Átrendeződik-e a tabella a nap végére?

Péntek este pályára lép az Erste Liga első négy helyezettje, valamint a playoff-kvalifikációra készülő UTE és DAB is.

18 órától a 2023-ban még Erste Liga-győzelem nélkül álló UTE a Megyeri úton törhet borsot a DVTK Jegesmedvék orra alá. Az újpestiek alapszakasz-helyezése gyakorlatilag eldőlt, ha a DAB nem mutat be hatalmas feltámadást a hátralévő mérkőzéseken, akkor Virág Csaba tanítványai a nyolcadik helyen végeznek, így minden bizonnyal a playoff-kvalifikációra időzítik már a formát. Az újpestiek erdélyi túrája ismét csak egy pontot eredményezett, de ezúttal minden találkozón megszorongatták ellenfelüket. A GYHK és a Brassó ellen is csak egy góllal maradtak alul, majd Csíkszeredában emlékezetes meccsen a 2+2 pontot elérő Kiss Patrik vezetésével 4-0-ról fordítani is tudtak, végül hosszabbításban alulmaradtak. Colin Shirley szép lassan csapata vezérévé lép elő Henttonen és Just hiányában, az erdélyi túrán közel 24 percet átlagolt a pályán, legutóbbi 10 meccsén 12 pontot gyűjtött. A Jegesmedvéknek 5 mérkőzésük maradt arra, hogy maguk mögött tartsák a Brassót a harmadik helyért folyó versenyfutásban. Az alapszakasz-dobogós pozíció azért is lenne fontos a miskolci együttesnek, mert az még ellenfélválasztási opcióra jogosít a negyeddöntőben. Tokaji Viktor nemrégiben két légióssal erősítette meg keretét: Roman Berdnyikov 2 meccs után 1+2-vel áll, míg Zachery Bennett a DAB ellen debütált a ligában. A kétmeccses győzelmi szériából érkező Jegesmedvék idén már háromszor legyőzték az UTE-t, a nyitó fordulóban egy emlékezetes harmadik harmados fordítást követően hosszabbításban, míg Miskolcon 5-3, illetve 3-1 lett az eredmény.

A lehangoló formában lévő, kilencedik helyre bebetonozott Dunaújváros az utolsó alapszakasztúráját kezdő Gyergyót fogadja. Az Acélbikák január 6-án hazai pályán legyőzték az UTE-t, de azóta újabb három csalódást keltő eredménnyel rukkoltak elő, a Fradi, a BJAHC és a DVTK ellen sem voltak igazán versenyben, az okokat próbáltuk boncolgatni a Varga Arnolddal készített interjúnkban. A Fradi ellen még több kapura lövést engedtek el ellenfelüknél az újvárosiak (40-33), de a BJAHC (28-43), valamint a DVTK (33-49) is rendesen túllőtte őket. A listavezető Gyergyó kicsit visszafogta a góltermelést az elmúlt időben, legutóbbi három meccsén csak hétszer volt eredményes, míg idei lőttgól-átlaga jócskán 4 felett áll. Chris Bodóék a DAB ellen hangolódhatnak vasárnapi mérkőzésükre, amikor is Káposztásmegyeren a BJAHC ellen dőlhet el az alapszakasz-győzelem sorsa. A felek idei két összecsapásán egyaránt vendégsikerek születtek: szeptember végén Újvárosban 4-2-re nyertek Szilassyék, majd két héttel később az akkor még jobb csapat benyomását keltő DAB Gyergyószentmiklóson aratott 6-4-es győzelmet.

A nap rangadóját 18:40-es kezdéssel rendezik a Vasas Jégcentrumban, ahol a második Budapest Jégkorong Akadémia a harmadik Corona Brassót fogadja. A két együttest 3 pont választja el a tabellán, így egy esetleges brassói siker esetén beérné vendéglátóját a Corona – igaz, a BJAHC két mérkőzéssel kevesebbet játszott ellenfelénél. Kangyal Balázs csapata a kétpontos erdélyi kiruccanását követően hozta a kötelező győzelmeket, a Dunaújvárost 5-0-lal intézte el, míg a FEHA19 ellen 3-2-es meccsen izzadta ki a pontokat. A káposztásmegyerieknél péntek este debütálhat az új orosz hátvéd, Ivan Vorobjov. A Corona tovább tartja szenzációs formáját, 8 bajnoki óta nem talált legyőzőre, csütörtökön a DEAC ellen szoros meccsen szerzett újabb három pontot. Ráadásul a debreceni győzelemből első három soruk egyaránt góllal vette ki a részét, mielőtt a duplázó Schaber üres kapura lezárta volna a kérdéseket. Idei első két egymás elleni meccsüket a BJAHC nyerte, de legutóbb, január elején egy emlékezetes, félpályás potyagólt is hozó hozó találkozón a Corona 8-3-ra kiütötte a fővárosiakat.