Nem megy vendégként a Philadelphiának

A Flyers egymás után a 13. meccsét vesztette el vendégként, ezúttal Detroitban. Tovább tart David Perron és Nikolaj Ehlers gólszerző sorozata.

Hétfőn az aktuális Original Six-rangadót a Boston nyerte Montrealban 3-2-re, ezzel a fekete-sárga alakulat az ötödik meccsét nyerte a legutóbbi hatból. A Bruins végigtámadta a mérkőzést, 18-cal több lövése volt, mint házigazdájának, ennek ellenére neki kellett szaladnia az eredmény után. Az utolsó harmad 17-5-ös lőlapja végül a befejezés előtt három perccel hozta meg az eredményt, amikor Connor Clifiton kiharcolta a ráadást. A túlórában már elfogyott a Canadiens ereje, a korábban is eredményes Brad Marchand fél perc után, az első lövésből lezárta a meccset. Marchand az első találatával a Boston házi rangsorában lehagyta Cam Neelyt (344) és a hatodik helyre lépett, míg a 17. hosszabbításban szerzett találatával az NHL-örökranglistán befogta a negyedik helyen álló, 17-ig jutó Ilja Kovalcsukot.

A Minnesota könnyedén verte 3-0-ra a Vegast. A meccs embere Cam Talbot volt, aki 28 védéssel nullázta le a nevadai gárdát és egymás után a hatodik győzelmét szerezte a vasak között. Talbot mögött a kispadon már az a Marc-André Fleury ült, akit a Wild néhány órával a cserestop előtt szerzett meg riválisától.

Az Anaheim az utolsó harmadban képtelen volt tartani az összesen öt pontig jutó Filip Forsberget, ennek pedig az lett a következménye, hogy a Nashville 6-3-as győzelemmel távozott a Honda Centerből. A Ducks otthonában negyven percig teljesen kiegyenlített csata folyt, két-két góllal mindkét oldalon. Az utolsó húsz percben viszont a Predators állva hagyta ellenfelét és 4-1-re nyerte az etapot. A négy gól mindegyikében benne volt a már említett Forsberg, aki a korábbi gólpassza mellé hozzácsapott még 2+2-t. A svéd csatár már 35 gólnál jár a szezonban, ezzel megdöntötte Viktor Arvidsson idényrekordját, amit honfitársa a 2018/19-es szezonban állított fel.

A Bostonhoz hasonlóan a Colorado is a ráadásban győzött 3-2-re. Az Avalanche az Edmontont fogadta a Ball Arenában, ahol a rendes játékidőben Mikko Rantanen és Kailer Yamamoto játszották a főszerepet. A hazaiak csatára kétszer volt eredményes emberelőnyben, a vendégek szélsője pedig mindkét egyenlítő találatban benne volt: először gólszerzőként, másodszor előkészítőként. Akárcsak a montreali Bell Centerben, itt sem tartott sokáig a ráadás, hiszen Nathan MacKinnon már az 52. másodpercben lezárta a meccset. A Coloradóban ketten is jubiláltak: André Burakovsky az 500. meccsét játszotta, Nazem Kadri az 500. pontját szerezte.

Kedden a New Jersey 7-4-re verte a Rangerst, ezzel lezárta a Hudson-parti riválisával szemben fennálló nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatát. A mérkőzés derekáig úgy tűnt, hogy a kétgólos előnyben lévő New York folytatja a sorozatát, de ekkor váratlanul feltámadt a Devils, és 10 perc alatt lőtt öt góllal pokolra küldte ellenfelét. A Rangers a befejező 20 percben próbálta csökkenteni a különbséget, de két góljára kettő volt a válasz, így a háromgólos különbség megmaradt a végére. A hazaiaknál Jack Hughes duplázott és megszerezte karrierje 100. és 101. pontját, a vendégeknél Andrew Copp két ponttal debütált.

A Pittsburgh sima 5-1-es győzelemmel lépett át a Columbuson. Akárcsak a Prudential Centerben, a PPG Paints Arenában is a második felvonás volt a döntő. Az elvesztett első harmad után a Penguins ebben a játékrészben felpörgette a tempót, és négy gólt ütve gyakorlatilag eldöntötte a meccset. A pontszerzésben ezúttal Jake Guentzel és Sidney Crosby jeleskedett: előbbi kettőt vágott, utóbbi három találatot készített elő. Crosby zsinórban a 11. hazai meccsén szerzett pontot, ezzel az NHL leghosszabb aktív sorozatát tudhatja magáénak.

Az Islanders a végjátékban szerzett három góllal verte 3-0-ra az Ottawát. Az USB Centerben 50 percig hibátlanul védett Szemjon Varlamov és Anton Forsberg is. A hosszú gólcsendet végül Scott Mayfield törte meg, ezután Anders Lee duplázta meg a hazaiak előnyét. Az Islanders az utolsó percben egy üres kapuba lőtt góllal biztosította be a győzelmét. Brock Nelson mindhárom gólban benne volt előkészítőként, Varlamov pedig 24 védéssel szerezte meg 35. shutoutját.

