Elszenvedte első vereségét a St. Louis

Ovecskin előzött, Kessel történelmi mérföldkő kapujában. Tovább szenved a 7 meccs után is nyeretlen Vancouver.

Némi meglepetésre szárnyal az Ottawa, amely a Dallas 4-2-es legyőzésével immáron negyedik bajnokiját húzta be zsinórban. A Sens vezérévé az a Shane Pinto lépett elő idén, aki a Stars ellen is a győztes gólt jegyezte, ezzel ötből ötödik mérkőzésén talált be. A kanadai kapuban érdekes rekordot állított fel Magnus Hellberg: a korábban jobbára az AHL-ben és a KHL-ben védő világbajnok svéd portás lett a liga történetében az első hálóőr, aki első három győzelmét három különböző csapat mezében érte el (ezt megelőzően idén áprilisban a Detroit, még 2017-ben pedig a New York Rangers kapujában jegyzett 1-1 győztes meccset). A texasiak a vereséggel először maradtak pont nélkül az új szezonban.

hellberg

fotók: NHL

Gólgazdag összecsapáson vitte el a pontokat New Jerseyből a Washington. A Caps a második harmad végére lezárta az érdemi kérdéseket, ekkor már 5-1-re ment, a győztesnek bizonyuló találat végül Alekszandr Ovecskin nevéhez fűződött, aki Sheary hátrányos gólja után fórban volt eredményes. Az orosz fenomén ezzel NHL-pályafutása 122. mérkőzést eldöntő gólját jegyezte, megelőzve a vonatkozó örökranglista második helyén Gordie Howe-ot (121). A legtöbb győztes gól Jaromír Jágr nevéhez fűződik, szám szerint 135, ha a 37 éves orosz fenomén továbbra is ilyen ütemben termel, ezt is csak idő kérdése beérnie.

jagr ovechkin howe

Leon Draisaitl vezetésével rangadót nyert az Edmonton. A német sztár góllal és két assziszttal járult hozzá ahhoz, hogy az Oilers 1-3-ról ötgólos rohanással fordítson a Pittsburgh ellen, kiosztva ezzel a Penguins idei első rendes játékidős vereségét.

Közben az utolsó, még veretlen csapat vára is ledőlt, miután a Winnipeg váratlanul simán gyalulta le az addig háromból hármat nyerő St. Louist. A Jets 4-0-s sikere során négy különböző gólszerzőt jegyezhettünk fel, egyedül a védő Morrissey zárt két egységgel, míg Connor Hellebuycknak 25 védés elegendő volt a shutouthoz.

3-1-re verte a Vegas a Torontót, a korábbi csapata ellen gólpasszal jelentkező Phil Kessel a sikerrel ligatörténeti mérföldkő kapujához érkezett. A veterán kanadai támadó 989. NHL-bajnokiját játszotta megszakítás nélkül, ezzel kiegyenlítette Keith Yandle ironman-rekordját, amelyet magyar idő szerint szerda hajnalban, San Joséban minden emberi számítás szerint át is ad majd a múltnak.

Tovább tart ugyanakkor a Vancouver vesszőfutása. A szezont ritka pocsékul kezdő Canucks a záró periódusnak még 1-1-es döntetlennel vágott neki a Carolina ellen, ám a harmad elején Aho és Fast 37 másodperc alatt eldöntötte a meccset. A kanadaiak így a játéknap egyetlen duplázója, J. T. Miller két gólja dacára hétből hetedik meccsüket is elbukták, s egyedüli nyeretlen csapatként ligautolsók.