Olimpija Ljubljana–Hydro Fehérvár AV19 2-8

Végre kiszakadt egy kicsit a gólzsák, a Volán toronymagasan a bajnoki szezon legnagyobb győzelmét aratta a szenvedő szlovénok ellen.

A fehérvári hiányzók névsora a legutóbbi bajnokihoz képest nem változott, sőt, bővült: O’Brien betegség miatt nem tartott a társakkal a szlovén fővárosba. A vasak között újfent Roy kezdett.

Ezúttal az első és a második játékrészt is kiválóan kezdte a Volán: 2-2 gyors góllal már a középső harmad elejére eldöntötte a lényegi kérdéseket. Előbb a 8. percben 14 másodperc leforgása alatt jutott kétgólos előnyhöz a Constantine-legénység. Egy ellentámadás során a legutóbb sérülése után visszatérő Petanról maradtak le a szlovénok, a Bartalis nagy passzával teljesen egyedül kiugró támadó senkitől sem zavartatva nyargalt el a kapuig, és jó szokásához híven magabiztosan értékesítette ajtó-ablak ziccerét. Rögtön a korongbedobást követően, a következő akció végén Mihály Ákos tette be Sarauer kipattanóját.

A fordulás után másfél perc sem kellett a harmadik székesfehérvári találathoz, Leclerc és Petan játszott ki sakk-mattig egy kettő az egyet, a házi pontkirály duplázott. A magyar csapat ezután sikeresen kivédekezte első emberhátrányát, majd a kiegészülést követően Erdély szaladt el ziccerben, Zajc szabálytalansága nyomán büntetőt vihetett rá. A válogatott támadó szépen ki is lőtte a botos oldalt, három egyenlő létszámnál szerzett gól után rávezetésből is eredményes volt a Volán. Ezt a felvonást alaposan megnyomta az Olimpija, ám hiába a majd’ duplaannyi szlovén próbálkozás, Roy vezérletével tartotta magát a hátulsó alakzat.

Ráadásként a remek kezdés a záró húsz percre is kitartott, ezúttal az első két etapra is rátett egy lapáttal a csapat: már a 26. másodpercben eredményes volt Kuralt, miután egy újabb létszámfölényes szituáció végén passz helyett inkább kipókhálózta a hosszú sarkot. A 47. minutumban Sturm meglőtte ugyan a hazaiak becsületgólját, elrontva ezzel Roy shutoutját, ám a fehérvári gólparádé ezt követően is folytatódott. A szépítés után egyetlen perccel Stipsicz lövése csorgott át az ekkor már csak 78.6%-on álló Kolin kapus mamutja alatt, majd a harmad derekán Terbócs is bevert egy kipattanót. Úgy tűnt, ami egész szezonban nem ment be, kis túlzással ezen az egy meccsen szakad ki: az 54. percben Csollák tette fel a pontot az i-re élete első ICEHL-góljával. Az utolsó szó végül 17 másodperccel a lefújás előtt a ljubljanaiaké volt, Magovac kozmetikázása már igazán nem osztott-szorzott, a Fehérvár a szezon magasan legnagyobb különbségű győzelmét aratta a szenvedő szlovénok felett.