Connor Hellebuyck: 50 védés és győzelem

A Winnipeg kapusa New Yorkban vezette győzelemre a csapatát, John Gibsonnak viszont 51 védés sem volt elég a sikerhez

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Florida nyerte az Anaheim ellen 4-3-ra. A rendes játékidőben a Panthers végig a Ducks hátát nézte, köszönhetően annak a John Gibsonnak, aki kereken félszáz lövést fogott a 60 perc alatt. A hirtelen halálban viszont már az ő bravúrjai is kevésnek bizonyultak, a hazaiak Carter Verhaeghe góljával először szerezték meg a vezetést, ami egyben a győzelmet is jelentette. A Floridában mindkét Staal fivér, Marc és Eric is eredményes volt. Az elmúlt 10 évben csak Daniel és Henrik Sedin (Vancouver Canucks), Eric és Jordan Staal (Carolina Hurricanes), Jamie és Jordie Benn (Dallas Stars), Brayden és Luke Schenn (Philadelphia Flyers), valamint Seth és Caleb Jones (Chicago Blackhawks) tudott testvérpárként egy csapatból ugyanazon a mérkőzésen is betalálni.

A Rangers hiába lőtte rommá Connor Hellebuyckot, a Winnipeg kapusa kerek félszáz védéssel vezette 4-1-es győzelemre a csapatát Manhattanben. A Rangers fölényére jellemző, hogy volt olyan pillanata a mérkőzésnek, amikor a hazaiaknak háromszor (44-14) több kaput eltaláló lövése volt, mint a vendégeknek. A parádézó Hellebuyck mellett a duplázó Mark Scheifele, valamint a három pontot szerző Kyle Connor tette a legtöbbet a győzelemért. Ki kell még emelni Josh Morrisseyt, aki az 57. pontját szerezte, és ezzel új franchise-rekordot ért el a hátvédek között. A Rangers tíz mérkőzést követően először nem szerzett pontot, kapusa Igor Sesztyorkin pedig karrierje során először vesztett mérkőzést a Jets ellen.

josh morrisey

Az NHL-tabellát vezető Boston aktuális győzelmét ezúttal a David Pastrnák, Charlie McAvoy, Linus Ullmark trió szállította. A Bruins 3-1-re győzött az Ottawa ellen, oly módon, hogy csatár duplázott, a bekk minden harmadban adott egy gólpasszt, a vasak között pedig a svéd hálóőr 30 lövést fogott. A kettőt vágó Pastrnák már 41 találatnál jár, csupán egyetlen góllal van lemaradva a listavezető Connor McDavid mögött.

A San José nagyon egyoldalú meccsen verte 4-0-ra Seattle-t. A Sharks a második harmadban döntötte el a meccset, amikor kilenc perc alatt hármat lőtt, ehhez a hajrában hozzácsapott még egyet. James Reimer 26 védéssel nullázott, Logan Couture és Jevgenyij Szvecsnyikov pedig egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a győzelemhez.

Philadelphiában továbbra is minden az újonc Samuel Erssonról szól. A 23 éves kapus, akit a Flyers draftolt 2018-ban az ötödik kör 143. helyén, idei hatodik mérkőzését is megnyerte, és továbbra is veretlen az NHL-ben. Ersson ezúttal Calgaryban parádézott, ahol 32 védéssel járult hozzá a Flyers sikeréhez. A 4-3-ra végződött találkozón a győztes gólt nyolc perccel a befejezés előtt Wade Allison lőtte James van Riemsdyk centerezését követően.

Négy nap alatt másodszor győzött a New York Islanders a Pittsburgh ellen. Az Isles a hazai 5-4-es sikert követően ezúttal a Penguins csarnokában nyert 4-3-re. A találkozó a befejező játékrészben dőlt el, amikor a harmad közepén a vendégek másfél perc alatt fordítottak Bo Horvat és Anders Lee találataival. A végeredményt a New York első gólját szerző Brock Nelson állította be.