14000. gólját lőtte a Pittsburgh

A nem Original Six-csapatok között ez a legtöbb találat. A jubileumi gólt Jevgenyij Malkin szerezte a Buffalo ellen.

A speciális csapatrészek játéka döntötte el a Toronto?New Jersey meccset a hazaiak javára. A Maple Leafs három emberelőnyéből nem szerzett gólt ugyan, viszont négy az öt elleni játékban kétszer is eredményes tudott lenni. Hátrányban először Ilja Mihejev talált be 1-1-re módosítva az állást, majd 2-2 után Pierre Engvall szerezte a győztes gólt szintén hátrányban, bő négy perccel a befejezés előtt. Auston Matthews egy gólpassz formájában megszerezte a 80. pontját az 58. meccsen, a Leafs történetében ennél jobb mutatója csak Doug Gilmournak (1993, 1994) és Darryl Sittlernek (1978) volt.

A Buffalo büntetőkkel verte a Pittsburghöt 4-3-ra. A találkozó egyszerű forgatókönyv szerint zajlott: a Sabres háromszor szerezte meg a vezetést, a Penguins pedig ment az eredmény után és háromszor egyenlített, utoljára öt perccel a befejezés előtt Kris Letang góljával. A Buffalo a rávezetések során negyedszer is előnybe került, a korábban már kétszer eredményes Tage Thompson jóvoltából, erre viszont már nem jött válasz, így a hazaiak meglepetésre legyőzték Crosbyékat. A Sabres zsinórban harmadszor győzött, erre legutóbb a szezon legelején volt példa október 14. és 19. között.

A Vancouver 3-1-re nyert a Ball Arenában, ezzel megszakította a Colorado hármas győzelmi sorozatát és a saját hármas negatív szériáját. A gól nélküli első két játékrészt követően a harmadik legelején a Vancouver gyorsan kettőt vágott és megalapozta a sikerét Denverben. A Colorado ezután hiába szaladt az eredmény után, Kadri találatával csak a szépítésre futotta. A győzelmet Bor Horvat biztosította be egy üres kapus góllal. A 32 lövést hárító Jaroslav Halak közel két hónap után állt ismét győztes meccsen a kapuban.

A Chicago bírta jobban a végjátékot Anaheimben, ennek pedig az lett a következménye, hogy a Ducks zsinórban a nyolcadik vereségét gyűjtötte be. A Honda Centerben a Blackhawks négy perccel a befejezés előtt szerezte meg harmadszor a vezetést, de ekkor már nem adta ki a kezéből az előnyt, sőt növelni is tudta a különbséget Alex DeBrincat idei 35. góljával. A 4-2-re végződött mérkőzésen Patrick Kane volt a legjobb a maga három pontjával. A Hawks 88-as számú játékosa 14. alkalommal szerzett legalább 20 gólt az idényben, ezzel befogta a házi rangsor élén álló Stan Mikitát. A hazaiak hátvédje, Kevin Shattenkirk a 800. meccsét játszotta.