A ligautolsó tízet lőtt az alapszakaszgyőztesnek

Cole Caufield mesterhármassal vette ki a részét a Montreal kiütéses győzelemből.

A Pittsburgh azzal a tudattal lépett pályára, hogy ha nyer, akkor a Rangers ellen kezdi a playoffot, viszont ha veszít és a Washington nyer, akkor Carolina felé kell, hogy vegye az irányt. A Penguins hamar megválaszolta a kérdést, bő hat perc után hárommal ment, a második harmad végén pedig már 5-1-re is vezetett. Az utolsó felvonásban a Jackets még kozmetikázott két emberelőnyös góllal, így a vége 5-3 lett a Penguinsnek. A Columbus 258 találattal zárta az alapszakaszt, ami kettővel jobb, mint a 2019-ben felállított franchise-rekord.

A pittsburghi meccsel egy időben kezdődött a Rangers?Capitals csata. Ennek az volt az érdekessége, hogy ha Pens veszít és a Washington nyer, akkor a fővárosiak éppen a New Yorkkal kezdték volna a rájátszást. Mivel a PPG Paint Arénában korán eldőlt minden, így a Gardenben elmaradt a nagy küzdelem. Az első két játékrész döntetlenre végződött, a harmadikban viszont Dryden Hunt gólja döntött, így a Rangers 3-2-re győzött. A New Yorknak ez volt az 52. sikere az alapszakaszban, ez pont annyi amennyit utolsó bajoki címe során 1994-ben szerzett. A zsinórban negyedik mérkőzését elvesztő fővárosiak a Floridával találkoznak majd az első körben.

A KeyBank centerben teljesen tét nélküli volt a Buffalo?Chicago mérkőzést, amit a hazaiak nyertek 3-2-re a hosszabbításban. A Sabres kétszer került hátrányba a rendes játékidőben, először Tage Thompson, másodszor pedig a tavalyi 1/1-es Owen Power góljával egyenlített. A mindent eldöntő találatot végül Casey Mittelstadt lőtte a ráadás harmadik percében. A Buffalo szépen zárta az alapszakaszt: az utolsó hat meccséből ötöt megnyert.

A Tampának ellenben nem volt tét nélküli az Islanders elleni összecsapás, hiszen egy győzelemmel biztosan megtarthatta az Atlantic-csoport harmadik helyét. Ez esetben a Torontóval került volna szembe, vereséggel és bostoni győzelemmel viszont a Carolinát kapta volna. 42 percig úgy tűnt, hogy a bajnok Raleigh felé veheti az irányt, ugyanis az Isles nagyon meggyőző játékkal vezetett 3-1-re. Ekkor viszont megérkezett a meccsbe a Tampa, és úgy lőtt ötöt, hogy abból négy az utolsó kilenc percre esett. Zdeno Chára szépítő gólja már nem sok vizet zavart, a címvédő 6-4-re nyert és készülhet a Leafs elleni küzdelemre. A Boltsban Steven Stamkos karrierje 10. tripláját lőtte és zsinórban a kilencedik meccsen szerzett legalább két pontot, amivel új klubrekordot ért el.

stamkos

A Toronto már a 70. másodpercben hátrányba került a Boston ellen, de ettől függetlenül nagyon simán behúzta az Original Six-rangadót. A Leafs már az első játékrész végén 3-1-re vezetett, végül nagyon könnyedén győzött 5-2-re a duplázó William Nylander vezérletével. A Bruins mentségére legyen mondva, hogy erősen B-csapattal állt fel, hiszen nem lépett jégre Patrice Bergeron, Brad Marchand, David Pastrnák, Taylor Hall, Charlie McAvoy és Hampus Lindholm sem. A Boston a veresége nyomán a Carolinával találkozik az első körben.

Az alapszakaszt megnyerő Florida több kulcsemberét (Aleksander Barkov, Jonathan Huberdeau, Claude Giroux, Szergej Bobrovszkij, MacKenzie Weegar) pihentette az utolsó helyen végző a Montreal ellen, ám így is megmagyarázhatatlan, hogyan kapott tízet. A Canadiens az első és a második játékrészben is négyet-négyet lőtt, amit az utolsó harmadban megfejelt még kettővel. A Montreal 20 játékosából 18 szerzett pontot, akik közül a karrierje első tripláját szerző Cole Caufield volt a legjobb.

A New Jersey saját jegén kapott ki 5-3-ra a Detroittól, ezzel zsinórban hat vereséggel zárta a 2021/22-es szezont. A Prudential Centerben az első és a második harmadban egy-egy gól született, a befejező játékrészt viszont 3-1-re nyerte a Red Wings. A meccs kulcsfigurája az a Magnus Hellberg volt, aki 20 lövést védett, és több mint öt év után nyert ismét meccset az NHL-ben. Az elmúlt fél évtizedet a KHL-ben töltő svéd hálóőr 2017. április 4-én ünnepelhetett legutóbb, még a Rangers ellen a Pittsburgh tagjaként.

