Kilencet lőtt a Calgary az Oilersnek

Johnny Gaudreau 5 gólpasszt adott az Edmonton ellen. Patrice Bergeron 1200. meccsét játszotta, Ovecskin utolérte Howe-t, megvan az első ausztrál gól az NHL-ben.

A Boston a New York Islanders sima legyőzésével szerezte meg egymás után a negyedik sikerét. A TD Gardenben a Bruins végig uralta a meccset, 17-tel több kapura lövése volt, mint az ellenfelének, és ez a játékban is tükröződött. A Bruins már a negyedik percben megszerezte a vezetést, a második harmadik legelején 4-1-re vezetett és végül könnyedén győzött 6-3-ra. Brad Marchand és Taylor Hall 1+2-t tett a közösbe, Patrice Bergeron pedig Ray Bourque (1,518) és Johnny Bucyk (1,436) után a harmadik játékos lett, aki legalább 1200 mérkőzést játszott a csapatban.

A Tampa a végjátékban lőtt két emberelőnyös góllal fordította meg a meccset Detroitban és hozta el a pontokat az autóvárosból. A Bolts négy perccel a befejezés előtt egyenlített Steven Stamkos révén, majd a ráadás közepén Brayden Point találatával beállította a 2-1-es végeredményt. A csatárnak ez volt karrierje kilencedik gólja a ráadásban, ezzel a második helyen áll a tízig jutó Marty St. Louis, Steven Stamkos páros mögött.

A Chicago szinte egy megnyert meccset engedett ki a kezéből Vegasban. A Blackhawks háromgólos előnnyel várta a befejező játékrészt, de ezt az előnyt mindössze két perc alatt leadta. A harmad közepén Alex DeBrincat ismét vezetéshez juttatta a vendégeket, ám ekkor Alex Pietrangelo egyenlített kevesebb mint egy perc elteltével. 4-4 után már csak egy találat született, ezt Jevgenyij Dadonov lőtte a hosszabbításban, beállítva az 5-4-es végeredményt. Az orosz csatár az elmúlt két meccsen öt pontot szerzett, ez igen szép teljesítmény azután, hogy a klub hétfőn még el akarta cserélni, de egy technikai hiba miatt a liga törölte az Anaheimmel megkötött üzletet.

A Vancouver két késői góllal biztosította be a sikerét Dallasban. A Canucks a korábbi Calder-győztes, a karrierje 200. pontját szerző Elias Pettersson duplájával fordított, majd az utolsó percben Bo Horvat és J. T. Miller góljaival állította be a 4-1-es végeredményt. Petterssonnak a 200 ponthoz mindössze 230 mérkőzésre volt szüksége, ennél jobb mutatója a klubban csak Pavel Burénak (174) és Patrik Sundströmnek volt (216).

Az aktuális Original Six-rangadón a Toronto hiába szerzett vezetést már a 36. másodpercben, végül 4-2-re kikapott Montrealban. A Bell Centerben egyértelműen a két kapus közötti különbség döntött, hiszen amíg Jake Allen 49/51-es mutatóval végzett, addig Erik Källgren 17 lövésből hármat kapott. Alennek köszönhetően két és fél perccel a befejezés előtt még egál volt az állás, ám a helyzeteit jobban kihasználó Canadiens Paul Byron és Christian Dvorak góljaival a hajrában behúzta a meccset.

A Washington szoros meccsen győzött 4-3-ra a New Jersey ellen. A meccs fordulópontja a harmadik harmad első felében volt, amikor 2-1-es Devils-vezetést követően a Capitals zsinórban három gólt szerzett. A Jersey ezután hiába ment előre, csak másodpercekkel a befejezés előtt tudott szépíteni, ami már nem veszélyeztette a fővárosiak sikerét. Alekszandr Ovecskin pályafutása 121. győztes gólját lőtte, ezzel a második helyre lépett Gordie Howe mellé. A lista élén Jaromír Jágr áll 135-tel.

most gwg

A Florida háromgólos hátrányt ledolgozva győzött Ottawában büntetőkkel. A Panthers a második harmadban egy perc alatt minimalizálta a különbséget, kettő perccel a befejezés előtt, pedig Aleksander Barkov révén hosszabbításra mentette a meccset. A délkeletiek kapitánya a rávezetések során is főszereplő maradt, hiszen egyedüliként ő tudott a kapuba találni. Claude Giroux két gólpasszt adott, Jonathan Huberdeau a 655. meccsét játszotta a Florida mezében, ezzel megdöntötte Stephen Weiss klubrekordját.

A St. Louis szurkolók nagy bánatára nem sok izgalom volt az Enterprise Centerben, ugyanis a Carolina 7-2-re győzött, ami azt jelentette, hogy a Blues az utolsó hat mérkőzéséből az ötödiket bukta el, és a kilencediket a legutóbbi tizenkettőből. A Hurricanesben Andrej Szvecsnyikov és Seth Jarvis kettőt vágott, Antti Raanta 30 lövést fogott, Jaccob Slavin pedig kiosztotta idénybeli 30. gólpasszát. Slavin a második hátvéd Tony DeAngelo mellett, aki elérte a 30-as határt. Utoljára az 1989/90-es szezonban volt ilyen hátvédpárosa franchise-nak: még a jogelőd Hartford Whalers színeiben Dave Babych (37) és Brad Shaw (32).

Egy Columbus elleni győzelemmel debütált Marc-André Fleury a Minnesota kapujában. A Chicagótól megszerzett portás sikeres bemutatkozás nem sokon múlt, a Wild mindössze egy perccel a befejezés előtt harcolta ki a hosszabbítást Kirill Kaprizov révén, ahol a győztes gólt végül Jared Spurgeon lőtte. A 3-2-re megnyert meccsen Fleury 23 lövést fogott. A veterán hálóőr 14. alkalommal szerzett legalább 20 győzelmet egy idényben, ezzel az örökranglista negyedik helyén áll Patrick Roy (17), Martin Brodeur (16) és Ed Belfour (15) mögött.

fleury 20 win season

Tovább zuhant az Anaheim, amely egymás után kilencedik mérkőzését bukta el, ezúttal San Joséban 4-1-re. A kaliforniai rangadó két hőse Timo Meier és Tomás Hertl voltak. Előbbi mesterhármast lőtt, utóbbi két gólpasszt adott és megszerezte a 200. asszisztját.

Igazi háborút és 80-as éveket megidéző hokit hozott a Battle of Alberta újabb felvonása, amit a Calgary nyert 9-5-re az Edmonton ellen. A meccs feléig a csapatok semmit sem törődtek a védekezéssel, hiszen összesen 11 gól született 6-5-ös elosztásban. A meccs második felére a Flames összekapta a védelmet és újabb három gólt ütve eldöntötte a meccset. A hazaiaknál Johnny Gaudreau 5 gólpasszt adott, Matthew Tkachuk pedig négy pontot szerzett, amit a másik oldalon a szintén négyig jutó Ryan Nugent-Hopkins és a triplázó Leon Draisaitl próbált ellensúlyozni. A német csatár az újabb három találatával már 47-nél jár és befogta a góllövőlista-éllovas Auston Matthewst.

Történelmi gólt hozott a Los Angeles?Seattle-összecsapás. A Kings 4-2-re nyerte a derbit, a harmadik és egyben győztes gólt pedig az a Jordan Spence lőtte, aki az NHL históriájának első Ausztráliában született játékosa. Spence mellett az egy-egy góllal és előkészítéssel záró Anze Kopitar emelkedett ki a mezőnyből.