, ám ezt követően öt perc alatt elúszott a meccs.

A csapatkapitány Hári János kisebb betegség miatt mégsem utazott Karintiába, az első támadósorba így Laberge lépett fel a harmadikból, az ő helyére meg Ambrus Gergő a negyedikből. A kapuban ismét Roy állt. Sem Daniel Leavens, sem Terbócs István előzetes terve nem valósult meg Klagenfurtban: a jó kezdés és a nyitó harmad túlélése is elmaradt, az osztrák rekordbajnok kétperces rövidzárlatot kihasználva 9 perc alatt már 2-0-s előnyre tett szert. Egy szép Kuralt-mutatvány után az első szünetre még csak egygólos deficittel fordult a magyar együttes, amely Ganahl 2+2 perce nyomán a meccs felénél komoly egyenlítési lehetőséghez jutott. Nemhogy élni nem sikerült vele, Mursak szaladt el és megoldotta egy az egyben, a 31. percben 3-1-re növelte a különbséget emberhátrányból. Válaszul rögtön a következő felállásból megszületett a fehérvári fórtalálat Leavens révén, ám mielőtt még nagyon elkezdhettek volna reménykedni a magyar szurkolók, a KAC a 34. és a 39. perc között öt minutum alatt hármat berámolva 6-2-re szaladt el, részletkérdéssé silányítva a továbbiakat. Ez nem Roy napja volt, az első két fordulóban kiválóan védő kanadait Horváth Dominik váltotta az utolsó harmadra. Amelynek 6. percében Leavens megmutatta, ő is tud emberhátrányos szólógólt lőni: az Innsbruckból elhozott kanadai pontgyáros első góljait szerezte Volán-mezben, másnak ezen az estén nem nagyon lehetett örülni fehérvári szempontból. Öt másodperccel a vége előtt újabb előnyben Haudum vitte be a kegyelemdöfést, csak hogy Horváth se zárhasson kapott gól nélkül, a vége így kiütésszerű 7-3 – a magyar csapat ezzel a jó szezonrajt és a két idegenbeli siker után két vereséggel ötvenszázalékosra módosította mérlegét.