1000. meccsét játszotta Marc Staal

A Staal testvérek az elsők a liga történetében, ahol mindhárom tag elérte az ezres határt. Patrick Kane megelőzte Bobby Hullt, Artyemij Panarin öt pontot szerzett, Derek Stepan duplán jubilált.

A San José két nap alatt oda-vissza verte a Los Angelest és két hónap után tudott ismét megnyerni két egymást követő mérkőzést. A kaliforniai rangadón a Sharks először vendégként győzött 4-3-ra, majd szombaton saját közönsége előtt 5-0-ra. Adin Hill 29 védéssel szerezte meg idei második shutoutját, Timo Meier három pontot szerzett, Tomas Hertl három pontot szerzett.

A játéknap második shutoutját a Calgary kapusa, Jacob Markström szállította, aki 19 védéssel a Detroitot nullázta le. A svéd hálóőrnek ez volt az idei kilencedik shutoutja, amivel egyrészt első a kapusok között, másrészt ez a szám eggyel több, mint amennyit korábban összesen elért az NHL-ben 11 év alatt. A 3-0-ra végződött mérkőzésen a Markström mellett az emberelőnyös alakulat játszott kiemelkedően, hiszen a három fórból kettőt is gólra váltott Elias Lindholm és Tyler Toffoli révén. A Detroitban Marc Staal az 1000. mérkőzését játszotta. Két bátyja Eric és Jordan már korábban elérte ezt a határt, így a Staal testvérek az elsők a liga történetében, ahol mindhárom tag elérte az ezres határt.

A New York Rangers az öt pontot szerző Artyemij Panarin vezérletével győzött Dallasban 7-4-re. A Stars már az első lövéséből betalált és öt perc után már kettővel ment, de nem tudott élni a lélektani előnnyel, ugyanis a Rangers még a játékrész végéig négyet pakolt be és 4-2-re fordított. A New York ezt követően magabiztosan őrizte az előnyét, a Dallas minden felzárkózási kísérletét visszaverte, sőt az utolsó előtti percben Ryan Strome révén tovább tudta növelni a különbséget. A Dallasban Tyler Seguin góllal ünnepelte a 800. mérkőzését.

panarin 2

A Rangers mellett 7-4-re győzött a St. Louis is a Nashville otthonában. A Bridgestone Arenában elég hullámzó teljesítményt nyújtottak a csapatok, hiszen az első felvonást a Blues nyerte 3-1-re, a másodikat viszont ugyanilyen arányban a Predators. Az utolsó harmadban tehát minden kezdődhetett elölről és úgy tűnt, hogy a játékrész lepereg gól nélkül. Két és fél perccel a befejezés előtt viszont Robert Thomas viszont ismét vezetéshez juttatta a St. Louist, amely további két üres kapuba lőtt góllal beállította a 7-4-es végeredményt. A győztes gólt szerző Thomas összesen négy ponttal zárt, Vlagyimir Taraszenko pedig megszerezte a 493. pontját, amivel a klub rangsorában befogta a hatodik helyen álló Pavol Demitrát.

A Carolina két késői góllal győzött a Philadelphia ellen 3-1-re, amivel 13 mérkőzésre nyújtotta a hazai pontszerző sorozatát. A PNC Arenában sokáig a két kapus játszotta a főszerepet, hiszen Frederik Andersen és Martin Jones is csak egyszer kapitulált 57 perc alatt. A végjátékban viszont a Hurricanes megtörte Jones ellenállását és Jordan Martinook és Sebastian Aho góljaival eldöntötte a meccset. A Carolinában Derek Stepan a 800. meccsén megszerezte az 500. pontját, míg a Flyersben Stepan korábbi csapattársa, Derick Brassard karrierje 200. gólját lőtte.

Egy késői találat döntötte el a Boston?Arizona összecsapást a hazai gárda javára. A Bruins Craig Smith duplájával nyitott az első harmadban, amire a Coyotes bő két perc alatt szerzett két góllal válaszolt a második és a harmadik fordulóján. 2-2 után az irányítás ismét a Boston kezébe került, az utolsó percekben a teljesen a kapujához szegezte az ellenfelét és Charlie Coyle révén három perccel a befejezés előtt megszerezte a győztes találatot. A Boston egymás után a 18. meccsét nyerte az Arizona ellen, ami az NHL második leghosszabb sorozata. Ennél jobbat csak a Montreal tud felmutatni, amely 1974 és 1978 között zsinórban 23 meccset nyert a Washington ellen.

A New Jersey rávezetések után verte az Anaheimet 2-1-re, a két nyerőemberének pedig Tomas Tatar és Nico Daws bizonyult. A cseh csatár lőtte a Devils egyetlen gólját a rendes játékidőben és emellett győztes büntetőt lőtt a rávezetések során, míg az újonc hálóőr 33 lövést fogott és a büntetők során érintetlen maradt a kapuja. A New Jersey az utolsó négy mérkőzéséből a harmadikat húzta be, a Ducks ezzel szemben a hatodikat bukta el az utolsó nyolcból.

A Seattle maratoni hosszúságú büntetőpárbaj után győzött Montrealban. A Krakennek megvolt a lehetősége arra, hogy már a rendes játékidőben lezárja a meccset, mert 40 perc játék után 3-1-re vezetett. A Canadiens azonban a harmadik harmadban először szépített, majd kettő perccel a befejezés előtt Nick Suzuki révén a ráadást is kiharcolta. Az öt perc viszont nem hozott gólt, így jöhettek a büntetők, ahol az első 13 játékos képtelen volt a ketrecbe találni. A gólcsendet végül a korábban két gólpasszt is kiosztó Marcus Johansson törte meg, ami egyben a Seattle győzelmét is jelentette.

Az Edmonton semmi esélyt sem adott a bajnok Tampának és magabiztos játékkal győzött 4-1-re. Az Oilers összesen 49 alkalommal vette célba a Bolts kapuját, amiből Connor McDavid egymaga hetet vállalt magára, kétszer sikeresen. Az Oilers kapitánya mellett végre Mikko Koskinen is odatette magát, aki 31 védéssel vette ki a részét a sikerből. McDavid a duplájának köszönhetően már 83 pontos és visszavette az első helyet a kanadai táblázaton Jonathan Huberdeau-tól.

A Chicago kétgólos hátrányból győzött Ottawában 6-3-ra. A Blackhawks 0-2-ről kezdte a második harmadot, de a játékrész végén már 4-3-ra vezetett, többek között Jonathan Toews két találatának köszönhetően. Az utolsó harmadban a Hawks tovább fokozta a nyomást a vendéglátóján és játékrész közepén 69 másodperc alatt szerzett két újabb góllal eldöntötte a mérkőzést. Toews mellett Patrick Kane játszott kiemelkedően, aki 3 találatot készített elő és 1156 pontjával megelőzte az 1153-ig jutó Bobby Hullt. Kane előtt már csak egy játékos áll a Chicago örökranglistáján, az 1467 pontig jutó Stan Mikita.