A Los Angeles nagyon elverte a Nashville-t, 6-1-re győzött. A Kings a nyitó és a záró harmadban is hármat lőtt, így az sem számított, hogy a Predators a középső harmadot elvitte. Adrian Kempe és Quinton Byfield egyaránt duplázott, sőt az újonc center még egy gólpasszt is adott, így először szerzett három pontot a legjobbak között. Byfield előtt Anze Kopitar volt az utolsó játékos a Los Angelesben, aki legalább 3 pontot szerzett még a 20. születésnapja előtt, ez már több mint 15 éve, 2006. december 19-én történt.

A Winnipeg az eredményt nézve sima 4-0-al húzta be a Vegas elleni bajnokit. Ez azonban nem fedi a valóságot, mert a Jets 42-26-ra vesztette el a lőpárbajt, így kapusának és sokkal jobb helyzetkihasználásának köszönheti a sikert. Connor Hellebuyck idén negyedszer védett hibátlanul, Nikolaj Ehlers pedig zsinórban az ötödik meccsen talált be. A Jets az utolsó nyolc meccséből a hatodikat nyerte, de még így is három pont a hátránya a nyolcadik helyen álló Dallasszal szemben, amely ráadásul két találkozóval kevesebbet játszott.

ehlers

A St. Louis 5-2-re nyert Washingtonban, így három mérkőzés után szerzett ismét pontokat. Az első húsz percben mindkét csapat két-kétszer vette be ellenfele kapuját, a másodikban viszont ezt az ütemet már csak a Blues tartotta. A Blues az utolsó játékrészben nagyon taktikus játékkal, a Caps támadásait teljesen megfojtva tartotta az előnyét, sőt, az utolsó percben egy üres kapus góllal még növelte is. Ville Hussónak 19 védés is elég volt a győzelemhez, Brayden Schenn három pontot szerzett, David Perron zsinórban a hetedik meccsen talált be.

Tovább tart a Philadelphia mélyrepülése, amely két és fél hónapja képtelen nyerni vendégként. A Flyers utoljára december 30-án győzött Seattle-ben, a negatív sorozatát most Detroitban folytatta, ahol esélye sem volt a széria lezárására. A Red Wings már a tizedik percben kettővel ment, a második harmad legelején pedig háromra növelte a különbséget, ami a mérkőzés végéig már nem is változott. A vége 6-3 lett, amiből Jakub Vrána két góllal, a napokban megszerzett Oskar Sundqvist két ponttal vette ki a részét. Lucas Raymond szezonbeli 20. gólját lőtte, ez újoncként csak 4 játékosnak sikerült az elmúlt 35 évben a Detroitban, név szerint a Dylan Larkin (2015/16), Henrik Zetterberg (2002/03), Szergej Fjodorov (1990/91), Shawn Burr (1986/87) kvartettnek.

A Carolina 3-2-re nyerte a rangadót a Tampa ellen, és négy vereséget követően tért vissza a győzelmi útra. A Hurricanes végig többet tett a győzelemért, 12 lövéssel múlta felül a bajnokot és a létszámfölényes helyzeteit is jobban értékesítette. Amíg a Lightning egyet sem lőtt be, addig a Canes Martin Necas és Tony DeAngelo révén négyből kettőt is gólra váltott, ez döntőnek bizonyult. A Tampában góllal mutatkozott be az Ottawától megszerzett Nick Paul.

A Dallas fordulatos meccsen, a hajrában három gólt ütve győzött az Edmonton ellen 5-3-ra. Az American Airlines Centerben az első harmadban lőtt egyet az Oilers, a másodikban kettőt a Stars. A befejező játékrész legelején az Edmonton 43 szekundum alatt fordított, és egygólos előnyét még 5 perccel a befejezés előtt is őrizte. A Stars azonban 24 másodperc alatt fordított, majd egy üres kapuba lőtt góllal a győzelmet is bebiztosította. A hazaiaknál Roope Hintz, Jason Robertson és Joe Pavelski is egy-egy gólt és gólpasszt tett a táblára, Tyler Seguin pedig karrierje 300. gólját lőtte.

A San José kétszer is kétgólos hátrányban volt Calgaryban, ennek ellenére nyerni tudott a rendes játékidőben 4-3-ra. A Sharks a második periódus végén szépített, a harmadik közepén pedig mindössze 28 másodperc alatt fordított Alekszandr Barabanov és Logan Couture góljaival. A San José egymás után a második meccsét nyerte és ennek köszönhetően ismét pozitívba fordult a mérlege.

A Seattle 4-2-re győzött Arizonában, a duplázó és győztes találatot szerző Carson Soucy, valamint a Krakenben góllal debütáló Daniel Sprongnak köszönhetően. A vendégek kétszer kerültek hátrányba, ám először Soucy, másodszor pedig Sprong egalizált, majd ismét következett a kettőt vágó Soucy. A befejező játékrészre egy találat maradt, ezt Morgan Geekie jegyezte a harmad derekán.