Hydro Fehérvár AV19?Villach 6-3

A székesfehérváriak szép gólokat szerezve egyenlítettek a VSV elleni ICEHL-elődöntőben.

A 4. percben a VSV megszerezte a vezetést, egy lendületes ellentámadás végén Karlsson középre tett korongjába Brunner pöckölt bele úgy, hogy Tirronen tehetetlen volt (0-1). A Fehérvár nem sokkal később közel járt az egyenlítéshez, de Campbell lövése a kapuvason csattant. A nyitó játékrész közepén összejött az egalizálás: egy támadó harmadban elhozott buli után Bartalis önzetlen volt, és a még nagyobb ziccerben lévő Erdélynek passzolt, aki élt a lehetőséggel (1-1). A következő cserében Flemming fejre irányulóan leütközte Bartalist, aki vérző arccal hagyta el a jeget, a játékvezetők nem láttak szabálytalanságot. A mérkőzésen a vendégek játszhattak előbb emberelőnyben, a hazaiak okosan védekeztek. A 16. percben fordított a Volán: Hári Shawnak passzolt, aki addig várt, amíg jó helyzetbe nem került, majd betalált Karhunennek (2-1). A harmad végén Flemming kötözködött a hazai jégkorongozókkal.

A második felvonás elején a fehérváriak megduplázták az előnyüket: Atkinson megindulását hiába olvasta jól a vendégek kapusa, Mihály Ákos jó ütemben érkezett és gólt szerzett (3-1). Csak 37 másodperc telt el, amikor Shaw korongot szerzett a hazai harmadban, majd jól érkezett a VSV kapuja elé második hullámban, és 4-1-re módosította az állást. Ezt követően csökkent a játék tempója, a Fehérvár jól kontrollálta a mérkőzést. A játékrész végén eljött az első teljes hazai emberfór, amivel éltek is Sarauerék: Atkinson lövésébe az 55-ösünk remekül ért bele (5-1).

A harmadik harmad 28. másodpercben csökkentette a különbségét a vendég együttes, Kosmachuk alapvonal mögüli passzába Flemming érkezett jól (5-2). A játékrész közepén Tirronen hiába takarította el a kapuja elől a korongot, Tschurnig lecsapott a játékszerre és kétgólosra csökkentette a VSV hátrányát (5-3). Az utolsó tíz percben nőtt a tempó a korábbihoz képest, de a Fehérvár jól védekezett. A Villach két perccel a vége előtt lehozta a kapusát, ez arra volt elég, hogy a második harmadtól rácsos arcvédőben játszó Bartalis beállítsa egy üres kapus góllal a végeredményt.

A Fehérvár 6-3-ra nyert, ezzel egyenlített a VSV elleni elődöntőben. A párharc harmadik mérkőzését hétfőn játsszák Villachban.