Magyarország–Németország 1-2

A magyar női válogatott izgalmas mérkőzésen rendes játékidőben kikapott a németektől, így kiesett az A csoportból.

Magyarország kapujában ezúttal is Németh Anikó kapott lehetőséget, a sérült Mayer helyett Faggyast nevezték a hátvédek közé, valamint visszatért az eltiltását letöltő Szamosfalvi. A németeknél Abstreiter kezdett a vasak között. A mérkőzés jó tempójú, nyílt sisakos játékot hozott. Németország alakított ki több lehetőséget, az 5. percben kapuvasat lőtt, az első nagyobb magyar lehetőség a Gasparics próbálkozása utáni kipattanóra érkező Seregélyé volt. A harmad felénél Németh Anikó védett egy német ziccert, ám a következő shiftben már tehetetlen volt Hark takarásból érkező lövésével szemben (0-1). Huszákék hajtottak az egyenlítésért, a 14. percben emberelőnybe kerültünk, Gasparics próbálkozása volt a legveszélyesebb, de nem tudtunk betalálni. A játékrész végén közel jártunk az első gólunkhoz, Tóthnak volt egy veszélyes kapura tett korongja, abban a cserében beszorítottuk ellenfelünket. Úgy tűnt, 1-0-s hátránnyal vonulunk szünetre, ám fél perccel a szünet előtt Knee eladta a korongot a kapunknál, ezt Eisenschmid büntette góllal (0-2). A nyitó húsz perc nyílt küzdelméről sokat elmond, hogy mi 13-szor lőttünk, míg a németek 18-szor.

A második harmad elején megszületett az első magyar gól: Odnoga lövésébe Dabasi belepiszkált, Abstreiter nem tudott reagálni (1-2). A 27. percben Gasparicsot gáncsolták, öt a négy ellen támadhattunk, beszorítottuk a németeket, nem sikerült egyenlíteni. A középső játékrész első felének magyar fölényéről sokat elmond, hogy amíg mi nyolcszor próbálkoztunk, addig ellenfelünk csak egyszer. A 34. percben újabb létszámfölényes lehetőség jött, nyomtunk, de nem jött össze az egyenlítés.

A záró felvonás elején Kreisz és Gasparics megléptek kettő az egy ellen, ám utóbbi nem tudott lőni, nem sokkal később pedig Metzler próbálkozott az egyenlítéssel. A 46. percben Gasparics kapumegkerülős góllal próbálkozott, Abstreiter bravúrral odaért. A folytatásban Pákozdi is próbálta bekotorni az egalizálást jelentő találatot, Kiss-Simon távolról bombázott, de a sok magyar akció mellett a németeknek voltak veszélyes ellentámadásaik. Az 52. percben emberhátrányba kerültünk, Gasparics kiugorhatott, kihagyta a szólót. A végjátékban lehoztuk a kapusunkat, küzdöttünk, becsülettel próbálkoztunk, nagy nyomást helyeztünk a német kapura, hiába.

Magyarország 2-1-re kikapott, így egy győzelemmel és három vereséggel zárta a világbajnokságot, az így szerzett három pont kevés volt a bennmaradáshoz, válogatottunk kiesett az A csoportból és jövőre a divízió 1/A-ban szerepel majd.

Magyarországi női válogatottjának csoportmérkőzései a 2023-as A csoportos világbajnokságon:

Április 6., csütörtök, 19:00 (magyar idő szerint: április 7., 1:00) Magyarország–Franciaország 4-2
Április 8., szombat, 11:00 (17:00) Magyarország–Svédország 2-6
Április 10., hétfő, 11:00 (17:00) Magyarország–Finnország 0-5
Április 11., kedd, 11:00 (17:00) Magyarország–Németország 1-2