Pustertal?Hydro Fehérvár AV19 2-6

Bartalis Istvánék a hazai jégen elért diadal után idegenben is legyőzték a ligaújoncot, aminek köszönhetően 2-0-ra vezetnek a negyeddöntőben.

A szerdai mérkőzéshez képest nem történt változás a székesfehérváriak meccskeretében, míg a hazaiaktól hiányzott a legponterősebb jégkorongozó, Johan Harju.
A meccs óvatos játékkal indult, Tirronennek akadt több dolga a két kapus közül, de egyik Pustertal-lövés sem volt kiemelkedően veszélyes. Az 5. percben emberhátrányba került a Volán Shaw kisbüntetése nyomán, nem tudta kivédekezni: Stukel középre tett korongja Hannounról a kapuba került (1-0). Szinte azonnal egyenlíthetett volna a Fehérvár, de a kapumegkerülős próbálkozásra átért Sholl. A következő percekben a magyar csapat lőtt többet, ez eredményre vezetett: a 9. percben Bartalis jól ütemben érkezett a kapu fölött áthulló korongra (1-1). Az egyenlítést követően paprikásabbá vált a hangulat a jégen, emiatt kétszer is 4 a 4 ellen jégkorongozhattak a felek. A speciális játékhelyzetben Shaw és Fournier is fordíthatott volna, de Sholl remekelt, majd a 18. percben Hanna keresztpassz utáni kapáslövésére nem ért át Tirronen (2-1). Még az első szünet előtt jött az újabb egalizálás: egy megnyomott csere végén Bartalis meglőtte önmaga és a Volán második gólját (2-2).

A második harmad elején folytatódott a kőkemény játék, és pontosan 6 perc telt el, amikor már vezetett a Fehérvár, miután Petan megindult és sikerrel zárta a szólóját (2-3). A 33. percben eljött az első Volán-fór, nem éltek vele, majd a folytatásban jól menedzselték a játékot. A középső felvonás tömegjelenettel ért véget, ami miatt Pustertal-előnnyel kezdődött a harmadik húsz perc, amit kibekkeltek a kék-fehérek. A hazaiak küzdöttek az egyenlítésért, de lendületüket megtörte Vilcox büntetése. A Fehérvár nehezen tudott felállni 5 a 4 ellen, ám amikor sikerült, az gólt eredményezett: Terbócs tette be közelről a korongot a kapuba a felszabadítani igyekvő ellenfelek között (2-4). Fél perccel később Hári betört a kapu elé, és háromgólosra növelhette volna a fehérvári vezetést, ám les miatt érvénytelenítették a gólt. Nem sokra rá Horváthot kiküldték korongkilövésért, Tirronen több bravúrt is bemutatott az emberhátrányban. A záró harmad közepén már 5-2-re vezetett a Volán, amikor Dahlroth az üresen érkező Terbócsnak passzolt, aki értékesítette a ziccert. A végjátékhoz közeledve még egy hátrányt kivédekezett a Fehérvár. Három perccel a vége előtt Sholl lekorcsolyázott, Hári szinte azonnal betalált az üres kapuba.

A Hydro Fehérvár AV19 6-2-re győzött, ezzel már 2-0-ra vezet az ICEHL-negyeddöntőben. A párharc harmadik mérkőzését vasárnap 17:30-től játsszák Székesfehérváron.