Ismét háromgólos hátrányból nyert a Florida

A Panthers idén ötödször hajtotta végre ezt a bravúrt, amivel új NHL-rekordot állított fel. Chris Kreider két klubrekordot is megdöntött, Mitchell Marner Mario Lemieux csúcsát írta felül.

A Buffalo meglepetésre 4-2-re legyőzte a Metropolitan-divíziót vezető Carolinát. A KeyBank Centerben a Hurricanes végig sokkal aktívabb volt és több helyzetet dolgozott ki, viszont a sok kihagyott ziccer a hajrában megbosszulta magát. 2-2 után Victor Olofsson és Dylan Cozens három perc alatt kétszer mattolta a vendégek védelmét és eldöntötte a meccset. A találkozó legjobbja a 32 lövést hárító Craig Anderson volt. A Buffalóban Kyle Okposo 900. meccsét játszotta, a Carolina kapitánya, Jordan Staal a 600. pontját szerezte.

A New York Rangers 3-1-re győzött New Jerseyben és ezzel kihasználta a Carolina botlását és kettő pontra megközelítette a csoportot vezető raleigh-i gárdát. A meccset a speciális egységek csatája döntötte el: amíg a vendégek mindkét fórjukat gólra váltották, addig a hazaiak a két létszámfölényes helyzetük során kapura lövésig sem jutottak. A találkozó kulcsfigurája Chris Kreider volt, aki 25. emberelőnyös gólját és 10. győztes találatát szerezte a szezonban, így mindkét kategóriában új franchise-rekordot állított fel.

kreider

A Metro-csoport harmadik helyén álló Pittsburgh a Coloradót fogadta és egy gólzáporos meccsen 6-4-re kikapott a denveri gárdától. Az Avalanche a mérkőzés derekán 1-1 után váltott ritmust, amikor a következő öt gólból négyet szerzett és 5-2-re ellépett, amivel nemcsak eldöntötte a rangadót, hanem hivatalosan is biztosította helyét a rájátszásban. A vendégeknél a duplázó Nathan MacKinnon és a három gólpasszt kiosztó Devon Toews vitték a prímet. Mindkét oldalon volt egy-egy jubiláns: a hazaiaknál Jeff Carter a 800. pontját szerezte, a vendégeknél Mikko Rantanen a 400. pontját szerezte a 400. meccsén.

A kanadai csapatok összecsapásán az Ottawa 6-3-ra győzött Montrealban és ezzel egymás után a harmadik győzelmét szerezte. A Bell Centerben a az első két játékrészben még nem dőlt el semmi, mert mindkét gárda három-három alkalommal volt eredményes. A befejező húsz percben a Senators lejátszotta a jégről a Candienst és három gólt ütve behúzta a meccset. A fővárosi csapatban Austin Watson kettőt vágott, Brady Tkachuk egy gól mellett kettőt készített elő, közte Drake Batherson győztes találatát. A Canadiens idei 40. vereségét szenvedte el, ezzel a tavalyi döntős beállította a negatív franchise-rekordot.

A Florida új NHL-rekordot állított fel azzal, hogy ebben a szezonban ötödször nyert legalább háromgólos hátrányból. A Panthers ezúttal a Toronto ellen hajtotta végre a bravúrt oly módon, hogy a Maple Leafs már 5-1-re is vezetett féltávnál. A Florida csak négygólos hátrányban érkezett meg a meccsbe, de olyan lendülettel, hogy zsinórban ötször vette be ellenfele kapuját. A Toronto négy perccel a befejezés előtt még döntetlenre tudta menteni a meccset, ám a hosszabbításban Jonathan Huberdeau eldöntötte a találkozót és beállította a 7-6-os végeredményt. A hazaiaknál Huberdeau 5, Aleksander Barkov 4 pontot szerzett és előbbi játékos átlépte a százas határt. A vendégeknél Mitchell Marner szintén néggyel zárt, Auston Matthews pedig három gólpasszt adott. A mérkőzés hozott még egy különleges NHL-rekordot: Marner 37 másodperc alatt ütött egyet előnyből és hátárnyból, ezzel megdöntötte Mario Lemieux 47-es rekordját, amit 1989. március 12-én állított fel a Chicago ellen.

marner

A Columbus 4-2-re győzött Philadelphiában, ezzel lezárta a hétmeccses kudarcsorozatát. A Jackets még leadta a korán felépített kétgólos előnyét, de a végjátékban meg tudott újulni és Justin Danforth, valamint Sean Kuraly találatival behúzta a kettő pontot. A Jacketsben Elvis Merzlikins bombaformában védett, összesen 47 lövést hatástalanított, Carson Meyer pedig megszerezte az első gólját a legjobbak között. A zsinórban 989 meccset játszó Keith Yandle két kihagyott találkozó után tért vissza a Phillybe és karrirje 1100. találkozóján lépett jégre.

A Boston a soros Original Six-rangadón rommá lőtte a hazaiak kapusát, Alex Nedeljkovicot, ám a kerek 50 kísérlet is kevés volt ahhoz, hogy a Bruins elvigye a pontokat a Little Caesars Arenából. A 21 lövéssel többet szerző Bruins ütötte a mérkőzés első két találatát, de ezután indult az amerikai kapus parádéja, ami annyira felhozta a Wingst, hogy zsinórban négy gólt ütve eldöntötte a meccset. A hat vereség után ismét nyerő Detroitban egyedül Jakub Vrana tudott két pontot szerezni.

Nem sok izgalom volt a Bridgestone Arenában, ahol a Nashville 6-2-re lépte le a Minnesotát. A Predatorsban a Filip Forsberg, Roman Josi, Philip Tomasino, Ryan Johansen kvartett minden tagja három pontot szerzett, ám a négy játékos közül is ki tudott emelkedni Johansen, aki a 774. meccsén szerezte meg élete első mesterhármasát. A Wildban Mats Zuccarello 50. gólpasszát adta, ezzel beállította Pierre-Marc Bouchard 2008-ból származó klubrekordját.

A Dallas 3-2-re verte a New York Islanderst és ezzel a győzelemmel visszavette a még rájátszást jelentő nyolcadik helyet a Vegastól. Az Islanders kétszer még egyenlíteni tudott az American Airlines Centerben, ám ezt harmadszor már nem tudta megtenni Radek Faksa emberhátrányos gólja után, pedig ekkor még hátra volt a találkozó második fele.

Az Edmonton két késői góllal fektette két vállra a San Josét. A hazai környezetben játszó Sharks korán megszerezte a vezetést, de ezt a minimális előnyét nem tudta megtartani a meccs végéig. Az Oilers jobban bírta a végjátékot, ugyanis először Ryan Nugent-Hopkins emberhátrányos góljával kiharcolta a ráadást, majd a hirtelen halál 31. másodpercében Connor McDavid révén a plusz pontot is zsebre tette.