Auston Matthews belépett az 50/50-es klubba

A csatár az utolsó félszáz mérkőzésén összesen 51-szer volt eredményes. Jack Roslovic triplázott, a Leafs és a Rangers bebiztosította helyét a playoffban.

A rájátszásra hajtó Dallas nagyon fontos két pontot hagyott New Jerseyben. A Starsnak megvolt az esélye, hogy legalább egy pontot elvigyen, de egy perccel a befejezés előtt a Devils 10 szekundum alatt szerzett két góllal szertefoszlatta a Stars reményeit. A Jerseynek Nico Hischier szerzett vezetést, majd pillanatokkal később Pavel Zacha beállította a 3-1-es végeredményt. A Devils öt vereség után győzött.

A Dallas két közvetlen üldözője, a Vegas és Vancouver kihasználta a texasi gárda botlását és megnyerte a mérkőzését. Elsőként a Vegas lépett jégre, és egy borzasztóan egyoldalú meccsen verte 6-1-re az Arizonát. Az utolsó hét meccséből hatot behúzó Knightsban Robin Lehner 29 lövést fogott, Brayden McNabb három pontot szerzett, az egy hónapot kihagyó Max Pacioretty pedig góllal tért vissza. A Vegasból ki kell még emelni a duplán jubiláló Jack Eichelt, aki a 400. meccsén meglőtte a 150. gólját.

jack eichel

A hazai jégen játszó Vancouver már nehezebben nyert a San José ellen. A Rogers Arenában minden játékrész két gólt hozott: az első kettőben mindkét csapat egyszer-egyszer volt eredményes, a befejező húsz percben viszont már csak a Canucks talált be, így 4-2-re nyerte az összecsapást. Alex Chiasson két pontot tett a táblára, Thatcher Demko pedig 35 védéssel szerezte meg idei 30. győzelmét.

A Florida 4-1-re győzött Nashville-ben és ezzel a tizedik győzelmét szerezte meg a legutóbbi 11 találkozón. A háromgólos különbség ellenére az összecsapás közel sem volt sima, ugyanis a Panthers az utolsó két találatát az árván hagyott kapuba lőtte. A vendégeknél Jonathan Huberdeau egy góllal 11 meccsesre nyújtotta a pontszerző sorozatát, Spencer Knight 24 lövést fogott.

Nem sok izgalom volt az Enterprise Centerben, ahol a St. Louis nyert 6-1-re a New York Islanders ellen. Az utolsó nyolc meccséből a hetediket behúzó Bluesban ezúttal a Justin Faulk, Vlagyimir Taraszenko, Robert Thomas trió vitte a prímet, amelynek minden tagja három ponttal zárt. A St. Louis a remek sorozatának köszönhetően utolérte és megelőzte a Minnesotát, és feljött a Central-csoport második helyére.

A New York Rangers egy tükörsima meccsen verte 5-1-re az Ottawát. A Senators az első lövéséből még megszerezte a vezetést a Gardenben, de ezután momentuma sem volt, a Rangers ugyanis a három pontot szerző Artyemij Panarin és a duplázó Chris Kreider vezetésével könnyedén megfordította a meccset. A győzelemmel a Rangers nemcsak elérte a 100 pontos határt, de utolérte a Metropolitan-divíziót vezető Carolinát is.

A Wells Fargo Centerben vendégeskedő Anaheim úgy verte 5-3-ra a Philadelphiát, hogy két és fél perc játék után már kétgólos hátrányban volt. A Duckst a kezdeti sokkból Trevor Zegras húzta ki, aki nemcsak duplázott, hanem 3-3 után győztes gólt szerzett. A Calder-trófeára pályázó csatár mellé végül az első két lövésből gólt kapó Anthony Stolarz is fel tudott emelkedni, hiszen a meccs végig összesen 30 védéssel járult hozzá a győzelemhez. Zegras a két góljával már húsznál tart az idényben, újoncként az Anaheimben ez csak Bobby Ryannak (31) és Dustin Pennernek (29) sikerült.

A Calgary gond nélkül győzött 4-1-re Seattle-ben, ennek köszönhetően hibátlan mérleggel zárta a négy meccses idegenbeli túráját. A Climate Pledge Arenában a Kraken még válaszolni tudott a Flames korai vezető góljára, de ezt követően a vendégek felpörgették a meccset és a négy gólpasszt kiosztó Noah Hanifin vezérletével behúzták a meccset. A győzelemmel a Calgary ezzel hétpontosra növelte az előnyét a Pacific élén az Edmontonnal szemben.

A Calgary előnye azért nőtt az albertai riválisa előtt, mert az Edmonton csak egy pontot tudott szerezni a Colorado ellen. Az Avalanche szétlövéssel győzött 2-1-re a Rogers Place-ben, ahol Nathan MacKinnon és Darcy Kuemper volt a denveriek legjobbja. A csatár 5 perccel a befejezés előtt mentette döntetlenre a mérkőzést, majd a rávezetések során győztes büntetőt lőtt. Kuemper 49 lövést hárított, a rávezetések során pedig McDavid, Draisaitl és Nugent-Hopkins büntetőjét is megfogta.

A Washington 6-3-ra győzött Pittsburghben, ami azt jelentette, hogy Crosbyék egymás után a negyedik mérkőzésüket vesztették el. A Penguins egy harmad játék után még vezetett 3-2-re, de ezt követően a Capitals teljesen átvette a kontrollt. A fővárosiak az utolsó negyven percben nemcsak a lőpárbajt nyerték meg 35-19-re, hanem négy góllal nyomatékosították a fölényüket is. A hazaiaknál Jevgenyij Malkin a 700. gólpasszát osztotta ki, a vendégeknél Alekszandr Ovecskin először lőtt gólt Tristan Jarrynak. Jarry a 158. hálóőr, akinek a hálóját bevette Ovecskin, ennél több kapus életét csak Jaromír Jágr (178), Patrick Marleau (177) és Mark Messier (164) keserítette meg.

A Toronto 3-2-re nyerte az Original Six-találkozót a Montreal ellen, amivel hivatalosan is biztosította a helyét a rájátszásban és története során hatodszor érte el a 100 pontos határt. A Leafs az első harmad derekán alapozta meg a sikerét, amikor Auston Matthews révén 27 másodperc alatt kétszer is mattolta a Canadiens védelmét. Matthews a legutóbbi 50 mérkőzésén 51 gólt lőtt, ilyen teljesítményre legutóbb Mario Lemieux volt képes még az 1995/96-os idényben.

A Columbus saját magának tette nehézzé a győzelmet Detroitban. A Jackets 2-1-es Red Wings-vezetést követően zsinórban háromszor talált be és a kétgólos előnye még alig több mint négy perccel a befejezés előtt is megvolt. A Detroit azonban remekül hajrázott, és Jakub Vrána, valamint az 500. meccsét játszó Dylan Larkin révén kiharcolta a ráadást. A hirtelen halálban a Columbus már nem hagyta elveszni a győzelmet és megszerezte a pluszpontot. A meccs hőse az a Jack Roslovic volt, aki a 300. meccsét játszotta, négy pontot szerzett, és úgy lőtt mesterhármast, hogy az utolsó gólját a hosszabbításban lőtte.