A Buffalo nyitott pályás meccsen verte a Torontót

A 2021/22-es szezonban ez volt az utolsó szabad ég alatti összecsapás. Claude Giroux és Jonathan Quick mérföldkőhöz ért, Cole Sillinger triplázott.

A Pittsburgh ugyan elvesztette a lőpárbajt 43-22-re a Carolina ellen, a meccset viszont 4-2-re megnyerte a sokkal jobb kapusteljesítményének köszönhetően. A győzelem kulcsfigurája egyértelműen Tristan Jarry volt, aki 41 lövést fogott és 45 percig hibátlanul védett. A kapus mellett a Brian Boyle, Sidney Crosby páros játszott kiemelkedően. Előbbi egy gól mellett előkészítette a kapitány győztes találatát, aki ezzel kilenc mérkőzésre nyújtotta a pontszerző sorozatát.

A szezon utolsó nyitott pályás mérkőzését a Buffalo nyerte a Toronto ellen 5-2-re. A 26 ezer néző előtt megrendezett összecsapáson a második harmad elején indult be a gólgyártás, amikor három perc alatt három gól született, amiből kettőt a Leafs jegyzett. A mérkőzés derekától viszont megváltozott a játék képe: a Sabres fokozatosan átvette az irányítást és zsinórban négy gólt ütve beállította a végeredményt. A hazaiaknál Vinnie Hinostroza egy dupla mellett egy asszisztott jegyzett, a vendégeknél Auston Matthews a 45. találatával megerősítette az első helyét a góllövőlistán.

A játéknap egyetlen szétlövését a Los Angeles nyerte a Florida ellen. A Crypto.com Arenában a Kings nyerte a nyitó és a záró harmadot egy-egy góllal, a középsőt viszont kettővel a Panthers. A rávezetések során a harmadik párban Kempe és Barkov is betalált, így egészen az ötödikig folytatták a párbajt a csapatok, ahol Trevor Moore találata döntötte el a pluszpont sorsát. A Kings kapujában Jonathan Quick 30 védéssel és győzelemmel ünnepelte a 700. mérkőzését. Quick a negyedik amerikai kapus, aki elérte a 700.as határt, korábban ez csak a John Vanbiesbrouck (882), Ryan Miller (796), Tom Barrasso (777) triónak sikerült.

quick

A Winnipeg a ráadásban győzött a St. Louis otthonában 4-3-ra. Az Enterprise Centerben Jets kétszer is hátrányba került a mérkőzésen, a hajrára viszont a maga javára fordította az állást és megvolt az esélye arra, hogy a rendes játékidőben begyűjtse a pontokat. A Blues azonban Brayden Schenn révén két perccel a befejezés előtt kiharcolta a hosszabbítást, ahol végül Pierre-Luc Dubois lőtte a győztes találatot. A Winnipegben Kyle Connor, a St. Louisban Vlagyimir Taraszenko végzett 1+2-vel.

A Nashville tükörsima meccsen hozta el a pontokat Minnesotából. A Predatorsban Filip Forsberg és Roman Josi is duplázott, sőt a kapitány még két gólpasszt is kiosztott a 6-2-re végződött mérkőzésen. A svájci bekk zsinórban a hatodik meccsen szerzett pontot és jelenleg 57 mérkőzésen szerzett 66 egységnél jár a szezonban, amivel új egyéni rekordot állított fel. Ha Josi ezt a tempót tudja tartani, akkor 94-95 pont körül végezhet, amivel magasan átírhatja Paul Kariya 2006-ban felállított 85 pontos franchise-rekordját.

A Montreal háromszor is hátrányba került Philadelphiában, mégis elvitte a pontokat a Wells Fargo Centerből. A Canadiens első két egyenlítőgólját Nick Suzuki lőtte, a harmadikat pedig Rem Pitlick 43 szekundummal a befejezés előtt emberhátrányból. A lélektani előnnyel a hosszabbításban tudott élni a Habs és a harmadik percben Cole Caufield révén eldöntötte a mérkőzést. A Flyersben Claude Giroux egy gólt lőtt, ami a veterán center 900. pontja volt a klub mezében.

A shutouttal záró Darcy Kuemper és a kettőt vágó Nathan MacKinnon volt a Colorado két hőse a Calgary elleni mérkőzésen. Az Avalanche 3-0-ra győzött, a 31 éves kapus pedig 46 védéssel járult hozzá a diadalhoz, ami új egyéni rekord. Kuemper eddigi legjobb teljesítményét három éve érte el még az Arizona tagjaként, amikor 39 védéssel nullázta le a Minnesotát.

A Tampa Bay 2-1-re győzött Vancouverben és ezzel lezárta a hármas nyeretlenségi sorozatát. A Lightning öt perc után már kettővel ment, majd a csapat ezután Vasziljevszkijre bízta magát, aki 35 védéssel és egyetlen hibával lehozta a maradék 55 percet. Az orosz hálóőrt egyedül J.T. Miller tudta mattolni, aki ezzel a góllal 12 mérkőzésre nyújtotta a pontszerző sorozatát.

A New York Islanders hazai környezetben verte 4-3-ra az Anaheimet, ami azt jelentette, hogy az Isles zsinórban harmadszor nyert, a Ducks viszont egymás után a negyedik meccsét veszítette el. A New York az első felvonást 3-1-re nyerte, ezt követően viszont alaposan visszavett a tempóból. A második és a harmadik harmadban a Ducks 30-16-ra nyerte a a kapura lövéseket, viszont a remek napot kifogó Ilja Szorokinnak köszönhetően a vendégek egyszer sem tudtak egy gólnál közelebb kerülni a vendéglátójukhoz.

A Columbus a az élete első mesterhármasát szerző Cole Sillinger, valamint a négy pontot gyűjtő Oliver Bjorkstrand vezérletével győzött 6-4-re a Vegas ellen. A Golden Knights a 8. percben még vezetett 2-1-re a Nationwide Arenában, de ezután a Jackets zsinórban négyet pakolt be Logan Thompsonnak, amivel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A Vegas próbált kapaszkodni és minimalizálta is a különbséget, de Eric Robinson egy üres kapuba lőtt góllal bebiztosította az ohiói gárda sikerét. A 18 éves Sillinger a Columbus történetének második legfiatalabb játékosa lett, aki triplázott, tőle fiatalabban csak Nyikita Filatov tudott hármat lőni, még 2009. január 10-én.