Negyedik hátrányos gólját szerezte Khaira

A Chicago csatára igazi emberhátrányos specialistává lépett elő. Kubalík és Reimer remekelt, Panarin megint betalált, végre megvan Taraszov első NHL-sikere. Philadelphiában alaposan megünnepelték Lindblomot.

Kilencgólos összecsapáson kerekedett felül a Chicago a Seattle-ön, a Hawks ezzel egymás után harmadik sikerét aratta. A fordulatos mérkőzésen a 8. percben már kettővel ment a vendég Kraken, ám a második harmad elejére fordítottak a hazaiak, újabb két találattal viszont az utolsó húsz percnek is egygólos Seattle-vezetéssel mentek neki a felek. A záró periódus azonban a Blackhawksé volt, amely az 53-54. percben 17 másodperc leforgása alatt forrázta le a Krakent, Johnson és Dickinson villámgóljára már nem maradt válaszuk a vendégeknek. Érdekesség, hogy a chicagóiaknál Jujhar Khaira ismét eredményes volt emberhátrányból, ezzel a legutóbbi három mérkőzésén 4(!) hátrányos gólt szerzett.

Dominik Kubalík volt a hős Detroitban. A Red Wings cseh szélsője góllal és két gólpasszal vette ki a részét az Anaheim tükörsima, 5-1-es legyőzéséből, ezzel 5 bajnokin már 8 pontnál jár. Az autóvárosiak az újabb sikerrel ötmeccsesre nyújtották pontszerző sorozatukat, a pocsék szériát produkáló kaliforniaiak ezzel szöges ellentétben egymás után ötödik találkozójukon maradtak alul.

Megint kikapott hazai jégen a New York Rangers, amely éppen a Ducks legyőzése óta nem tud hazai jégen nyerni. Az ellenfél ezúttal a Columbus volt, a vendégek a meccs végén Danyiil Taraszov kapust ünnepelték, akinek végre megvan az első NHL-győzelme. A 30/31-es mutatóval diadalmaskodó orosz portásnak ezt megelőzően tavaly 4, idén 2 meccs jutott a nagycsapatban, kivétel nélkül mindegyik végén vesztesen hagyta el a jeget, így karrierje 7. mérkőzésén jött össze az első NHL-siker. A New York-iak egyedül Panarin újabb találatának örülhettek: az orosz ezúttal fórban volt eredményes, a szezon eddigi mind a hat meccsén szerzett pontot, ilyesmire legutóbb Marián Gáborík volt képes Rangers-mezben még a 2009-2010-es idényben.

Hiába Anders Lee két emberelőnyös gólja, pont nélkül távozott Sunrise-ból a másik New York-i együttes, az Islanders. A Floridában Lundell és Lomberg is először volt eredményes a szezonban, utóbbi ezzel a győztes gólt is szerezte a 3-2-vel véget érő mérkőzésen.

Megható jelenetsoroknak lehettek szemtanúi a Philadelphia?San José összecsapásra kilátogatók: a rákbetegségéből sikeresen felgyógyuló Oskar Lindblom először tért vissza ellenfélként Phillybe, ennek örömére a közönség és a Flyers kispadja is alaposan megünnepelte. A lefújás után viszont már nem örülhettek a hazaiak, akik a megsérülő Van Riemsdyk mellett a mérkőzést is elvesztették, méghozzá lőtt gól nélkül. A vendégeknél Erik Karlsson ismét betalált, ezzel 8 meccsen már 6 pontos idén, míg Reimernek 30 védés kellett a shutouthoz és a Sharks idei második sikeréhez.