Ortenszky Tamásék megnyerték a National Cupot

A fiatal magyar hátvéd kupasikernek örülhetett a Martignyvel. Keegan Dansereau gól/meccses átlag felett teljesít Németországban.

Mint arról a nemrég megjelent Péter Donát-interjúnkban is írtuk, a jelenlegi szezontól kezdve kettébontottuk a külföldi légiósainkról való beszámolókat a ligájuk erőssége alapján. A belga-holland közös bajnokságban játszó jégkorongozóinkat foglalkoztató Zoetermeer Panters a 25 mérkőzésen gyűjtött 13 pontjával a nyolccsapatos liga utolsó helyén áll, a hátvéd Birke Attila 23 meccsen szerepelve 9+6 pontos, míg Kocsis Ferenc tízszer lépett jégre.

A brit másodosztályban a Swindon Wildcats Pákozdi Bálinttal a soraiban a 11 csapatos bajnokság 5. helyén áll. Légiósunk csapata egyik legjobbja, közel pont/meccses átlagon teljesít, 41 mérkőzést követően 18+22 pontos.

Keegan Dansereau remekül érzi magát a német harmadosztályban. A kanadai-magyar támadó a Rostock Piranhas mezében 46 találkozón 47 gólt lőtt, valamint 32 gólpasszt is kiosztott, így az Oberliga északi csoportjának második leggólerősebb és negyedik legponterősebb játékosa. A csapatának nem megy ennyire fényesen, a 15 csapatos bajnokság utolsó előtti helyén áll.

Az Oberliga déli csoportjában Péter Donát gyűjti a pontokat. A Memmingen Indians csatára 37 mérkőzést követően 10 gólnál és 17 asszisztnál jár a jelenleg hetedik helyezett együttesben.

A svéd harmadik vonalban Hári Norbert a Vännäs HC-vel a tízcsapatos északi csoport nyolcadik helyén zárta az alapszakaszt, míg a középszakaszban jelenleg a kilenccsapatos csoportja utolsó helyén van. Hári 26 találkozót követően 4+8 pontos.

Másik HockeyEttan-légiósunk, Horváth Bálint együttese, a Vimmerby szintén tízből nyolcadik helyen zárt az alapszakaszban, ám a középszakaszban vezeti a tízcsapatos csoportját. Horváth 28 mérkőzés után 8-8 gólnál és gólpassznál jár.

A svájci harmadosztályban két olyan légiósunk is van, akik másodosztályú együttes kötelékébe tartoznak. Falus Ádám a 15 Swiss League-es GCK Lions-meccse mellett 13-szor játszott a MySport League-es Dübendorfban, ahol egyszer eredményes volt.

Az egyszer a Vispben lehetőséghez jutott Ortenszky Tamás a Martigny mezében töltötte eddig a szezon nagy részét. Hátvédünk 27 találkozón 2 gólt lőtt és 7 gólpasszt osztott ki a társainak a 12 csapatos bajnokság negyedik helyén álló csapatban. Mindeközben Ortenszky egy kupasikernek is részese volt: vasárnap a Martigny egy Arosa elleni 2-0-s sikerrel megnyerte az alacsonyabb ligás csapatoknak kiírt National Cupot, légiósunk az első gólnál asszisztot jegyzett.