Sam Lafferty emberhátrányban duplázott

Ő a Chicago történetének hetedik játékosa, aki egy harmadban lőtt kettőt négy az öt ellen. Sidney Crosby Doug Gilmourt, Steven Stamkos Vincent Lecavalier-t, Anze Kopitar Dave Taylort előzte meg.

A Florida a szezonbeli második mérkőzését is megnyerte, miután győzött Buffalóban. A végig kiélezett meccset az emberelőnyös csapatrészek játéka döntötte el. A Sabres négyből egyszer sem talált be, ellenben a Panthers hatból kettőt is gólra váltott, ennek köszönhetően alakította az eredményt 4-2-re. Kétgólos mínuszban a Buffalónak már csak szépítésre tellett Rasmus Dahlin lévén, így a meccset a vendégek nyerték 4-3-ra. Dahlin a klub történetének harmadik hátvédje, aki az első két mérkőzésen betalált, korábban ez csak a Jim Schoenfeld (1979), Jaroslav Spacek (2007) párosnak sikerült.

A Vancouver az idény első mérkőzést háromgólos előnyről bukta el az Edmonton ellen, most pedig plusz kettőről vesztett a Philadelphiával szemben 3-2-re. A hazai jégen játszó Flyers a második harmadban Tony DeAngelo emberelőnyös és Scott Laughton emberhátrányos találatával ledolgozta a lemaradását, hat perccel a befejezés előtt pedig Travis Konecny révén a győztes gólt is megszerezte.

A Boston továbbfolytatta a fantasztikus sorozatát, zsinórban a 19. meccsét nyerte meg az Arizonával szemben. A Coyotes ellen legutóbb 2010. október 9-én vesztő Bruins a végjátékban döntötte el a meccset és nyújtotta tovább a szériáját. A Coyotes ugyanis visszajött kétgólos mínuszról, így a csapatok 3-3-mal fordultak az utolsó tíz percre. Ezt azonban jobban bírták a hazaiak: három gólt szerezve 6-3-mal húzták be a meccset.

A Detroitnak húsz percnyi jó játék és egy fantasztikus kapusteljesítmény is elég volt ahhoz, hogy elhozza a pontokat New Jerseyből. A Prudential Centerben a Red Wings a második húsz percet úgy nyerte meg 4-1-re, hogy a Devils 22-11-re vitte a kapura lövéseket. A Red Wings végül 5-2-re győzött: Dylan Larkin három pontot tett a közösbe, Alex Nedeljkovic 37 lövést fogott.

larkin

A szezont két vereséggel kezdő Washington a Montreal 3-1-es legyőzésével szerzett először pontokat a szezonban. A Capital One Arenában minden találat a második húsz percben született: Nick Suzuki szerzett vezetést a Canadiensnek, de a fővárosiak bő hat perc alatt fordítottak. A Capitals legjobbja a 21 lövést hárító Darcy Kuemper volt.

A Toronto egy késői góllal verte 3-2-re az Ottawát. A végig kiegyenlített mérkőzésen a győztes gólt 1:55-tel a vége előtt Justin Holl szerezte egy kipattanót követően. A Maple Leafshez kapcsolódó hír, hogy a klub első számú kapusa, Matt Murray megsérült és legalább 4-6 hétig nem állhat a vasak közé.

A Pittsburgh az utolsó harmadban négy gólt ütve lejátszotta a jégről a Tampát és végül 6-2-re győzött. Sidney Crosby neve mellé egy gól és két előkészítés került, amivel már 1415 pontnál jár és amivel feljött az örökranglista 19. helyére Doug Gilmourt megelőzve. A Lightningban Steven Stamkos egy gól mellett megszerezte a 492. gólpasszát, amivel megelőzte a második helyen álló Vincent Lecavalier-t. A lista élén Martin St. Louis áll 588-cal.

A New York Islanders egy hetessel szórta meg az Anaheimet. A 7-1-re végződött meccsen Anders Lee három gólpasszt adott, két hátvéd, Scott Mayfield és Robin Salo duplázni tudott. Az Islandersben közel 30 éve nem volt példa arra, hogy egy mérkőzésen két bekk is kettőt vágjon. Az utolsó eset 1993. január 12-én történt, amikor Vlagyimir Malakov és Scott Lachance két-két góllal járult hozzá a Calgary 8-2-es legyőzéséhez.

A Columbus 5-2-re kikapott St. Louisban, így három mérkőzést követően továbbra is pont nélkül áll. Az Enterprise Centeben tíz perccel a befejezés előtt még döntetlen volt az állás, de a Blues 20 másodperc alatt kettőt lőtt Ivan Barbasov és Jake Neighbours jóvoltából, majd Vlagyimir Taraszenko beállította a végeredményt. A Columbus legutóbb 2015-ben kezdte három zakóval a szezont.

A Dallas nem sok esélyt adott a Nashville-nek, sima meccsen győzött 5-1-re. Roope Hintz és Jason Robertson három-három pontot tett a táblára, Jake Oettinger 29 lövést hatástalanított.

A Vegas sem sokat finomkodott Seatlle-ben. A Climate Pledge Arenában már a 12. másodpercben megszerezte a vezetést a Knights, amit további négy találat követett és végül könnyedén diadalmaskodott 5-2-re a duplázó Jonathan Marchessault vezérletével. A Vegas a hatodik szezonjából a harmadikat kezdte három győzelemmel. A találkozón volt egy történelmi pillanat: Martin Jones megfogta Chandler Stephenson büntetőjét, így övé a Seattle történetének első hárított büntetőlövése.

martin jones

A Chicago az első játékrészt két góllal elbukta, de a szünetben rendezte sorait és válaszul ötöt ütve végül 5-2-re győzött Kaliforniában. Jason Dickinson és Sam Lafferty egyformán három ponttal zárt, a meccs embere mégis utóbbi lett, hiszen a mérkőzés derekán két perc alatt kettőt lőtt hátrányban. A Hawks történetében Lafferty a 11. játékos, aki egy meccsen kettőt lőtt 4 az 5 ellen és a hetedik, aki mindezt egy harmadban vitte véghez.

A Calgary nagyon gyorsan, már az első harmad felére eldöntötte a soros albertai rangadót az Edmonton ellen. A Flames a 11. percben már 4-1-re vezetett, ezután pedig az Oilers hiába kapaszkodott, két találattal csak minimalizálni tudta a különbséget. A Calgaryban Michael Stone három pontot szerzett, a tavaly a Coloradóval Stanley Kupát nyerő Nazem Kadri pedig először volt eredményes új klubjában.

Nem a védelmek napja volt az Xcel Energy Centerben, ahol a Los Angeles 7-6-ra verte a házigazda Minnesotát. A Kings a 12. percben már hárommal ment, innentől kezdve pedig gyakorlatilag felváltva potyogtak a gólok. A Wild sokáig nem tudott egy gólnál közelebb kerülni a vendégekhez. A jég végül a harmadik harmad elején tört meg, amikor a Minnesota másfél perc alatt kettőt lőtt és 6-6-ra módosította az állást. A döntetlen azonban mindössze 31 másodpercig maradt meg, mert a korábban is eredményes Adrian Kempe beállította a végeredményt. A két gólpasszt adó Anze Kopitar megszerezte 1070. pontját és ezzel a házi rangsor harmadik helyére lépett Dave Taylort (1069) megelőzve. Az első két helyen Marcel Dionne (1307) és Luc Robitaille (1154) áll.