Mesterhármasok napja az NHL-ben

A veterán Okposo mellett a visszatérő Barkov és a winnipegi Scheifele is triplázni tudott. Tovább nyújtja pontszerző sorozatát a Kings.

Egyetlen mérkőzés alatt megduplázta idei bajnoki góljai számát Kyle Okposo. A Buffalo csapatkapitánya a Detroit ellen került ihletett formába, csapata 4., 5. és 6. gólját is ő szerezte. Az egy nappal korábban Pittsburghben nagy fordítást bemutató Red Wings ismét ráijesztett ellenfelére, 0-5 után a záró harmadban öt perc alatt jött vissza a meccsbe 3-5-re, Okposo azonban az 57. percben pontot tett a végére.

Floridában is repülhettek a sapkák, itt ugyancsak a hazai kapitány, a sérülése után elég stílusosan visszatérő Aleksander Barkov triplázott, méghozzá egyetlen harmad alatt. A Panthers rendkívül egyoldalú mérkőzésen intézte el a Montrealt, Barkov tirplája mellett Matthew Tkachuk duplázott, a sunrise-i alakulat végül hét találatig jutott.

A két orosz kapusfenomén különharcát hozta a Tampa?Rangers rangadó. Vasziljevszkij és Sesztyorkin párbajából végül előbbi került ki győztesen: 45 védés mellett a szétlövésben is csak egyszer kapitulált négy hárítás mellett, honfitársa a másik oldalon 39 védéssel zárt, a rávezetések során azonban Point és Killorn is mattolni tudta, így végül a Lightning örülhetett a pluszpontnak.

Hiába ment Ovecskin és Strome góljával három és fél perc után már kettővel a Washington, az Ottawa az 55. percre kiegyenlített DeBrincat révén, majd a kiváló formának örvendő támadó újabb találatával a ráadást is behúzta a fővárosi csapatok csatájában. A Sens ezzel a sikerrel idegenben tudta megszakítani a Caps hatos győzelmi szériáját.

Nem szakadt meg ellenben a Columbus hatos sorozata, noha ők viszont nagyon szerették volna. A Blue Jackets ugyanis a góllal és gólpasszal záró Pageau húzta Islanders otthonában is alulmaradt, ezzel már sorozatban hetedik vereségét könyvelhette el.

Tovább szenved a ligautolsó Chicago is, amely emberemlékezet óta nem szerepelt ilyen pocsékul: a Hawks St. Louisban is kikapott 3-1-re, így a legutóbbi 20 mérkőzéséből a 18.-at veszítette el.

Hiába Kaprizov szezonbeli 20. gólja és 45. pontja, a Minnesota simán kikapott hazai jégen a Dallastól. A Starsnál ezúttal a duplázó Tyler Seguin csillogott a legfényesebben, de a liga kanadai táblázatán dobogós Jason Robertson sem maradt pont nélkül egy újabb asszisztnak köszönhetően.

Nem gyakori, hogy egy kanadai derbit mesterhármassal eldöntő játékos a lefújás után nem kapja meg a mérkőzés legjobbja címet, Winnipegben azonban ez történt hajnalban. Ennek persze nyomós oka volt: noha a Jets a triplázó Mark Scheifelének köszönhetően győzte le 4-2-re a Vancouvert, gesztusértékkel a hazaiak 1000. NHL-meccsét játszó centerklasszisának, Sam Gagner-nak adományozták az elismerést.

Kilenc gólt és kilenc különböző gólszerzőt jegyezhettünk fel a Colorado?Los Angeles összecsapáson. A fordulatos mérkőzésen előbb a hazaiak fordítottak a második harmadban négy gólt ütve, ám a Kings a záró etapban kiegyenlített, Arvidsson rávezetésével pedig végezetül a szétlövést is behúzta, így hétmeccsesre nyújtotta pontszerző sorozatát ? nem mellesleg ebből a hét találkozóból hatot meg is tudott nyerni.

Nem tudta viszont megszerezni sorozatban negyedik sikerét a Toronto, amelyet az Arizona állított meg a 3 pontig jutó Hayton vezetésével. A játéknap utolsó, alsóházi bajnokiján vendégsiker született San Joséban. Noha a Sharksnál Hertl duplázott, a csapatából idén magasan kiemelkedő Karlsson pedig egy assziszttal 11 meccsesre nyújtotta pontszerző sorozatát, végül a két rendes játékidős gólpassza után a hosszabbítást is eldöntő Tony DeAngelo vezette Philadelphia örülhetett. A Flyers kapujában első NHL-győzelmét szerezte a farmcsapat svéd portása, Samuel Ersson.