Jót tett az Edmontonnak az edzőváltás

Jay Woodcroft érkezése óta az Oilers mind az öt meccsét megnyerte. Tage Thompson triplája is kevés volt a Buffalónak.

A Boston egy hét alatt másodszor győzött az Ottawa otthonában. A Bruins február 12-én 2-0-ra nyert a kanadai fővárosban, most pedig 3-2-re a hirtelen halálban. A Canadian Tire Centerben a fekete-sárgák kétszer szereztek vezetést a rendes játékidőben Jake DeBrusk és Brandon Carlo révén, amire Nick Holden és a karrierje 100. meccsét játszó Tim Stützle válaszolt. A Boston győztes gólját végül David Pastrnak szerezte, miután a bal oldali bedobó körből bombázott a hálóba. A Bruins a legutóbbi hat mérkőzéséből mindössze a másodikat nyerte meg.

A St. Louis a befejező játékrészben mutatott remek teljesítményének köszönhetően hozta el a pontokat Torontóból. A Scotiabank Arenában a Blues nyerte az első felvonást 2-1-re, a másodikat pedig ugyanilyen arányban a hazaiak. A befejező húsz percben a Blues lejátszott a jégről a házigazdát és három gólt ütve végül 6-3-ra nyert a rangadót. A hazaiaknál William Nylander, a vendégeknél Pavel Bucsnyevics duplázott, a meccset viszont a két kapus közötti különbség döntötte el. Amíg a Leafsben Jack Campbell csak 85%-os hatékonysággal védett, addig a másik oldalon Ville Husso 92%-kal.

A Colorado 5-3-ra győzött Buffalóban, ezzel egymás után hetedszer győzött vendégként. A KeyBank Centerben nagyon bekezdtek a csapatok, hiszen a 13. percben már 3-2 volt az Avalanche javára. A mérkőzés derekán a Sabres egyenlített, de a végjátékot már nem bírta a sokkal jobb erőből álló denveriek ellen, akik Alex Newhook és Mikko Rantanen találataival ledöntötték a meccset. A hazaiak mindhárom gólját Tage Thompson lőtte, aki ezzel karrierje első mesterhármasát szerezte.

Thompson

Az Edmonton zsinórban az ötödik mérkőzését is behúzta a frissen kinevezett edző, Jay Woodcroft irányítása alatt, ezúttal a Winnipeg otthonában. A 4-2-re nyerő Oilers a meccs közepéig háromgólos vezetésre tett szert, a mindhárom találatban szerepet vállaló Connor McDavid jóvoltából. A Jets ezt követően hosszú hajrát nyitott és öt perccel a befejezés előtt sikerült is minimálisra csökkenteni a különbséget. Egyenlítenie viszont már nem sikerült még úgy sem, hogy az utolsó kettő percre emberelőnybe került és 6 a 4 ellen támadhatott. A vendégek győzelmét Darnell Nurse biztosította be egy üres kapuba lőtt góllal.

A Los Angeles kétszer is kétgólos hátrányba került Arizonában, ennek ellenére a rendes játékidőben győzni tudott 5-3-ra. A Coyotes a meccs első felében kitűnően játszott és Clayton Keller találatával már 3-1-re is vezetett a 33. percben. A Kings ezt követően viszont óriási offenzívát indított Karel Vejmelka kapuja ellen, aki nem bírta el a rá nehezedő nyomást: 12 perc alatt négy gólt kapott, amiből kettőt Drew Doughty vállalt magára. A hátvéd mellett Adrian Kempe is duplázott, Anze Kopitar pedig három gólpasszt adott. Kempe ezt megelőzően kettőt lőtt a Vegasnak is, így 33 éve éve ő lett az első játékos a Los Angelesben, aki 24 óra alatt kétszer is duplázni tudott. Legutóbb ez John Tonellinek sikerült 1989. január 5-én és 6-án a Calgary és a Winnipeg ellen.

Az Anaheim nagyon gyorsan pontot tett a vancouveri kirándulás végére. A Ducks már az 57. másodpercben megszerezte a vezetést Troy Terry révén, majd a 25. percig további négy gólt ütve el is döntötte a pontok sorsát. A Canucks csak 0-5 után érkezett meg a meccsbe, de hiába vette be négyszer is ellenfele kapuját, az egyenlítésre esélye sem volt. A vége 7-4-es anaheimi győzelem lett, amiből Nicolas Deslauriers és Adam Henrique két-két góllal, Trevor Zegras három gólpasszal vette ki a részét.

A Seattle sem tudta megállítani a Calgaryt, amely szűken nyert hazai pályán 2-1-re és ezzel egymás után a kilencedik mérkőzését húzta be. A Scotiabank Saddledome-ban volt egy gyors gólváltás a csapatok között, de ezt követően mindkét oldalon sorra maradtak ki a ziccerek a remekül védő Jacob Markströmnek és Philipp Grubauernek köszönhetően. A hosszú gólcsendet a harmadik harmad közepén Elias Lindholm törte meg, amivel be is állította a végeredményt.