Zdeno Charaé a legtöbb mérkőzés a hátvédek között

A 44 éves szlovák óriás az 1652. mérkőzését játszotta az NHL-ben, amivel megelőzte Chris Cheliost. 10 győzelem után véget ért a Calgary sorozata.

A New Jersey meglepetésre nagyon hamar eldöntötte a mérkőzés sorsát a Pittsburgh otthonában. A Devils a hetedik perc végén már hárommal ment a duplázó Jesper Bratt vezetésével, majd a második harmadban tovább növelte az előnyét, aminek az lett a következménye, hogy a 19 lövésből ötöt kapó Tristan Jarryt Casey DeSmith váltotta a vasak között a mérkőzés derekán. A New Jersey végül 6-1-re nyerte az összecsapást, amiből a Jesper Bratt, Nico Hischier, Jack Hughes hármas egyaránt három ponttal vette ki a részét, Nico Daws pedig 37 védéssel.

A Toronto az Auston Matthews, Petr Mrazek párosnak köszönhetően győzött a Minnesota ellen és ezzel megszakította a hárommeccses negatív sorozatát. A Wild a kilencedik percben még megszerezte a vezetést, de a cseh hálóőr ezt követően lehúzta a rolót és összesen 29 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Leafs Matthews duplájával fordított, majd Alexander Kerfoot üres kapuba lőtt góljával állította be a végeredményt. Matthews a két góljával már 36-nál jár a szezonban, amivel megelőzte az edmontoni Leon Draisaitlt.

A Gardenben a New York Rangers tükörsima meccsen verte a Washingtont 4-1-re. A manhattani gárda első sorának mind a három csatára, Chris Kreider, Mika Zibanejad és Alexis Lafreniere is eredményes volt, az orosz hálóőr pedig 36 lövést védett és csak egy percre volt attól, hogy lenullázza a fővárosi csapatot. Az orosz hálóőr 33 meccs után 94%-os védési hatékonysággal és 1,98-as kapottgól-átlaggal rendelkezik, amivel mindkét kategóriában toronymagasan első.

Ismét régi fényében csillog Patrick Laine, a Columbus csatára. A 2016-os draft második választottja gólt lőtt a Floridának és ezzel 11 mérkőzésesre nyújtotta a pontszerző sorozatát, amivel nemcsak az NHL leghosszabb aktív sorozatát tudhatja magáénak, de győzelemhez is segítette a csapatát a Florida otthonában. A FLA Live Arenában a harmadik harmad közepéig 3-2-re vezetett a Jackets, így teljesen nyílt volt a találkozó. Ám ekkor volt egy pillanatnyi rövidzárlat a délkeleti gárdánál, amit Cole Sillinger és Justin Danforth 10 másodperc alatt két góllal büntetett. 5-2 után a hajrában volt még egy gólváltás a felek között, de ez érdemben már nem befolyásolta a mérkőzést, a Columbus 6-3-ra győzött. Laine mellett J-F Berube játszott kiemelkedően, aki 39 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Nashville győzelemmel köszöntötte Pekka Rinnét. A Predators?Stars meccs előtt visszavonultatták a finn kapus 35-ös mezszámát, majd ezt követően a hazaiak büntetőlövésekkel verték a texasi alakulatot 2-1-re. A Rinne örökébe lépő Juuse Saros összesen 31 lövést fogott, ebből négyet a rávezetések során, ahol érintetlen maradt a hálója. A győztes büntetőt Mikael Granlund jegyezte.

Óriási verésbe szaladt bele a legutolsó 10 meccsét megnyerő Calgary. A Flames a Vancouver vendége volt és végül 7-1-re kapott ki a Rogers Arenában. A Canucksban J.T. Miller vitte a prímet 2+2-vel, de Elias Pettersson, Bo Horvat és Thatcher Demko is kivette a részét a sikerből. A két csatár duplázott, a kapus 29 lövést fogott és kettő percre volt a shutouttól.

pettersson2

A hazai pályán játszó Seattle a hosszabbításban szenvedett vereséget a Bostontól, ami az elsőéves franchise zsinórban hatodik vereségét jelentette. A Climate Pledge Arenában minden játékrész döntetlenre végződött: az első kettőben egy-egy találat született, míg a befejező húsz perc gól nélkül pergett le. A győztes gólt végül Jake DeBrusk szerezte a ráadás 33. másodpercében. A Krakenben Mark Giordano karrierje 12. emberhátrányos gólját lőtte, ezzel hatodik az örökranglistán Mark Howe (28), Paul Coffey (20), Ray Bourque (16), Bobby Orr (16) és Chris Chelios (13) mögött.

A San José hét vereséget követően büntetőkkel győzött a New York Islanders ellen, de nem erről marad emlékezetes a SAP Centerben rendezett összecsapás, hanem arról, hogy Zdeno Chara rekorder lett, Zach Parise pedig megszerezte karrierje 400. találatát. A teljesen kiegyenlített találkozón az első felvonást a Sharks nyerte 2-1-re, a másodikat ugyanilyen arányban az Isles. A harmadik etapban és a plusz öt perc során nem született gól, így jöhettek a rávezetések, ahol Logan Couture egyetlen találata döntött a hazaiak javára.