A Philadelphiában 4-2-re nyerő Ottawa gyakorlatilag lemásolta a Detroit teljesítményét. Akárcsak Jerseyben, a Wells Fargo Centerben is döntetlen volt az állás negyven perc játékot követően, az utolsó felvonást viszont a Senators ugyanúgy 3-1-re nyerte, mint az autóvárosi gárda. A vendégek két legjobbja Thomas Chabot és Anton Forsberg volt: a hátvéd 3 gólpasszt adott, a svéd kapus 32 lövést fogott.

Az Enterprise Centerben is az utolsó húsz percben dőlt el mindent a St.Louis?Vegas összecsapáson. Az első két harmadban felváltva potyogtak a gólok, ennek köszönhetően 3-3-mal mehettek a felek a második pihenőre. Az utolsó felvonásban viszont a vendégek tarthatatlanul játszottak és 4-1-re nyerték a játékrészt, a meccset pedig összességében 7-4-re. A hazaiaknál Ryan O’Reilly, a vendégeknél Jack Eichel duplázott. A Vegas története során először nem jutott be a legjobb 16-ba, Jack Eichel ezzel szemben karrierje hetedik idényében sem léphet jégre a playoffban.

A Colorado sem a legjobb összeállításában lépett jégre Minnesotában. A csatárok közül Valerij Nyicsuskin és Nathan MacKinnon, a hátvédek közül Bowen Byram, Devon Toews és Cale Makar hiányzott, a vasak között pedig az elsőszámú Darcy Kuemper helyét Pavel Francouz foglalta el. Ezek után nem volt meglepetés, hogy a Wild simán győzött 4-1-re a duplázó Jordan Greenway és a 27 lövést hárító Marc-André Fleury vezérletével.

A rájátszásról lemaradó Winnipeg 3-1-es hazai győzelemmel búcsúztatta az alapszakaszt. A Jets vendége a legutóbbi hét meccsén mindig pontot szerző Calgary volt. A Flames most is jól kezdett, három perc játék után már megszerezte a vezetést a Canada Life Centerben, de ezután Connor Hellebuyck lehúzta a rolót és összesen 32 védéssel járult hozzá a győzelemhez. A két évvel ezelőtt Vezina-trófeával kitüntetett kapus teljesítménye mellett a csatároknak annyi is elegendő volt a sikerhez, hogy minden harmadban egyszer mattolják a Flames védelmét.

connor-hellebuyck

Tét nélkül zajlott az Edmonton?Vancouver találkozó is, amit a hazaiak nyertek büntetőlövések után. A Connor McDavis és Leon Draisaitl nélkül felálló hazaiak játékán meg is látszott a két szupersztár hiánya: egyrészt Mikko Koskinen tartotta meccsben az Oilerst, másrészt a hazaiak részéről a rendes játékidőben nem is futotta csak két egyenlítő találatra. A rávezetések során Koskinen tovább brillírozott, és mind a hat vancouveri kísérletet hárította. A mindent eldöntő büntetőt Devin Shore lőtte.

15 mérkőzésen egyetlen shutout született, ezt a Seattle kapusa, Chris Driedger érte el 24 védéssel a San José ellen. A Kraken az első harmadban kétszer vette be a Sharks hálóját, majd az utolsó percben Victor Rask üres kapuba lőtt góljával állította be a 3-0-s végeredményt. Driedgernek ez volt karrierje ötödik hibátlan mérkőzése.

Óriási fordulatot hozott a játéknap két utolsó találkozója, ahol a két nyugati wild card hely volt a tét. A két találkozó kezdetekor a Nashville egy pontos előnyben volt a Dallasszal szemben, és úgy tűnt, hogy a két csapat nem is fog helyet cseréni a táblázaton, hiszen a Predators a hetedik percben már 4-0-ra vezetett Arizonában. Itt azonban valami eltört a vendégeknél, a Coyotes pedig váratlanul feltámadt és zsinórban öt gólt ütött, amiből Shayne Gostisbehere kettőt vállalt magára. 5-4 után még kilenc perce maradt a Predsnek, hogy fordítson, de nem sikerült megújulnia, így a sorsa a Dallas kezébe került. A texasiak eközben két harmad után 2-2-re álltak az Anaheim ellen, ami még mindig a Nashville-nek kedvezett. A Stars azonban a végjátékban kétszer is eredményes volt Jason Robertson és Vlagyiszlav Namesztnyikov révén, amivel nemcsak 4-2-re győzött, de meg is előzte riválisát. Ennek köszönhetően nem a Dallas, hanem a Nashville utazik majd a nyugati első Coloradóhoz, míg a Stars ellenfele a Calgary lesz az első körben.

Az alapszakaszból egyetlen mérkőzés maradt hátra, egy Winnipeg-Seattle mérkőzés, amit egy korábbi időpontról halasztottak el. A szokásoktól eltérően idén nincs 3-4 napos pihenő az alapszakasz utolsó napja és a rájátszás kezdete előtt; az egyenes kieséses szakasznak már hátfőn nekivágnak a csapatok, az alábbi párosítások mellett: