10 gólt lőtt a Toronto

A gólzáporos, 10-7-es sikerből Mitch Marner mesternégyessel vette ki a részét. Derek Ryan triplázott, a Tampa Bay nyerte a szabadtéri mérkőzést.

Két fantasztikus kapusteljesítményt és egyetlen gólt hozott a Penguins?Rangers csata. A hazaiaknál Tristan Jarry 27 védéssel szerzett shutoutot, de a másik oldalon a tevékenykedő Igos Sesztyorkinra sem lehetett panasz a 26 hárításával. A mérkőzés egyetlen találatát Jevgenyij Malkin ütötte a harmadik harmad hatodik percében emberelőnyben, amely a 75. győztes gólja volt a Pensben. Ezzel feljött a második helyre Mario Lemieux-t megelőzve és már csak a 78-ig jutó Jaromir Jagr áll előtte.

Az NHL legszebb éveit megidéző meccset játszottak a Little Caesars Arenában, ahol a Toronto 10-7-re nyerte a soros Original Six-rangadót a Detroit ellen. A Leafs kezdte a gólgyártást és eleinte úgy tűnt, hogy bucira veri a házigazdát, hiszen féltávnál már 6-1-re vezetett, a második harmad végén pedig 7-2-re. Az utolsó harmad elején viszont a Red Wings váratlanul erőre kapott és az első hat percben szerzett négy góllal ismét nyílttá tette a találkozót. 7-6-os vendégvezetést követően volt egy gyors gólváltás a csapatok között, így az utolsó 10 percre 8-7-te fordultak a felek. A végjátékra azonban elfogyott a Detroit lendülete, a Toronto pedig még két gólt ütve megadta a kegyelemdöfést. A Torontóban a Mitchell Marner, Michael Bunting, Auston Matthews trió hat gólt és összesen 15 pontot tett a táblára, míg a hazaiak legeredményesbbje a 4 egységig jutó Filip Hronek volt. A Toronto az elmúlt 25 évben kétszer lőtt tízet, mégpedig 1998. november 12-én a Chicagónak és 2007. január 4-én a Bostonnak. A Detroit az elmúlt 30 esztendőben kétszer kapott 10 gólt: 2011. március 30-án a St. Louistól és 2017. december 2-án a Montrealtól.

A Philadelphia egy Washington elleni 2-1-es győzelemmel zárta le a hatmeccses kudarcsorozatát. A Flyers már a 11. másodpercben megszerezte a vezetést Claude Giroux találatával, majd a játékrész végén, az első gólt előkészítő Cam Atkinson révén megduplázta az előnyét. A Philly ezt követően Carter Hartra bízta magát, aki 26/27-es mutatóval lehozta a meccset és győzelemhez segítette a csapatát.

Az Edmonton a Florida otthonában győzött 4-3-ra. A FLA Live Arenában szinte felborult a pálya, hiszen a Panthers 47-22-re nyerte a kapura lövéseket, ám az Oilers ennek ellenére is nyerni tudott remek helyzetkihasználásának és Mikko Koskinen fantasztikus védéseinek köszönhetően. A ziccerek értékesítésében az egykori fehérvári csatár, Derek Ryan járt az élen, aki karrierje első NHL-es mesterhármasát lőtte és 35 évesen az Edmonton történetének legidősebb játékosa lett, aki triplázni tudott. Ryan mellett a finn hálóőr is kitett magáért: összesen 44 védéssel járult hozzá a diadalhoz, amivel beállította idei legjobbját.

derek ryan 3

Tovább szárnyal a Montreal Martin St. Louis irányítása alatt. A nemrégiben kinevezett edzővel az első két meccsét még elvesztette a Habs, de ezt követően hatból ötöt megnyert, ezúttal Ottawában 2-1-re. A Canadiens két nyerőemberének ezúttal az Artturi Lehkonen, Andrew Hammond páros bizonyult. A finn csatér szerezte a Montreal mindkét gólját, az NHL körforgásába visszatérő kapus pedig 26 lövést fogott és két mérkőzés után két győzelemmel áll.

A hatmeccses eltiltásából visszatérő Brad Marchand az első mérkőzésén még nem szerzett pontot, a másodikon viszont a Boston mindhárom találatában szerepet játszott a 3-1-re megnyert mérkőzésen. A Bruins a San José vendége volt, ahol a renitens csatár ütötte a találkozó első gólját, majd a hazaiak egyenlítő találatát követően a befejező játékrész elején megszerezte csapata és saját maga második gólját. Marchand a harmadik pontját az utolsó percben szerezte, amikor előkészítette a végeredményt beállító Patrice Bergeron gólját.

A Calgary egy végtelenül egyoldalú mérkőzésen verte 7-3-ra a Minnesotát, és ezzel a 11. hazai mérkőzését nyerte, amivel beállította a 2015-ből származó franchise-rekordot. A Wild még megszerezte ugyan a vezetést másfél perc elteltével, de a Flames még a játékrész befejezéséig hárommal válaszolt a korai gólra, amit megtoldott még kettővel a második húsz percben. 5-1 után a harmadik harmad már csak formalitás volt, a két-két találat érdemben már nem befolyásolta az összecsapást. A hazaiaknál Matthew Tkachuk és Tyler Toffoli egyaránt két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a győzelemhez.

Nem sok izgalom volt Crypto.com Arenában sem, ahol a Los Angeles 5-2-re verte a New York Islanderst. A Kings a nyolcadik perc végén már kettővel ment, a második harmad első percében pedig Quinton Byfield találatával 3-0-ra módosított az eredményt. Ezt követően az Islanders hiába próbált kapaszkodni kétszer is, a Kingsnek mindig volt válasza és végül magabiztosan tartotta otthon a pontokat.

26 másodperc alatt dőlt el a Vegas?Colorado összecsapás a vendégek javára. A T-Mobile Arenában a mérkőzése elején négy perc alatt három gól született és így a Knights vezetett 2-1-re. Ezt követően a hazaiak maradtak aktívabbak és sorra dolgozták ki a helyzeteiket, de képtelenek voltak bevenni a pazarul védő és összesen 34 hárításig jutó Darcy Kuemper kapuját. A rengeteg kihagyott lehetőség a befejező játékrész közepén ütött vissza, amikor az Avalanche kevesebb mint fél perc alatt fordítani tudott J.T. Compher és Nathan MacKinnon góljaival, beállítva a 3-2-s végeredményt.

A Tampa Bay Lightning megnyerte története első szabadtéri összecsapását, miután 68 ezer néző előtt 3-2-re győzött a Nashville ellen. A Nissan Stadiumban rendezett összecsapáson Tanner Jeannot szerzett vezetést a Predatorsnak emberelőnyben, de a Bolts az egy gólt szerző és kettőt kiosztó Steven Stamkos vezérletével fordítani tudott. A Prdes bő hét perccel a befejezés előtt Filip Forsberg szintén fórból szerzett góljával minimálisra csökkentette a differenciát, de ez csak arra volt elég, hogy svéd csatár keretbe foglalja a mérkőzést.