Dupla shutout volt Arizonában

A Coyotesban Connor Ingram, a Lightningban Brian Elliott védett hibátlanul. Egy pontra a százas határtól Connor McDavid.

Győztes meccsen, góllal és gólpasszal tért vissza Auston Matthews a Torontóba. A Maple Leafs a Chicagót fogadta az aktuális Original Six-összecsapáson, már a 9. másodpercben megszerezte a vezetést és végül sima 5-2-vel intézte el a szebb napokat látott Blackhawkst. A nyitó találatot William Nylander ütötte mindössze 9 másodperccel a kezdő korongbedobást követően, de ez így is csak a negyedik leggyorsabb volt a Toronto történetében Charlie Conacher (7 mp., 1932), Mitchell Marner (7, 2019) és Ted Kennedy (8, 1953) után.

Dupla shutout volt Arizonában, ahol a Coyotes fogadta a Tampát. Az elmúlt három évben döntőt játszó Lightning végig óriási nyomás alatt tartotta a hazaiakat, de képtelen volt az összesen 47 védést bemutató Connor Ingram mögé juttatni a játékszert. Eközben a másik oldalon Brian Elliott is hibátlanul védett, ám neki elég volt 26 közbeavatkozás a 65 perc alatt. A maratoni gólcsend végül a rávezetések során tört meg, ahol Clayton Keller és Nick Schmalz góljára csak Steven Stamkos tudott válaszolni. A Tampa legutóbb 2021 májusában, az Arizona viszont majdnem 10 éve, 2010 márciusában játszott gól nélküli mérkőzést.

A Detroit saját magának tette nehézzé a meccset Edmontonban. A Red Wings háromszor is vezetett két góllal a Rogers Place-ben, az Oilers viszont a duplázó és összesen három pontot szerző Ryan Nugent-Hopkinsnak köszönhetően 4-4-nél utolérte a vendégcsapatot. Az utolsó negyedóra és a hosszabbítás sem hozott gólt, így jöhettek a büntetők, ahol Pius Suter találata döntött az ötödik körben. Az Edmontonban Connor McDavid két gólpasszt adott, így már csak egyetlen pont választja el attól, hogy karrierje során hatodszor is elérje a százas határt.

connor-mcdavid

A Coloradónak a parádés napot kifogó Alekszandr Georgijev nyerte meg a meccset Minnesotában. Az Xcel Energy Centerben a Wild 43-19-cel vitte a kapura lövéseket, ám ez is kevésnek bizonyult a bravúrokat halmozó orosz ellen. Georgijev mellett Nathan MacKinnon játszott kiemelkedően, aki győztes góllal és egy előkészítéssel vette ki a részét a 3-2-es sikerből.

Fordulatos meccset játszottak Anaheimben, ahol a Buffalo győzött 7-3-ra. A Honda Centerben az első két gólt a Sabres ütötte, majd hármat a házigazda Ducks a meccs közepén. 3-2 után viszont elfogyott a kraft a vendéglátókból, a Sabres pedig ezt kihasználva még a második játékrész vége előtt fordított, a befejező etap során pedig újabb hármat berámolva végleg eldöntötte a meccset. A vendégeknél öten is góllal és gólpasszal végeztek, köztük az a Casey Mittelstadt is, aki a győztes találatot jegyezte.

Nem a kapusok napja volt a Rogers Arenában, ahol a Vancouver és a New York Rangers csapott össze. A Canucks kapujában az élete első NHL-mérkőzésén jégre lépő lett Arturs Silovs 81,5%-kal védett, de a Rangers kapuját őrző, tavaly Vezina-trófeát nyert Igor Sesztyorkin sem lehetett büszke a maga 86%-os mutatójára. A két kapus gyenge teljesítménye nyomán a nagy adok-kapokból végül a vendégek jöttek ki jobban: 6-4-re győztek az egyaránt 2+1-gyel végző Artyemij Panarin, Mika Zibanejad kettős vezérletével.