Magyarország–Szlovákia 7-6

A 14 éves Nela Lopusanová hiába szerzett mesterhármast északi szomszédunknál, a magyar női válogatott győzelemmel kezdte a Tüskecsarnokban zajló tornát.

Az Öt Nemzet Női Torna nyitómérkőzésén Németh Anikó kezdett a Pat Cortinát helyettesítő Delaney Collins irányításával jégre lépő együttesünk kapujában. A nyitó harmad közepén Gasparics egy az egyben ziccerbe került, de nem tudta kicselezni a szlovák hátvédet. Nem sokkal később emberelőnybe kerültünk, amit ki is használtunk, Williams közelről bekotorta a korongot (1-0). Villámgyorsan jött Szlovákia válasza: egy percre rá Nemceková megszerezte a korongot a magyar kapu mögött, aztán befordult és egyenlített (1-1). A játékrész végén lányaink kivédekeztek egy emberhátrányt, sőt Jókai-Szilágyi emberhátrányos lövése meglepte Stofankovát, aminek köszönhetően újra vezettünk (2-1).

A második húsz perc elején az ifjúsági A csoportos vb-n lacrosse-gólt szerző Lopusanová megpróbálkozott Németh Anikóval szemben is egy hasonlóval, ám most nem tudta kivitelezni a mozdulatot. Ami nem jött össze a szlovákok nemsokára 15 éves csatárának varázslatos mozdulattal, az összejött emberelőnyben: Lopusanová lövésénél takarták a kilátást a magyar kapus előtt, így másodszor is egyenlített északi szomszédunk (2-2). A gólt követően Szlovákia játszott aktívabban, ez eredményre is vezetett, Lopusanová szép cselek után egy pontos fonáklövéssel fordított (2-3). A mérkőzés közepén eljött a második magyar emberfór, próbálkoztunk egalizálni, ám nem sikerült. Ami nem jött össze öt a négyre, összejött teljes létszámban: Gasparics kicselezte az előtte elfekvő szlovákot, majd beverte a pakkot a kapuba (3-3). Úgy tűnt, döntetlennel vonulnak a második szünetre a csapatok, ám öt másodperccel a dudaszó előtt Tóth Enikő lövését nem tudta lereagálni a vendégek hálóőre (4-3).

A záró játékrészt Szlovákia kezdte jobban, a 40. másodpercben Istocyová 4-4-re módosította az állást. Emberelőnyben újra megszerezhettük volna a vezetést, hiába, a kiegészülés után pedig Huszák lövése sisakon találta a szlovák kapust, aki egy kis pihenőt követően folytatni tudta a játékot. A 48. percben a vendégeknél volt az előny, miután Németh Anikón átpattogott a korong (4-5). Kereken egy perccel később megduplázta előnyét Szlovákia: a fehér mezesek megléptek kettő az egy ellen, az akciót a mesterhármasig jutó Lopusanová zárta sikerrel (4-6). Amilyen gyorsan duplázott ellenfelünk, olyan lendülettel egyenlítettük mi is: előbb Gasparics került lövőhelyzetbe, sikeresen próbálkozott, aztán egy kapu mögüli passzból Pázmándi egyenlített (6-6). Öt perccel a vége előtt emberhátrányba került együttesünk, amit kibekkeltünk, majd amikor másfél perccel a vége előtt létszámfölénybe kerültünk, Knee közelről fordított (7-6).

Magyarország 7-6-ra nyert, szerdán nem lép jégre, csütörtökön 20 órától Norvégiával gyakorol.