Először nyert shutouttal a Seattle

A Kraken Philipp Grubauer jóvoltából a New York Islanderst nullázta le. Ovecskin kihagyja az All Star-gálát.

A Minnesota mindenféle megerőltetés nélkül győzött 5-0-ra Chicagóban. Cam Talbot 30 védéssel szerzett shutoutot, a Kevin Fiala, Mats Zuccarello, Frederick Gaudreau trió pedig egyaránt góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Fiala egymás után a 12. meccsén szerzett pontot, ezzel beállította Mikael Granlund 2017 januárjában felállított klubrekordját.

Christopher Tanev jutalomjátékát hozta az Arizona?Calgary összecsapás. A Flames 4-2-re győzött a sivatagi városban, a 32 éves hátvéd ? aki eddig a szezonban összesen hat pontot szerzett ?, a Coyotes ellen egy góllal és három gólpasszal minden találatból kivette a részét. Tanev mellé Blake Coleman tudott felnőni a két góljával és a gólpasszával.

Philipp Grubauer 19 védésének köszönhetően történelmi győzelmet aratott a Seattle, hiszen a Kraken 3-0-ra győzött New Yorkban és így megszületett a franchise történetének első shutoutja. A USB Arenában 45 percig nem született gól, ekkor viszont bő két perc alatt kettőt lőtt a Kraken Jared McCann és Vince Dunn révén. A végeredményt másodpercekkel a vége előtt Mason Appleton állította be, egy üres kapuba lőtt góllal.

grubauer 2

Az Edmonton elherdálta a háromgólos előnyét Washingtonban, de a hajrában meg tudott újulni és végül 5-3-ra győzött. Az Oilers roppant erősen kezdett a Capital One Arenában, hiszen öt perc játék után már 3-0-ra vezetett. Ezután viszont nagyon visszavett a tempóból, a Capitals pedig fokozatosan átvette a kezdeményezést és a harmadik harmad elején utolérte a kanadai gárdát. Az Edmontont végül Ryan Nugent-Hopkins mentette meg, aki az utolsó négy percben először lőtt egyet emberhátrányban, majd egyet üres kapuba, amivel bebiztosította az Oilers sikerét. A Washingtonhoz kapcsolódó hír, hogy Alekszandr Ovecskinnek a koronavírusteszje pozitívnak bizonyult a mérkőzést megelőzően, így nem csak a találkozót hagyta ki, de hiányozni fog a vegasi All Star-gáláról is.

A Los Angeles kiélezett meccsen győzött 5-3-ra Detroitban, ezzel a hat meccses idegenbeli túrájának a negyedik mérkőzését húzta be. A Kings 45-25-re nyerte a lőpárbajt, ennek ellenére a Red Wings partiban tudott maradni a kaliforniai gárdával Alex Nedeljkovicnak köszönhetően. Bő hét perccel a vége előtt még 2-2 volt az állás, a végjátékra azonban elfogytak a hazaiak a kapusukkal együtt, a vendégek pedig ezt kihasználva három gyors góllal eldöntötték a meccset. A Los Angelesben Phillip Danault duplázott, a Detroitban Tyler Bertuzzi 22. gólját lőtte és új egyéni rekordot állított fel.