Magyarország–Japán 4-2

A magyar U18-as válogatott rendes játékidőben verte az ázsiai együttest, így bebiztosította jövő évi divízió 1/A-s tagságát, továbbá szombaton az éremszerzés reményében léphet jégre.

Bekezdtek a csapatok, a 2. percben Franyó Krisztián átlövése átcsúszott Kudo kapuson, magyar vezetés (1-0). Egy perccel később máris válaszolt Japán: Szuzuki passzát Okubo vágta hálóba, gyors gólváltás után 1-1 állt az eredményjelzőn. A 12. percben Németh Zalán tört kapura szemfüles korongszerzését követően, de nem tudta befejezni a ziccert. Egy perccel az első harmad vége előtt Keresztes Zsombor volt a főszereplő. Kihagyott helyzete után bottal ütésért kapott két percet a BJA ifjonca, de Csala szép védésekkel jelentkezett, így maradt az 1-1.

A 25. percben újra a japán válogatott került emberelőnybe Haranghy Bence büntetése nyomán. Meleg perceket úszott meg a magyar válogatott, többször is Csala védett, Okubo és Isigaki összjátékánál pedig, utóbbi a kapu torkából lőtt mellé. A 33. percre fordulva újra megszerezték a mieink a vezetést: Mihalik Gergő száguldott át a japán védőkön, majd váratlanul leadott lövése a kapuban kötött ki a mozdulatlan Kudo mellett. Gyönyörű gól (2-1). A harmad végére előnybe került a magyar válogatott, Szavagucsi büntetése miatt, de Japánhoz hasonlóan Svasznek Bence csapata sem tudta gólra váltani a lehetőséget.

A 43. percben kicsúszott Csala alól a pakk, de Usio kísérlete lecsorgott. A 46. percben megütötte harmadik gólját is a magyar válogatott: ahogy az első találatnál, újra Franyó lőtt távolról, a lapos korong pedig mindenki mellett elsurrant, egyenesen a kapuba (3-1). Nem vettek vissza a tempóból a fiúk: az 50. percben Hiezl Balázs kerülte meg a japán ketrecet, majd betett korongjából Mihalik is duplázni tudott (4-1). Később Mihalikot kiállították, Usio helyzeteit még fogta Csala, de Suzuki lövésénél már tehetetlen volt (4-2). Bár közelebb lépett Japán, nem tudtak nyomást a magyar védelemre. Az utolsó fél percre a kapust is lehozták mindent egy lapra feltéve, de maradt a 4-2.

A magyar válogatott nagy sikert aratott, és négy meccs után hét ponttal áll, egy egységgel Japánt megelőzve. Utolsó ellenfelünk Dánia lesz szombaton.