Megállíthatatlan a Carolina

A Hurricanes egymás után a 11. győzelmét ünnepelte és zsinórban a 17. mérkőzésén szerzett pontot.

A Carolina a zsinórban szerzett 11. győzelmével tovább javította a klubrekordot. A Hurricanes ezúttal a New Jeresy otthonában győzött, de nagyon nehezen tudta csak folytatni a sorozatát. A Carolina ugyanis hiába került háromszor is előnybe, a Devils mindannyiszor egyenlített, majd 3-3 után hat perccel a befejezés előtt először meg is szerezte a vezetést. Ez azonban nem tartott sokáig, mert Martin Necas két perccel később emberelőnyből kiharcolta a hosszabbítást. A plusz öt perc nem hozott gólt, jöhettek a rávezetések, ahol Andrej Szvecsnyikov egyetlen gólja döntött a Canes javára.

Egy Floridában szerzett győzelemmel indított az új évet a New York Rangers. A találkozó és a manhattaniek első két gólját Mika Zibanejad lőtte, innentől kezdve viszont felváltva jöttek a találatok: a Panthers hiába zárkózott, a Rangersnek mindig volt válasza, és végül 5-3-ra nyerte meg a találkozót. Adam Fox két gólpasszal megszerezte a 200. pontját, amihez 241 találkozóra volt szüksége. A hátvédek között ez a második legjobb teljesítmény a franchise történetében Brian Leetch (211) mögött.

adam fox

A Chicago hazai pályán szenvedett vereséget a San Josétól, ezzel a 12. mérkőzését bukta el a legutóbbi 13-ból. A Blackhawks 5 perccel a második harmad befejezése előtt még 2-0-ra vezetett, de a Sharks ezt követően megrázta magát és zsinórban öt gólt ütve behúzta a mérkőzést. Erik Karlsson két újabb gólpasszal 13 mérkőzésre növelte a pontszerző szériáját, amivel megelőzte a Rob Gaudreau (1992/93), Jonathan Cheechoo (2005/06) párost és új franchise-rekordot állított fel.

Ottawában ért véget a Buffalo hatos győzelmi sorozata, miután 3-1-es vereséget szenvedett a kanadai fővárosban. A Senators minden harmadban egyet lőtt, miközben Anton Forsberg 33 lövést fogott. Az Ottawa részéről Tim Stützle duplázott, Jacob Lucchini pedig az első gólját lőtte az NHL-ben.

A Seattle a legutóbbi három mérkőzését elvesztette, az utolsó tízből pedig hetet, így veszélybe került a rájátszást jelentő helye. Az év első napján viszont a Kraken visszatért a helyes útra és egy 4-1-es győzelemmel feledtette a félresikerült decemberi hónapot. Az Islanders elleni siker során Martin Jones 18 lövést fogott, a négy gólt pedig más-más játékos lőtte, egyedüliként Yanni Gourde készített elő két találatot.