Franciaország?Japán 4-1

A franciák a magyar csapathoz hasonlóan 1-0-s hátrányból fordítottak Japán ellen a Sárközy-emléktornán.

A házigazda magyar válogatott után a papíron a torna legerősebb csapata, a világranglista-13. Franciaország ellen is megnyerte az első harmadot a divízió 1/B-s Japán: 11 perc elteltével Jamada szerzett vezetést a péntek délutáni meccsen. Az aktuális kereterősségektől függetlenül egyáltalán nem látszott a kétosztálynyi különbség, a végig teljesen kiegyenlített meccsen a franciák gyakorlatilag a második harmad elején bekövetkezett japán rövidzárlatnak köszönhetik sikerüket. Érdekesség, ezt a játékrészt mindkét válogatott csapatbüntetéssel kezdte, mert késve vonultak ki, ez a jelek szerint a japánokat zavarta meg jobban: 20:14 és 23:15 között, vagyis három perc alatt háromszor kapituláltak (3-1), az egyenlítő gólt a kezdő korongbedobás utáni első támadásból benyelték alig 14 másodperc elteltével. Noha a japánok ezt követően sem álltak le, mi több, a kapura lövéseket a végén kettővel megnyerték, 5 perccel a vége előtt Boscq is betalált, míg a Mulhouse-ban védő Papillon közel 95%-kal védett, Franciaország így végül háromgólos sikerrel kezdte szereplését a Sárközy Tamás Emléktornán.