Vienna Capitals?Hydro Fehérvár AV19 3-4

A Volán előbb leadta kétgólos előnyét, ám egy késői Terbócs-egyenlítés után Stipsicz remek túlórás szólógóljának köszönhetően a pluszpontot is begyűjtötte a közvetlen rivális bécsiek otthonában.

A fehérvári sérültlistára Magosi és Mihály mellé friss feliratkozó volt Ambrus Gergő, a kapuban ezúttal is Roy kezdett. Túlzás volna állítani, hogy egymásnak estek a felek, a lassan csordogáló első harmadból mindenesetre a fehérváriak jöttek ki jobban: a mindössze 4-4 kapura lövést hozó játékrész felén túl a bécsiek semleges harmados korongelhagyását büntette meg kíméletlenül a Kuralt, Leclerc páros. Szépen csinálták meg a kettő az egyet, a francia csatár a végén jó döntést hozott és maga fejezte be a lerohanást, megszerezve ezzel második volános találatát. A középső periódus is jól indult fehérvári szempontból, alig telt el két perc, amikor egy kapu mögötti kavarodás után Bartalis találta meg a palánk tövéből kikotort pakkot, korival maga elé tette, majd ráfordult és bevágta. Felpörgött és három percre rá a meccs első kiállítását ki is használta a Vienna, egy kipattanót gyötört be Hartl, ráadásként még O?Brien zuhant rá a fekvő Roy-ra. Elszabadultak az indulatok, a tömegjelenetek után az addig sportszerű találkozón egyből öt kis- és egy tízperces büntetést osztottak ki a játékvezetők. Ebből sajnos nem a mieink jöttek ki jobban, a bécsiek nem lassítottak, az újabb fórgól pedig már a hazai egyenlítést jelentette: ezúttal Max Zimmer tette be az elé lecsorgót. Három perccel a második szünet előtt megfordította az állást a Caps. O?Brien nem élete meccsét játszotta, csúnya korongeladása után az egyenlítő gólnál is asszisztos Bradley készítette le Zimmernek az ajándékpakkot, a szezonban pont per meccs átlaggal dolgozó amerikai csatár másodszorra sem hibázott.

A záró harmad felénél a Volán is kapott egy előnyt, de Starkbaumnak talán csak egyszer kellett védenie egy távoli kísérletnél. Nem volt meg a kellő nyomás, de az innsbrucki meccshez hasonlóan egy egyéni akció után Terbócs megint összehozta az egyenlítést: az 57. percben otthagyta emberét, bekanyarodott a kapu elé és rálőtte a pakkot a gólvonalnál álló bekk korcsolyájára. A hosszabbításból aztán már végre a mieink jöttek ki jobban. Egy Roy-rutinvédés után Stipsicz kerülte meg saját kapuját, majd úgy döntött, hogy elindul az alapvonalról, és a pályát a 62. percben teljes hosszában végigszáguldva megnyeri a meccset a Volánnak. Ez is remek alakítás volt, a Fehérvár így maga mögött tartotta közvetlen tabellariválisát, szép ajándékot téve szurkolói karácsonyfája alá ? a következőt remélhetőleg karácsony másnapján szállítja, hazai jégen a Graz ellen.