Hatpontos vasárnapi rangadók a fővárosban

Nagyon fontos mérkőzést rendeznek a Tüskecsarnokban: aki rendes játékidőben győz a 49 pontos csapatok összecsapásán, hatalmas lépést tesz az automatikus negyeddöntőt érő helyek elérése felé.

Vasárnap négy Erste Liga-mérkőzést rendeznek. A játéknap első találkozója lesz talán a legfontosabb, ahol az egyaránt 49 pontos, a tabella 6. és 7. helyén álló FTC-Telekom és a DEAC találkozik. A zöld-fehérek fáradtan, de feldobva várják a 15:30-kor kezdődő összecsapást, ugyanis szombaton kora délután begyűjtötték a három pontot a szintén az 5-6. helyek elérésére hajtó Sportklub ellen. A debreceniek legutóbb csütörtökön játszottak, 4-2-re kikaptak a Corona Brasovtól. A két csapat a jelenlegi szezonban négyszer találkozott, mindannyiszor a vendégek örülhettek: a Tüskecsarnokban a DEAC 4-1-re megnyerte a Szuperkupát, valamint novemberben 4-0-ra diadalmaskodott a XI. kerületben, míg Debrecenben 4-3-as és 5-2-es Fradi-siker született.

Szintén hatalmas téttel bír majd a 72 pontos Gyergyói HK vendégjátéka 17:40-től a 67 pontos BJAHC otthonában. A tabella első és második helyezettje remek formában van, a gyergyószentmiklósiak hétből hatszor nyertek 2023-ban, ám némileg árnyalja a képet, hogy pénteken csak túlórában bírták legyűrni a playoff-kvalifikációra kényszerülő Dunaújvárosi Acélbikákat. A BJAHC a hárommeccses nyeretlenségi sorozata után jelenleg négy mérkőzés óta veretlen, két nappal ezelőtt már az első harmadban meglépett 4-0-ra a brassóiak ellen egy végül nem csak a sportról szóló mérkőzésen. A GYHK a jelenlegi idényben százszázalékos a budapestiekkel szemben: októberben 5-2-re nyertek Budapesten, aztán novemberben 4-2-re, januárban 6-2-re Erdélyben.

A DVTK Jegesmedvék és a Corona Brasov egyaránt 61 ponttal várja azt a mérkőzést, ahol a győztes 18 órától lépést tehet a 3. hely, és az azzal járó választási jog elérése felé. A miskolciak pénteken a jégkorongot játszva 3-2-re nyertek Újpesten, miközben a brassóiak a gólok szerzése helyett inkább büntetésperceket, valamint négy eltiltást gyűjtöttek a BJAHC csarnokában. A Corona így vasárnap kénytelenek lesz nélkülözni Bors, Clarke, Schaber és Sills játékát. Szezonbeli három meccsük egyaránt hazai sikereket hozott.

Szintén 18 órakor kezdődik az UTE–Sportklub összecsapás. A lila-fehérek komoly gödörben vannak, a legutóbbi hat mérkőzésüket egyaránt elvesztették, egyetlen alkalommal szereztek csak pontot, ám azt éppen aktuális ellenfelük otthonában. A csíkszeredaiak hullámzó formát mutatnak, az újpestiek elleni túlórás siker után a sereghajtó FEHA19-et is csak hosszabbításban gyűrték le, míg szombaton a végjátékban követtek el két komoly hibát, ami három pontba került nekik a közvetlen rivális FTC-Telekom otthonában. Az UTE szeptemberben már verte Budapesten a Sportklubot, és ha most is legyőzi, hatalmas szívességet tesz az Fradinak és a DEAC-nak.