Nem mindennapi mesterhármast lőtt Travis Konecny

A Flyers csatára emberelőnyben, emberhátrányban és egyenlő létszám mellett is eredményes volt.

A Philadelphia a mesterhármast szerző és ezzel egymás után a 10. meccsén pontot szerző Travis Konecny, valamint a szintén három ponttal záró Scott Laughton páros vezetésével verte a Washingtont 5-3-ra. Az amerikai fővárosban 1-1 után dőlt el a meccs, amikor a hazaiak zsinórban háromszor terhelték meg Darcy Kuemper kapuját. Konecny előtt mindössze három olyan játékos volt a Phillyben, aki előnyben, hátrányban és egyenlő létszámnál is betalált: Rick MacLeish (1978), Bobby Clarke (1980) és Mark Recchi (2001, 2002).

A Toronto Auston Matthews nélkül felállva, egy késői találattal verte 2-1-re a Nashville-t. A Scotiabank Arenában már mindenki a hosszabbításra készült, kivéve Mitch Marnert, aki 75 szekundummal a befejezés előtt emberelőnyben döntötte el az összecsapást. Marner ezzel a góllal egymás után a 18. hazai mérkőzésén szerzett pontot, amivel beállította Darryl Sittler 1977/78-as szezonban felállított franchise-rekordját.

Az Edmonton végig óriási fölényben játszva, tükörsima mérkőzést követően gyűjtötte be a pontokat Anaheimben. Az Oilers 53-23 arányban vitte a kapura lövéseket, és a korábbi mérkőzéseivel ellentétben ezúttal a befejezéssel sem volt gond: a vendégek az első öt percben kettőt vágtak, az első szünetig négyet és végül 6-2-re győztek a Honda Centerben. A kanadai gárdában meglepetésre ezúttal az a Klim Kosztyin játszotta a főszerepet, aki duplázni tudott. Az Oilers 53 kapura lövése új klubrekord az idegenbeli mérkőzéseket tekintve. Leon Draisaitl a 108. gólját lőtte emberelőnyben, ezzel feljött a klub vonatkozó örökranglistájának negyedik helyére Jari Kurrit megelőzve. A lista első három helyén Ryan Smyth (126), Glenn Anderson (126) és Wayne Gretzky (125) áll.

A soros kaliforniai derbit a Los Angeles nyerte 4-3-ra a San José ellen. A sokáig kiegyenlített találkozó az 54. percben dőlt el, amikor a Kings pillanatok alatt kettőt lőtt és 4-2-re módosította az állást. A Sharks ezután mindent megtett az egyenlítésért, de Tomás Hertl révén csak a szépítésre futotta az erejéből. Az egymás után a harmadik meccsét megnyerő Kings kapujában Pheonix Copley 27 lövést fogott, és az egész szezont figyelembe véve a 12. győzelmét aratta mindössze 2 vereség mellett.