Több mint 80 éve nem látott mélységben a Montreal

A rekordbajnok az utolsó 9 mérkőzésén nem tudott pontot szerezni. Thatcher Demko 51 védéssel, Blake Wheeler 5 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez.

A Detroit három nap alatt oda-vissza verte a Philadelphiát. A Red Wings az idegenbeli sima 6-3 után odahaza sem kellett izgulnia, könnyedén győzött 4-2-re. A Little Caesars Arenában a Detroit ütötte az első kettőt, és innentől kezdve magabiztosan végig vezetve húzta be a meccset. A hazaiaknál Dylan Larkin három gólpasszt adott, Thomas Greiss 32 lövést fogott. A Flyers legutóbbi nyolc idegenbeli mérkőzését elvesztette, utoljára december 29-én tudott nyerni vendégként Seattle-ben.

A kanadai fővárosban már a 14. percre kialakult az Ottawa?Boston összecsapás 0-2-es végeredménye. A Bruins a 45. másodpercben megszerezte a vezetést Trent Frederic révén, majd az egykori Seantors csatár, Curtis Lazar állította be a végeredményt. Ezt követően a vendégek kapusáról, Jeremy Swaymanről szólt minden, aki 30 védéssel szerezte meg az idei második shutoutját.

A Columbus egy nagyon korai és egy nagyon késői góllal győzött Montrealban 2-1-re. A Jackets alig több mint egy perc elteltével szerezte meg a vezetést Oliver Bjorkstrand révén a Bell Centerben, majd a Canadiens egyenlítő gólja után, 8 szekundummal a vége előtt Patrick Laine emberelőnyös találatával állította be a végeredményt. A Montreal az utolsó kilenc mérkőzésén nem tudott pontot szerezni, a rekordbajnokkal legutóbb az 1939/40-es szezonban fordult elő ilyen.

A szenzációs napot kifogó, összesen 51 lövést hárító Thatcher Demko vezette győzelemre a Vancouvert a Toronto ellen. A Rogers Arenában az első harmad a hazai jégen játszó Canucksé volt két góllal. A másodikban a Maple Leafs látványosan rálépett a gázra és 24-7-re nyerte a kapura lövéseket. Ez a fölény elég volt az egyenlítéshez, ám a játékrész végén a vendégek védői hibáztak, ezt pedig Juho Lammikko góllal büntette. A befejező húsz percben a Toronto mindent egy lapra feltéve támadott, de hiába nyerte 17-6-ra a lőpárbajt, nem tudta bevenni a pazarul védő Demko kapuját. Demko 51 védése mindössze eggyel maradt el a Vancouver klubrekordjától, amit Dunc Wilson tart már több mint fél évszázada. Wilson 1971. február 25-én 52 lövést fogott a Boston ellen 8-3-ra elvesztett mérkőzésen.

demko

Blake Wheeler jutalomjátékát hozta a Nashville?Winnipeg összecsapás, a Jets kapitánya ugyanis két góllal és három gólpasszal csapata mind az öt találatából kivette a részét az 5-2-re megnyert találkozón. A Predators hat perc játék után már kettővel ment, de Wheeler ezután a hátára vette a csapatot és vezérhez illően győzelemre vezette a csapatát. A kapitány főleg emberelőnyben villogott, hiszen az öt pontjából hármat létszámfölényes szituációban szerzett, egy gól és két előkészítés formájában.

A St. Louis a játék minden elemében a Chicago fölé nőtt, így nagyon kényelmesen győzött 5-1-re a csoportriválisával szemben. A Blues védelme nagyon összeszedett dolgozott a mérkőzésen, ennek köszönhetően Ville Hussónak mindössze 15 lövést kellett bemutatnia a győzelemhez. A hazaiak 12 mezőnyjátékosa szerzett pontot, akik közül egyedül Oskar Sundqvist és Brayden Schenn jutott két egységig.

A Winnipeg és St. Louis után a játéknap harmadik ötösét a Calgary ütötte, amely ugyanúgy 5-2-re győzött, mint a Jets. A hazai pályán játszó Flames szurkolóinak egy pillanatig sem kellett izgulniuk, kedvenceik egy pillanatra sem kerültek hátrányba és magabiztosan győztek a New York Islanders ellen. A legutóbbi hat mérkőzését megnyerő és az utolsó kilenc találkozójából nyolcat megnyerő kanadai gárdában ezúttal Adam Ruzicka és Johnny Gaudreau vitték a prímet, akik egyaránt két ponttal járultak hozzá a győzelemhez.

A Minnesota majdnem elszórakozta a biztos győzelmet a Carolina ellen. A Wild tökéletesen játszott és befejező húsz perc elején már háromgólos előnyben volt. Aztán jött egy rövidzárlat, a Hurricanes pedig 81 másodperc alatt minimálsira csökkentette a különbséget Andrej Szvecsnyikov duplájával. 3-2 után a vendégek óriási hajrát nyitottak az egyenlítésért, ám a fennmaradó bő 13 percben már nem tudták bevenni Cam Talbot kapuját, aki összesen 37 beavatkozással vette ki a részét a győzelemből. Kirill Kaprizov a 20. gólját ütötte a szezonban, ezzel ő lett a Minnesota történetének első játékosa, aki az első két évében elérte ezt a határt.